Gönderen Konu: Roketsan'dan Yeni Ufak Haberler...  (Okunma sayısı 11556 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
Ynt: Roketsan'dan Yeni Ufak Haberler...
« Yanıtla #10 : 05 Aralık 2018, 00:17:08 »
Kalenin yaptığ SOM Moturu için Osman Okyay bir röportaj  da . Motorun özelliklerini anlatırken. Bir kelime söyledi oda motorum istekteri yönünde 1 saat çalışır olması SSB isteği imiş.  250- 300 km bu motor ama 12 dakikada çalışarak elde ediliyormuş.  Yanı ben bir cahil biri olarak 12 dakikada 250 km giden bir motor, 60 dakikada  5x 250= 1250 km mi ediyor derim?????
BU  konuşmayı Youtube dan  Osman Okyay yazın 24.12.2017 tarihli oturumda ve 59 cü dakikadan sonra söylüyor.  Saygılarımla.

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 05 Aralık 2018, 00:18:34 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #12 : 05 Aralık 2018, 01:00:24 »
mtcr nedir birisi tam tanım yapabilir mi bir de eğer uluslararası bir kısıtlamaysa bunu ihlal ettiğimizde teknik ambargo yeme olasılığımız mı var yani bu mu kastediliyor

Bizim bazı arkadaşlar bu füze kontrol rejimi o kadar çok büyüttüler ki gören zannedecek bir organ başımızda sopayla bizi gözetliyor. Bu MTRC ‘nin içerdiği paragrafların uygulamada zorlayacı uluslararası bir  yasal dayanağı yok. Uygulama tamamen kendi isteğiyle alakalı. Yani bir ülke MTRC’ ye aykırı bir davranışta bulunursa karşı tarafın yaptırım uygulamasıda yine kendi isteğine bağlı. Bunun bir sürü örnekleri var. Başta bizim yanıbaşımızdaki feta çobanları. Bazı kaynaklara bakılırsa onların SCALP-E seyir füzelerin menzilleri 450 km. Korkarım bu iddia doğrudur. Polonya hava kuvvetlerin envanterdeki JASSM-ER seyir füzelere nedemeli?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #13 : 05 Aralık 2018, 08:24:59 »
Teşekkürler BATTLESTAR.
Bu  değerli bilgileri bizlerle paylaştığın için.
İnsan insana bu kadar mı benzer! AVCI geldi aklıma bir an.  ::) :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #14 : 05 Aralık 2018, 10:07:28 »
Teşekkürler BATTLESTAR.

Belki ta kendisidir. Uzun zamandır pıyasaya çıkmaması normalmi 🤓

Mühendislere istediğinizi sorabilirsiniz ama menzil hakkında cevap beklemeyin.

@ Battlestar

Detayli bilgi paylaştın. Gerçekten sana teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 05 Aralık 2018, 10:24:46 »
Kalenin yaptığ SOM Moturu için Osman Okyay bir röportaj  da . Motorun özelliklerini anlatırken. Bir kelime söyledi oda motorum istekteri yönünde 1 saat çalışır olması SSB isteği imiş.  250- 300 km bu motor ama 12 dakikada çalışarak elde ediliyormuş.  Yanı ben bir cahil biri olarak 12 dakikada 250 km giden bir motor, 60 dakikada  5x 250= 1250 km mi ediyor derim?????
BU  konuşmayı Youtube dan  Osman Okyay yazın 24.12.2017 tarihli oturumda ve 59 cü dakikadan sonra söylüyor.  Saygılarımla.
Bak bu enteresan yakıtı ayarladiktan sonra demek ki som ve bu motoru kullanıcak diğer füzelerde 1250 km ye kadar çıkabilicez.
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #16 : 05 Aralık 2018, 11:37:04 »
Teşekkürler BATTLESTAR.

Belki ta kendisidir. Uzun zamandır pıyasaya çıkmaması normalmi 🤓

Kendisiyle sık görüşüyorum. Foruma zaman fazla ayıramıyor. Ara sıra gelip güzel bilgiler paylaşıyor. Yani ikisi farklı kişiler.

Hem neden farklı biri isimle tekrar üye olsun ki!  :)

Farklı kişiler ama ikisinin de karakter yapısı ya da en azından konuya ilgisi aynı. AVCI, özellikle fuarlarda görevlileri soru bombardımanına tutuyor. Artık onu gören saklanacak delik arıyor bile diyebiliriz.  ;D

İkisi de aynı mantıktalar. Bilen birini yakalamasınlar, hemen sorguya çekiyorlar.  :D :D :D
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2018, 14:05:56 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 05 Aralık 2018, 13:08:41 »
Bu sene içinde daha aselsan, havelsan ve fnss'e de gideceğim bu sene içinde. Daha önce tai'ye gittik. Ordaki intibaları özel üyelikli bir foruma yazmıştım. Ama oradan çıktığım için şu an ulaşamıyorum. Birinden rica edip alırsam. Buraya biraz düzeltip atacağım.

Avcı usta ile pek muhabbetim olmadı ama yaptığımız ziyaretlerdeki genel tanıtım programı benim için çok sıkıcı olabiliyor. Bildiğim şeyler olduğu için. Bende bulduğum mühendisleri ve görevlileri elden geldiğince zorluyorum.

Maksat sizleri aydınlatmak ve kendi beyin fırtınalarıma cevap bulabilmek.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 05 Aralık 2018, 17:19:27 »
BATTLESTAR  sen teşkilattan mısın
beğen

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 05 Aralık 2018, 17:35:56 »
BATTLESTAR  sen teşkilattan mısın

Hayır haşmetmeab . Ama neyle iştigal ettiğimi merak ediyorsanız özelden sorabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2018, 19:17:18 Gönderen: BATTLESTAR »
Savaş Var Denildiğinde Biz;