Gönderen Konu: Emniyete “Ertuğrul” teslimatı tamam  (Okunma sayısı 331 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi fırtına06

  • Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • *****
  • İleti: 899
  • Beğeni Puanı +90/-9
  • DefenceTurk.com
Emniyete “Ertuğrul” teslimatı tamam
« : 02 Aralık 2018, 18:01:59 »
Aselsan tarafından yürütülen ERTUĞRUL Bomba İmha Robotu projesinde tüm sistemlerinin Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslimatı tamamlandı.Savunma Sanayi Başkanlığı hesabından, “Aselsan’da yerli ve millî olarak geliştirilen ve üretilen ‘Ertuğrul Bomba İmha Robotu’ projesinde son teslimatların gerçekleştiği bildirildi. Bu kapsamda, toplamda 100 adet ‘Ertuğrul robotu’ süresinden önce Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi” bilgisini paylaştı.

El yapımı patlayıcıların zorlu koşullar altında, güvenli bir mesafeden etkisiz hale getirilmesi için ASELSAN tarafından özgün olarak geliştirilen ERTUĞRUL BİR emniyet güçlerine büyük kolay sağlayacak.

Hareket sistemine eklenen flipper mekanizması, her türlü arazi ile yüzey alanında daha yüksek hareket yeteneği sağlanmakla birlikte robot kolun erişim kapasitesini artırmıştır.

ERTUĞRUL BİR, kablosuz veya kablolu kullanılabilen iletişim ve video aktarım sistemi ile şüpheli nesneleri güvenli bir mesafeden incelemeye ve tehditlere müdahale etmeye imkan veriyor. Su sızdırmaz araç platformu ve flipper sistemi ile karlı çamurlu yollarda, merdivenlerde ve zorlu çevre koşullarında rahatlıkla görev icra edebilmekte, rahat bir kullanım sağlamaktadır. Gelişmiş entegre gözetleme sistemi, nişan ve kıskaç kamaraları kullanıcının şüpheli cisimleri yüksek çözünürlükte ve gerçek zamanlı olarak kontrol konsolundan izlemesini sağlamakta ve daha sonra incelenmek üzere kayıt edilmesine imkan vermektedir.

Kontrol konsolunda yer alan 3 boyutlu robot görüntüsü ile robot görüş alanında olmadığı zamanlarda bile robotun tüm hareketleri izlenebiliyor.

Genel Özellikler

Boyutlar : 60/90/80 cm (e/b/y)
Ağırlık : 500 m
Çalışma süresi : 4+ saat, göreve bağlı
Piller : Lityum-iyon, askeri standartlarda
Çalışma sıcaklığı : -20°C – +69°C
Hareket Yetenekleri

Yerden yükseklik : 8 cm
Çekiş gücü : 50 kgf
Hareket kabiliyetleri

Basamak : 20 cm
Hendek : 40 cm
Eğim : 30°
Merdiven : 30°
Yan eğim : 15°
Sudan geçiş : 25 cm

http://defenceandtechnology.com/2018/11/29/emniyete-ertugrul-teslimati-tamam/