Gönderen Konu: Serçe Çok Rotorlu İnsansız Uçan Sistem  (Okunma sayısı 2680 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Serçe Çok Rotorlu İnsansız Uçan Sistem
« : 22 Kasım 2018, 09:56:01 »

ASELSAN’ın geliştirdiği ‘Serçe’ Sürü İHA haline getirilecek

Cumhurbaşkanlığı 100 günlük eylem planında yer alan Sürü İnsansız Hava Aracı Geliştirme Projesi başladı. Yeni nesil sistem konusunda mühendislik çalışmaları ASELSAN tarafından sürdürülüyor.

Geliştirilecek Özgün Sürü Eklentisi, ASELSAN’ın Serçe İHA platformu üzerinde gerçekleştirilecek. İlk denemelerin ardından hazırlanan yazılım ve diğer sistemler, önümüzdeki dönemde diğer İHA platformlarına da uygulanacak.

Çok rotorlu İnsansız Uçan Sistem kategorisinde yer alan Serçe, 5 kilometre uçuş menziline sahip. 30 dakika havada kalabiliyor. Ayrıca sistem 1 kilograma kadar faydalı yük de taşıyabiliyor. Saatte 45 kilometre hızla tümleşik kamera sistemine sahip Serçe, 10 bin feet yani yaklaşık 3 bin 300 metreye kadar çıkabiliyor. Aracın en önemli özelliklerinden biri de saatte 52 kilometre hızla esen sert rüzgarlarda bile uçabilmesi.

http://www.kokpit.aero/aselsan-serce-iha-proje
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Serçe Çok Rotorlu İnsansız Uçan Sistem
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2018, 11:39:30 »
Sağdaki Türk taklidi yapan çinliden çok kıllandım bu işlerin altındaki adam gibi geldi bana
beğen

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2022, 23:43:27 »
Alıntı
Aselsan Serçe-3 Dron (Anti-Jam GNSS ve Topçu Destek Kiti ile)

https://mobile.twitter.com/AngaraliMhendis