Gönderen Konu: Bayraktar Taktik İHA  (Okunma sayısı 183027 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #220 : 06 Aralık 2018, 19:44:45 »
İHA pilotu aranıyor! İşte başvuru şartları

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medyadan "BAYRAKTAR TB2 & AKINCI takımı seni bekliyor!" başlığıyla yeni personel alımı yapacaklarını duyurdu.

Bayraktar, başta İHA pilotu olmak üzere bir çok alanda personel alımı yapacaklarını duyurdu. İHA pilotu olmak isteyenlerin taşıması gereken şartları şu şekilde sıraladı:

Üniversitelerin/Yüksek Okulların Pilot Eğitimi, Elektronik, Elektrik, Makine, Uçak vb. bölümlerinden mezun veya ilgili alanda görev yapmış tecrübeye sahip,
Tercihen PPL lisansına sahip,
Temel havacılık bilgisine sahip olan,
Temel seviyede elektronik ve mekanik bilgisine sahip,
Tercihen İHA operatörü veya İHA operatörlük kariyeri düşünen,
İleri seviyede İngilizce bilen,
Uzun süreli yurt içi/yurt dışı çalışma engeli olmayan,
İstanbul dışında eğitim, test, kurulum veya uçuş vb. çalışmalarda bulunabilecek,
Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek,
Askerlik hizmetini tamamlamış veya askerlik mükellefiyeti olmayan,
Tercihen benzer görevlerde deneyim sahibi takım arkadaşları aranmaktadır.

Öte yandan Bayraktar açık pozisyonları şu şekilde sıraladı:

Akıllı Sistemler-Gelişmiş Otonomi
 Ana Veri Uzmanı
 Analiz ve Test Mühendisi
 Üretim Planlama Mühendisi
 Üretim Planlama Sorumlu Mühendisi
 Üst Düzey Yönetici Asistanı
 Bilgi Teknolojileri Geliştirme Uzmanı
 Bilgi Teknolojileri Teknik Destek Sorumlusu
 CAM Mühendisi
 Elektro Optik Bakım Mühendisi
 Elektro Optik Bakım Teknisyeni
 Elektro Optik Sistemler Kalite Sorumlusu
 Elektronik Donanım Tasarım Mühendisi
 Endüstri Mühendisi
 Gömülü Yazılım Mühendisi
 Grafiker
 Kablaj Mühendisi
 Kablaj Teknisyeni
 Kalite Mühendisi
 Karar Destek Sistemleri/Operasyon Teknolojileri Uzmanı
 Kompozit Parça İmalat Teknisyeni
 Kompozit İmalat Mühendisi
 Kontrol Mühendisi
 PCB Tasarım Teknikeri
 Saha Personeli (Teknisyen)
 Satınalma / Tedarikçi Yönetimi Uzmanı
 Tasarım Mühendisi
 Teknik Dokümantasyon Uzmanı
 Teknik Ressam
 Vision Engineer
 Yapay Zeka Yazılım Uzmanı
 Yazılım Kalite Uzmanı
 Yazılım Mühendisi (Nesne Tabanlı)
 İha Pilotu
 İnsan Kaynakları Yöneticisi
 İtki ve Akışkan Sistemler Tasarım Mühendisi

http://www.milliyet.com.tr/en-yetkili-isim-duyurdu-iha-ekonomi-2790744/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #221 : 13 Aralık 2018, 16:22:11 »
Alıntı
Ismail Demir

İkinci 100 günlük icraat programı kapsamında, 5 adet ilave Bayraktar TB2 İHA/SİHA teslimatı yapmayı hedefliyoruz.
https://twitter.com/IsmailDemirSSB/status/1073202997218476032
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Bayraktar S/İHA’lar 80 bini gördü hedef 1 milyon uçuş saati
« Yanıtla #222 : 30 Aralık 2018, 10:03:58 »
Teröristle mücadelede güvenlik güçlerine büyük katkı sağlayan Bayraktar TB2 S/İHA’ları 80 bin uçuş saatini tamamlayarak Türk havacılık tarihinde önemli bir başarıya imza attı.

Baykar Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “S/İHA’mız 80 bin saatlik uçuşla havacılık tarihimiz açısından gökyüzünde en uzun süredir görev yapan milli hava aracı olmuş oldu.Çok yakında 100 bin sonra 1 milyon saat inşallah. Lakin; Demirağ, Hürkuşların önü kesilmeseydi bayrağımız 80 bin değil 80 milyon saattir gökyüzündeydi” dedi.

Hali hazırda Kara Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından başarıyla kullanılan Bayraktar TB2 İHA/SİHA’lar son olarak geçtiğimiz günlerde Deniz Kuvvetleri Komutanlığının hizmetine girerek göreve başlamıştı.

http://defenceandtechnology.com/2018/12/27/bayraktar-s-ihalar-80-bini-gordu-hedef-1-milyon-ucus-saati/

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #223 : 04 Ocak 2019, 11:27:18 »
24 saat içinde hazır olur musunuz?

ürkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Bayraktar İnsansız Hava Araçlarının ilk göreve başladığı anı sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.

Terör olaylarının alevlendiği bir zamanda Kara Kuvvetlerinden gelen bir telefonla harekete geçtiklerini aktaran Bayraktar, tüm ekibin gönüllü olarak çok kısa bir süre içinde hemen Batman’a hareket ettiğini şu ifadelerle anlattı:

“İHA’larımız TSK envanterine girmiş ve Trakya’da askeri birlikte eğitimleri devam etmektedir. Terör yeniden alevlenmiştir. Kara Kvt.’lerinden telefon gelir; “24 saat içinde hava kargoyla nakledilmek üzere acilen Çorlu Hava Birliği’nde hazır olur musunuz?”

#SeyirDefteri Eylül 2015
İHA'larımız TSK envanterine girmiş ve Trakya'da askeri birlikte eğitimleri devam etmektedir. Terör yeniden alevlenmiştir. Kara Kvt.'lerinden telefon gelir;
"24 saat içinde hava kargoyla nakledilmek üzere acilen Çorlu Hava Birliği'nde hazır olur musunuz?" pic.twitter.com/KmM13LXGW8

— Selçuk Bayraktar (@Selcuk) January 4, 2019

O anda İHA eğitim uçuşundadır. Bayram yakın olmasına rağmen Bayramı da Batman’da geçirmek üzere tüm ekip gönüllü olur. Onlarca tırlık malzeme paketlenir, en az 6 ay sürecek bir eğitim/görev için Batman’a naklolur. Milli İHA’ların ilk görev uçuşu kısa bir süre sonra yapılır.

O anda İHA eğitim uçuşundadır. Bayram yakın olmasına rağmen Bayramı da Batman'da geçirmek üzere tüm ekip gönüllü olur. Onlarca tırlık malzeme paketlenir, en az 6 ay sürecek bir eğitim/görev için Batman'a naklolur. Milli İHA'ların ilk görev uçuşu kısa bir süre sonra yapılır. pic.twitter.com/h5tQa06v5S

— Selçuk Bayraktar (@Selcuk) January 4, 2019

Kaynak: www.defenceandtechnology.com

http://defenceandtechnology.com/2019/01/04/24-saat-icinde-hazir-olur-musunuz/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ukrayna Devlet Başkanı danışmanı Yuriy Biryukov, Türkiye yapımı Bayraktar TB-2 taktik insansız hava araçlarının (İHA) Kiev’e silahlarla donatılmış olarak teslim edileceğini belirtti.

Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko’nun danışmanı Yuriy Biryukov, Facebook sayfasından Türkiye ile Bayraktar TB-2 taktik İHA’larının teslimi konusunda varılan anlaşma ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Biryukov, “Bayraktar TB-2 konusunda anlaşma imzalandı, bu yakınlarda teslimatlar yapılacak. Bu saldırı İHA’sını tam donanımıyla birlikte, silahlarla donatılmış olarak satın alıyoruz. 6 adet planör, yüzlerce füze, kumanda istasyonları ve personel eğitimi, ayrıca sistemlerin bir kısmının Ukrayna’da müşterek üretimi için hazırlıklar söz konusu” ifadelerini kullandı.

Daha önce Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko, Türkiye ile Bayraktar TB-2 İHA’larını satın almaya yönelik anlaşma imzaladıklarını açıklamıştı. Rus basınında anlaşmanın 12 adet Bayraktar TB-2 alımını kapsadığı belirtilmişti.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201901121037064799-turk-iha-ukrayna-silahlarla-donatilmis-olarak-teslim-edilecek/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ve Katar'a hazır!
« Yanıtla #225 : 01 Şubat 2019, 15:10:32 »
Ve Katar'a hazır!

Türkiye'de güvenlik güçlerinin muharebe sahasındaki en önemli yardımcılarından Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA), ilk ihracat başarısı kapsamında Katar'da üstleneceği görevlere hazırlandı.

Katar Silahlı Kuvvetlerine güç katmak için Türkiye'nin milli SİHA platformlarını üreten Baykar'dan alınan 6 Bayraktar TB2 SİHA ile 3 Yer Kontrol İstasyonu'nun fabrika kabul testleri tamamlandı. Baykar ile Katar Silahlı Kuvvetleri arasında imzalanan sözleşme kapsamında Bayraktar TB2 SİHA'ları kullanacak Katar askeri personelin Türkiye'deki eğitimleri de sona erdi. Bu kapsamda, Bayraktar TB2 SİHA'ların her biri tek tek uçurularak yapılan testler başarıyla geçti. Ayrıca, tüm sistem bileşenleri yapılan testlerdeki isterlere en üst düzeyde cevap verdi.

Baykar'ın mühendislik ve eğitim kadrosu tarafından sunulan 4 aylık eğitimleri tamamlayan ve SİHA pilotu, faydalı yük operatörü ve bakım personeli olarak görev yapacak 55 Katarlı kursiyer de mezun oldu.

Eğitimlerin tamamlanması dolayısıyla Edirne'nin Keşan ilçesinde bulunan Baykar Eğitim ve Test Merkezi'nde mezuniyet töreni düzenlendi. Törene, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı ve ROKETSAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Yiğit, 2'nci Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı, Katarlı askeri yetkililer, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ile davetliler katıldı. Mezuniyet töreninde dönem 1, 2 ve 3'üncüleriyle birlikte tüm kursiyerlere sertifikaları verildi.

"Zeytin Dalı Harekatı'na damgasını vurdu"

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dünyada kendi İHA'larını üreten ilk 6 ülkeden biri olduğunu söyledi. Güvenlik güçlerinin hizmetinde olan 75 Bayraktar TB2 SİHA'nın 83 bin uçuş saatine ulaştığını belirten Bayraktar, şöyle devam etti: "Milli SİHA'lar iki büyük sınır ötesi operasyonda oyun kurucu rol oynadı. Özellikle Zeytin Dalı Harekatı'nda bütün uçuşlarının yüzde 90'ından fazlasını yaparak, 5 bin 300 saatle adeta harekata damgasını vurdu ve inşallah mührünü vurmaya devam edecek. Katarlı yetkililerin ABD, Çin ve Avrupa ülkelerinin teknolojilerini inceledikten sonra tercihini ve güvenini Türkiye'den yana kullanması bizim için ayrıca memnuniyet vericidir. 50 yılı aşkın stratejik, siyasi ve ekonomik alanda güçlü ilişkimiz olan kardeş Katar ile şimdi de semalarımızda kurduğumuz kardeşliğimizi pekiştiren bu bağ, bizim için büyük bir mutluluk kaynağıdır."

"SİHA'lar Katar'a katkı sunacak"

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır da 15 yılda yüzde 20'den yüzde 65'in üzerinde yerlilik oranına ulaşan Türk savunma sanayisiyle bu dönüşümü hızlandıran "Milli Teknoloji Hamlesi"ne dikkati çekti. Katar'ın bu tercihinin 2 ülke ilişkilerindeki önemine değinen Kacır, şunları kaydetti: "Bayraktar TB2 SİHA'ların Katar Silahlı Kuvvetlerine hizmet edecek olması ticari ilişkinin çok ötesinde, dostluk ve kardeşliğimizi perçinleyen büyük bir iş birliğinin hayata geçtiği tarihi bir adımdır. Bu iş birliğimizin yeni projelerde, ortak tasarım ve ortak projelendirme süreçleriyle süreceğini ümit ediyorum. Hem yurt içi hem de sınır ötesinde Türk Silahlı Kuvvetlerimize çok önemli hizmetlerde bulunan Bayraktar TB2 SİHA'lar, şimdi kadim dostumuz, kardeşimiz Katar devletine katkı sunacak. Bu adım Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim'in liderlikleriyle sürdürdüğümüz güçlü stratejik iş birliğimizin önemli bir göstergesidir."

Cumhuriyet tarihinde bir ilk

Bayraktar TB2 SİHA platformu, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 2015'ten beri yurt içinde ve dışında terörle mücadelede etkin olarak kullanılıyor. Platformun başarısı üzerine yapılan görüşmeler 14 Mart 2018'de tamamlanarak Baykar ile Katar Silahlı Kuvvetleri arasında Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı'nda (DIMDEX 2018) sözleşme imzalandı. Sözleşmeyle birlikte Cumhuriyet tarihinde ilk kez gelişmiş hava aracı ihracatı yapılarak Türk savunma sanayisi adına önemli bir adım atıldı.

Kapsamlı teslimat

Baykar Makina ve Katar Silahlı Kuvvetleri arasında imzalanan sözleşme kapsamında 6 silahlı Bayraktar TB2, 3 Yer Kontrol İstasyonu sistem ve ekipmanıyla eğitim simülatörü teslim edilecek.

Ayrıca, Katar Silahlı Kuvvetleri için İHA Harekat Merkezi, milli olarak geliştirilen ağ tabanlı veri izleme ve arşivleme yazılım sistemiyle Milli Coğrafi Bilgi Sistemi ve İHA Donanım Çevrimli Simülatör Sistemi'nin kurulumları yapılacak.

Türk mühendis ve uçuş destek personeli tarafından Katar Silahlı Kuvvetlerine teslim edilen sistemler için 2 yıllık performans tabanlı lojistik ve teknik desteği de sağlanacak.

http://www.milliyet.com.tr/ve-katar-a-hazir--ekonomi-galeri-2820909/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #226 : 01 Şubat 2019, 21:39:50 »
Katar'a hayırlı olsun başka ülkelere de satarsak çok iyi olur
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Bayraktar İHA Ukrayna'da test uçuşlarına başlayacak
« Yanıtla #227 : 07 Mart 2019, 08:27:06 »
Bayraktar İHA Ukrayna'da test uçuşlarına başlayacak

Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko, Türkiye'den satın alınan Bayraktar TB2 tipi insansız hava aracının test uçuşlarına başlanacağını açıkladı.
Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Türkiye'den satın alınan Bayraktar TB2 tipi insansız hava aracı (İHA) kompleksinin ülkesinde test edileceğini bildirdi.

Poroşenko, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip Erdoğan) ile teslimatı konusunda anlaşmaya vardığımız Bayraktar İnsansız Hava Aracı'nın testi yakında gerçekleştirilecek." dedi.

Petro Poroşenko, ocak ayında Türkiye ile Bayraktar TB2 tipi İHA alımına yönelik anlaşma imzalandığını duyurmuştu.

Baykar tarafından üretilen Bayraktar TB2'nin Ukrayna'ya satış anlaşması kapsamında 6 adet Bayraktar TB2 tipi İHA üretilecek ve araçlar 1 yıl içinde teslim edilecek.

Araçlarla birlikte 3 adet yer kontrol istasyonu sistem ve ekipmanları da Ukrayna'nın kullanımına sunulacak.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/bayraktar-iha-ukraynada-test-ucuslarina-baslayacak-41140563

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Bayraktar: SİHA'larda yerlilik oranı yüzde 93
« Yanıtla #228 : 14 Mart 2019, 14:46:33 »
Bayraktar: SİHA'larda yerlilik oranı yüzde 93

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar "SİHA'larda yerlilik oranı yüzde 93. Bütün kritik sistemleri biz yapıyoruz. Bu çok yüksek bir oran. Dünyada böyle bir üretim modeli pek yok" dedi.

Baykar Teknik Müdürü de olan Selçuk Bayraktar, Genç Ensar tarafından Ensar Vakfı Genel Merkezi’nde düzenlenen "Milli ve Özgün İnsansız Hava Aracı Sistemleri ve Milli Teknoloji Hamlesi" başlıklı konferansta yaptığı konuşmada, Türk havacılık tarihine ilişkin bilgiler verdi.

Müslüman alimlerin dünya havacılık tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Bayraktar, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yıllarında Vecihi Hürkuş ve Nuri Demirağ gibi öncü isimlerin olduğunu hatırlattı.

Bayraktar, insansız hava araçlarının (İHA) havacılıkta son dalga olduğuna işaret ederek, İHA'ların teknolojideki paradigma değişiminde bir kırılım oluşturduğunu vurguladı.

Savunma ve stratejik sanayilerde yazılımların mutlaka milli olması gerektiğini belirten Bayraktar, ürünlerdeki asıl katma değerin yazılım ve tasarım olduğunu söyledi. Bayraktar, "Savunma sanayisinde teknoloji ve yazılımı üretmiyorsanız ne bağımsız ne de müreffeh olabiliyorsunuz." dedi.

"TÜRKİYE'NİN SAVUNMA İHTİYAÇLARININ YÜZDE 65'İ YERLİ KAYNAKLARDAN"

Selçuk Bayraktar, İHA'ların yeni bir alan olduğunu ve bu teknolojilerin muhakkak milli olması gerektiğine işaret etti. Bayraktar, milli güdüm sistemine sahip İHA'ların TSK envanterine girdiğini ve bunun ekonomik sürdürülebilirlik açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

Bayraktar, ortaya konulan millileşme vizyonuyla savunma sanayisinde 2000’li yıllarda yüzde 15’lerde olan yerlilik oranının şimdi yüzde 65’lere ulaştığını, Türkiye'nin savunma ihtiyaçlarının büyük kısmını yerli kaynaklarla tedarik ettiğini belirterek, "Bizim SİHA'larda yerlilik oranı yüzde 93. Bütün kritik sistemleri biz yapıyoruz. Bu çok yüksek bir oran. Dünyada da böyle bir üretim modeli pek yok." dedi.

Türkiye'de İHA'ların 2005 yılından bu yana olan gelişim sürecini anlatan Bayraktar, İHA'ların milli mühimmatla donatılmasıyla terörle mücadelede daha da önemli hale geldiğini vurguladı.

"İHA'LARI KULLANMA KABİLİYETİ AÇISINDAN TÜRKİYE, DÜNYANIN 3 ÜLKESİNDEN BİRİ"

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknik Müdürü Bayraktar, Türkiye'nin, kendi sınıfında bazı uçaklarda bir numara ve Bayraktar TB2'nin kendi sınıfının en iyisi olduğunu söyledi. İHA'ları kullanma kabiliyeti açısından Türkiye'nin, dünyanın 3 ülkesinden biri olduğuna işaret eden Bayraktar, terörle mücadele nedeniyle Türkiye'nin İHA'larla birçok operasyon yaptığını anlattı.  Bayraktar, birçok ülkenin bu alana ilişkin çalışmalar yaptığını ve birbiriyle yarıştığını belirterek, Çin'in sesten hızlı insansız savaş uçağı üzerine çalıştığını aktardı.  Çalışmalarına "milli ve özgün olmak" hedefiyle başladıklarını ifade eden Bayraktar, etik ve ahlaki olarak dünyanın en iyisini yapabileceklerine inandıklarını söyledi.

"UKRAYNA'YA BİLE İHA İHRAÇ EDER HALE GELDİK"

Selçuk Bayraktar, İHA'ları geliştirirken terör bölgelerinde yaptıkları saha çalışmaları sayesinde İHA teknolojisini hızla geliştirdiklerini belirtti.
Bayraktar, Zeytin Dalı Harekatı’nda TSK'nın silahlı insansız hava aracı (SİHA) Bayraktar TB2'yi çok etkin olarak kullandığını söyledi. Türkiye'nin SİHA'ları sadece kullanan değil, dünyaya ihraç eden bir ülke olduğuna dikkati çeken Bayraktar, Türkiye'nin yaklaşık 100 yıldır uçak üreten Ukrayna’ya bile SİHA ihraç ettiğini bildirdi.

Bayraktar, TSK’nın SİHA'larla teröristleri bulundukları yerde etkisiz hale getirdiğini belirterek, "Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin'de, Kandil'de teröristleri takip edip imha eder hale geldi. Bu bir anlamda teknolojinin kuvvet çarpanının sonucu." dedi.

Üzerinde çalıştıkları Akıncı İHA'nın konvansiyonel harpte çok stratejik bir görev ifa edeceğini kaydeden Bayraktar, Akıncı'nın gelişmiş keşif ve taarruz yeteneklerine sahip olacağını söyledi.

Bayraktar, bu yıl TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirileceğini hatırlatarak, festival kapsamında birçok yarışma düzenleyeceklerini de bildirdi.
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/bayraktar-sihalarda-yerlilik-orani-yuzde-93-41148978

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #229 : 14 Mart 2019, 15:05:40 »
Motor ve Flir yabancı iken nasıl % 93 yerli oluyor.
beğen