Gönderen Konu: Bayraktar Taktik İHA  (Okunma sayısı 185126 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #210 : 16 Ekim 2018, 16:08:04 »
TB 2 nin gemiden atılabilicek şekilde modifiye edildiğini düşünsenize bir çok iyi olur
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #211 : 03 Kasım 2018, 11:27:29 »
Altı adet Bayraktar TB2 SİHA daha envantere girdi

Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) tarafından yapılan açıklama ile güvenlik güçlerinin kullanımı için envantere 6 adet daha Baykar imalatı Bayraktar TB2’nin katıldığı bildirildi.

SSB tarafından verilen bilgide Silahlı İHA’arın kabul işlemlerinin tamamlandığı bildirildi.

Halen Kara Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde Bayraktar TB2’ler bulunuyor. Bugüne kadar teslim edilen Bayraktar TB2 sayısı ise 62’ye ulaştı.

BOZOK TESTLERİ BAŞARILI

Geçtiğimiz günlerde Bayraktar TB2 SİHA'ların kullandığı mühimmatlara BOZOK da eklendi. Atış testleri geçtiğimiz hafta Saros'ta başarıyla yapıldı. TB2'den atılan BOZOK, hedefini 12'den vurdu.

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen akıllı mühimmat BOZOK, Lazer Güdümlü Minyatür İHA Mühimmatı. Toplam 16 kilogram ağırlığa sahip mühimmat, yarı aktif lazer araycı başlığa sahip. 120 mm çapındaki mühimmat 9 kilometre menzilli.

http://www.kokpit.aero/bayraktar-tb2-teslimat-bozok
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #212 : 03 Kasım 2018, 19:51:17 »
Altı adet Bayraktar TB2 SİHA daha envantere girdi

Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) tarafından yapılan açıklama ile güvenlik güçlerinin kullanımı için envantere 6 adet daha Baykar imalatı Bayraktar TB2’nin katıldığı bildirildi.

SSB tarafından verilen bilgide Silahlı İHA’arın kabul işlemlerinin tamamlandığı bildirildi.

Halen Kara Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde Bayraktar TB2’ler bulunuyor. Bugüne kadar teslim edilen Bayraktar TB2 sayısı ise 62’ye ulaştı.

BOZOK TESTLERİ BAŞARILI

Geçtiğimiz günlerde Bayraktar TB2 SİHA'ların kullandığı mühimmatlara BOZOK da eklendi. Atış testleri geçtiğimiz hafta Saros'ta başarıyla yapıldı. TB2'den atılan BOZOK, hedefini 12'den vurdu.

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen akıllı mühimmat BOZOK, Lazer Güdümlü Minyatür İHA Mühimmatı. Toplam 16 kilogram ağırlığa sahip mühimmat, yarı aktif lazer araycı başlığa sahip. 120 mm çapındaki mühimmat 9 kilometre menzilli.

http://www.kokpit.aero/bayraktar-tb2-teslimat-bozok

Yine mi star safire 🤔

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #213 : 04 Kasım 2018, 19:45:01 »

Alıntı
Tar Milus
‏ @TarMilus

Ukroboronprom ile Bayraktar İHA üretimi (ve muhtemelen lokalizasyonu) konusunda anlaşma imzalanmış. Ukraynalı kaynakların aktardığına göre üretimi Antonov gerçekleştirecek.

https://twitter.com/TarMilus/status/1059111359982510080
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #214 : 04 Kasım 2018, 19:53:05 »

Alıntı
Tar Milus
‏ @TarMilus

Ukroboronprom ile Bayraktar İHA üretimi (ve muhtemelen lokalizasyonu) konusunda anlaşma imzalanmış. Ukraynalı kaynakların aktardığına göre üretimi Antonov gerçekleştirecek.

https://twitter.com/TarMilus/status/1059111359982510080
Bütün Anka ve tb2 fotolarında flir gizleniyor bilerek mi yapıyorlar tam adamın kafası fliri kapatıyor.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #215 : 06 Kasım 2018, 15:43:30 »
TB2 SIHA Ukrayna satın almış.
Kaynak ukraynadan bir site fakat twitterden link alamadım.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #216 : 06 Kasım 2018, 19:37:29 »
TB2 SIHA Ukrayna satın almış.
Kaynak ukraynadan bir site fakat twitterden link alamadım.

Birden fazla kaynakdan doğrulandı bu haber sadece ordamı burdamı üretilecek o net değil ancak tb2 satışı gerçekleşmiş hayırlı olsun.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #217 : 06 Kasım 2018, 20:26:37 »
Hayırlı olsun. Bu satışı başkaları da takip eder inşallah.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #218 : 06 Kasım 2018, 20:41:20 »
Biz Türkiye ye hiç konduramıyoruz ama bizde ABD gibi her önüne gelene iha satmıyoruz bundan bizim forum olarak pek haberimiz yok. ABD satmıyor hadi Allah pazara bak biz satalım diye bir şey yok. Bizde satmıyoruz muhtemelen herkese.
beğen

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #219 : 06 Kasım 2018, 21:07:23 »
Çok güzel bir gelişme ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR