Gönderen Konu: Bayraktar Taktik İHA  (Okunma sayısı 185191 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
Ynt: Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #180 : 24 Haziran 2018, 07:35:57 »
Bu ülke şu kısacık hayatımda bana gösterdiki hani "Türkün Türkten başka dostu yok" derler ya , ha o cümle içerisinde geçen Türk dışında herkese güvenebilirsin. Bunuda koyu bir Türkçü olarak söylüyorum. Yani beka sorunumuzu ben bir özel şirkete bırakmayı istemem. Bayraktar dediğin şirket bugün var yarın olacagı garanti mi ? Bana bunun garantisini veriyor musun ? Diyelimki CB bu seçimi kazandı 4 yıl sonraki seçimi kaybetti , bir şekilde öngörülmesi zor olaylar yaşandı ve sülalesi ülkeyi terketti e haliyle damadıda gitti diyelim o teknolojiyi yerinde bulabilecek misin ?  Bana bunun garantisini veriyor musun ? Hani her motor işini verdiğiniz BMCyi bundan 10 yıl sonra hala yerinde bulabilecek miyiz ? bana bunun garantisini veriyor musun ? Veremiyorsan burdan ağzınızı açıp yok şunu tamamen şu yapsın yok bunu tamamen bu yapsın diye dağlata taşlara haykırmayacaksın. devletin o teknolojiyi özel bir şirketin insafına bırakma hakkı yok. Bilhassa o ülke Türkiye ise ve kim bilmem neci diye ortalık karışıkken hiiiiç girme o mevzulara...
Otokar bıraktı tankı Bmc üretecek , Baykar bırakırsa Tai üretime devam eder olur biter.Simdi bizim Tfx gibi bir projemiz varken Tai nin Baykarin 3 yıl gerisinden iha projesi yürütmesinin  herkese zararı var.Ayrica bu Baykar bırakıp gidecek olsaydı 15 temmuz akşamı bırakıp kaçardı.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #181 : 24 Haziran 2018, 10:08:05 »
Beyfendi ben sana olasılıkları söylüyorum. Bu şirketin akpli olması gerekmiyor. CHp yada MHP içinde aynısı geçerli , hatta en altta artık insanlar şucu bucu diye ayrıştırılırken , insanlara etiket vurmanın bu kadar kolay hale getirildiği bir ortamda özel şirket sahiplerine güvenmem diyorum. Bayraktar bir örnekti , banane 15 temmuzda kaçıp kaçmadıgından olayı neden dramatize ediyorsun. Anlatmak istediğim konuya odaklansana
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #182 : 24 Haziran 2018, 11:40:19 »
Beyfendi ben sana olasılıkları söylüyorum. Bu şirketin akpli olması gerekmiyor. CHp yada MHP içinde aynısı geçerli , hatta en altta artık insanlar şucu bucu diye ayrıştırılırken , insanlara etiket vurmanın bu kadar kolay hale getirildiği bir ortamda özel şirket sahiplerine güvenmem diyorum. Bayraktar bir örnekti , banane 15 temmuzda kaçıp kaçmadıgından olayı neden dramatize ediyorsun. Anlatmak istediğim konuya odaklansana
Bu konularda tahminime göre stratejik ve kritik teknoloji üreten özel şirketler yarın birgün ben artık üretmiyorum bırakıyorum diyebilir yada iflas ettim artık yapmayacağımda diyebilir bu durumda devlet kendi çıkarlarını gözetecektir.Bu tür şirketler böyle bir duruma yönelirse devlet buna izin verirmi? Bence vermemeli gerekirse kayyum atamalı yada o şirketi devlet iştiraki kurumlara devretmeli yoluna devam etmeli.Tabi bunlar stratejik yerli şirketler için geçerli

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #183 : 24 Haziran 2018, 12:08:15 »
İHA işini TAiden alıp tamamen Baykara verdiğin an Baykarda stratejik bir şirket olmayacak mı ? Sonucta bu ülkenin beka sorunuyla ilgili svaunma sanayii şirketi haksız mıyım ? Ben Baykar İHA yapmasın demiyorum tamamen bırakılmasına karşıyım diyorum. Birde bunun seferberlik anı var. Özel şirket ile devlet şirketinin seferberlik anında vereceği tepkiler aynı mı olur ? Bir tarafta her türlü devlet desteğini arkasına almış bir devlet şirketi diğer tarafta seferberlik anında para gelmiyor o yüzden şunu bunu alamıyoruz diyebilecek bir şirket. (Bayraktar yapmaz demiyorum koşullar buraya zorlar) Neye göre tek bir özel şirkete bırakalım deniliyor anlamıyorum. Hem TAİde 20.000in üstünde mühendis olacak. TAİde İHA mühendisi yetişmesin mi ? İnsansız uçar sistemler yarının teknolojisi diyorsak bunu devlet şirketinin elinden almak hangi akla mantıga sıgıyor bana bunu açıklasın muhteremin teki. Tüm koşullar düşünülmeli böyle bir karar için.. Düşünülmeden verilmesi yarın için felaket olur.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2018, 12:09:58 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #184 : 29 Haziran 2018, 08:47:03 »
SİHA’larımızın mühimmat çeşitliliğini arttırıyoruz. Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza,  Milli SİHA platformlarımızda kullanılması için 30 adet MAM-C mühimmatı teslim edildi.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #185 : 30 Haziran 2018, 12:25:11 »
Geçmiş olsun,muhtemelen bir TB2 kaybettik.

Hatay’da İHA kazası
Son Güncelleme: 30/06/18 09:17:300
Paylaş
HATAY'ın Hassa ilçesinde insansız hava aracı (İHA) düştü. Kaza, DHA'nın haberine göre, olay Hassa ilçesi Haydarlar Mahallesi Karahasanlı mevkiinde meydana geldi.

Parçalara ayrılan insan hava aracı alev alırken, mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi.

Ekipler, bölgede geniş güvenlik önlemi alırken, yetkililer inceleme başlattı.

AÇIKLAMA YAPILMADI

Askeri yetkililer konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmazken Kokpit.aero’nun ulaştığı uzmanlar enkaz fotoğraflarında kullanılan Rotax motora dikkat çekerek İHA’nın yüksek ihtimalle Bayraktar TB2 olduğuna dikkat çekti.

Halen Bayraktar TB2’ler, Kara Kuvvetleri, Jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kullanılıyor. Araçların keşif ve silahlı olmak üzere iki ayrı modeli bulunuyor.

http://www.kokpit.aero/hatay-iha-kazasi

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #186 : 30 Haziran 2018, 14:03:02 »
ne yalan söyleyeyim çokta üzülmedim yani biraz üzüldüm, yenisi gelir nasılsa

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #187 : 30 Haziran 2018, 17:47:58 »
Cana geleceğine mala gelsin
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #188 : 28 Temmuz 2018, 08:10:44 »
Bozok on TB2 ;)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #189 : 28 Temmuz 2018, 08:16:08 »

Yakışmış. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com