Gönderen Konu: Bayraktar Taktik İHA  (Okunma sayısı 183165 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
Ynt: Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #140 : 14 Mart 2018, 10:44:43 »
Insallah Aselsan Cats kullanılır ?

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • Ne Mutlu Türküm Diyene...
« Yanıtla #141 : 18 Mart 2018, 14:05:49 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #142 : 19 Mart 2018, 14:46:15 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #143 : 19 Mart 2018, 15:16:27 »
Siha larin H/H mühimmatı fırlatma çalışması bizde varmı?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #144 : 22 Mart 2018, 12:24:35 »

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #145 : 22 Mart 2018, 12:25:22 »
TSK'ya 8 yeni SİHA
Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanteri, yeni silahlı insansız hava araçlarıyla güçlendi. Baykar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından kullanılmak üzere 8 Silahlı Bayraktar Taktik Blok 2 (TB2) daha teslim etti.

ANKARA - Göksel Yıldırım

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında güvenlik güçlerine etkin hava desteği sağlayan İHA ve SİHA'lara yenileri eklendi.

Milli İHA ve SİHA sistemlerinin üretiminde öncü rol oynayan Baykar, özgün olarak geliştirilen yeni seri Silahlı Bayraktar TB2'lerin üretimi için yoğun mesai harcıyor.

Geçen ekim ayında ilk kez 4 akıllı mühimmat taşıyabilen SİHA teslimatına imza atan Baykar, ROKETSAN tarafından geliştirilen mini akıllı mühimmatlar (MAM) MAM-L ve MAM-C'yi Bayraktar TB2 İHA'ya entegre etti.

Baykar, geçen sürede yürüttüğü çalışmalarla 8 SİHA daha üretti. Yeni SİHA'lar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterine dahil edildi.

SİHA'ların her birinin performans ve fonksiyonel test ve kabul uçuş kriterlerini başarıyla tamamlamasıyla kabul işlemleri gerçekleştirildi.

SİHA'ların Haziran 2018'de teslim edilmesi planlanırken, teslimatlar planlanandan önce yapıldı.

Bu teslimatla envanterdeki silahlı ve keşif amaçlı Bayraktar TB2 sayısı 46'ya çıktı. Araçların 34'ü TSK'da, 6'sı Emniyet Genel Müdürlüğünde, 6'sı Jandarma Genel Komutanlığında görev yapıyor.

Envanterdeki silahlı atış yapma kabiliyetine sahip konfigürasyondaki Bayraktar TB2 sayısı da 23'e ulaştı.

Türkiye, son yıllarda envantere katılan İHA ve SİHA'larla hava sahasını kontrol eden en etkin ülkelerden biri haline geldi.

24 saat görev başında
Bayraktar TB2 İHA sistemi, 2015'ten bu yana elde edilen operasyonel başarıyla Türkiye'nin İHA teknolojisi alanında ihtiyaçlarını bağımsız karşılamada önemli bir boşluğu doldurdu. Türkiye, elde edilen kabiliyet ve tecrübeyle dünyada bu alanda sayılı ülkeler arasına girdi.

Elektronik, yazılım, aerodinamik, tasarım ve alt ana sistemleriyle tamamen milli ve özgün olarak geliştirilip üretilen Bayraktar TB2, uçuş otomasyon ve performansıyla kendi sınıfında dünyanın en gelişmiş İHA sistemi olarak dikkati çekiyor.

Havada kalma süresi 24 saati bulan, 27 bin 30 feet irtifa rekoruna sahip Bayraktar TB2, 100 kilogram yük taşıyabiliyor.

https://aa.com.tr/tr/turkiye/tskya-8-yeni-siha/1096099

Çevrimdışı NeQ

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #146 : 22 Mart 2018, 14:04:10 »
gorseldeki flir star safire 380 gibi gorunuyor, umarız cats ile teslimler yapılmıştır.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #147 : 29 Mart 2018, 10:50:22 »
gorseldeki flir star safire 380 gibi gorunuyor, umarız cats ile teslimler yapılmıştır.
Evet bu cats işi ne oldu böyle olması çok üzücü ilk defa envantere ciddi sayıda yerli sistem giriyor ama görüntüleme gibi kritik parça ithal?Acaba cats gecikirse diye safire den çok yuksek adetli satın alıpta onları kullanmak zorunda mı kaldılar?Cats 2016 'da teslim edilecekti 2018 e geldik ... kaç defa haber geldi baykar a ve tsk ya teslimat yapıldı diye ?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #148 : 29 Mart 2018, 11:04:24 »
Ben hissediyorum çok çok zor bir iştir bu flir işi öbür şeylere benzemez. Cep telefonu kameraları arasında bile ne kadar çok kalite farkı oluyor. Vestel kapatamıyor o farkı mesela kendi telefonunda ipone gibi foto çekilemiyor Vestel ile. Birde kocaman flir i düşünün bin katı iş.
beğen

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #149 : 29 Mart 2018, 12:32:27 »
Ben hissediyorum çok çok zor bir iştir bu flir işi öbür şeylere benzemez. Cep telefonu kameraları arasında bile ne kadar çok kalite farkı oluyor. Vestel kapatamıyor o farkı mesela kendi telefonunda ipone gibi foto çekilemiyor Vestel ile. Birde kocaman flir i düşünün bin katı iş.
benim için 2016 veya 2018de teslimat yapılmasından ziyade geri dönüşlerle daha iyi bir ürünü piyasaya sürebilmek. Bugün Ankaya yetişmez ama yarın insansız jet için daha yüksek teknoloji gerektirecek ürünler lazım olacak. Proje üzerinde çalışılıyor olması , bugün olmasa da yarınlar için güzel gelişme...1950-60li yıllarda dünyanın en kalitesiz ürünleri japon urunleriymis. Dene yanil , dene yanil bugunki yerdeler. Sabretmek lazım. Ben umitliyim.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2018, 12:33:23 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?