Gönderen Konu: Bayraktar Taktik İHA  (Okunma sayısı 183133 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #90 : 08 Ağustos 2016, 16:47:54 »
Bu beyinsizlerin taşıdığı nedir? Bizim insansız  hava aracımızı düşürdüklerini iddia ediyorlar. Videoda Bayraktar diyor da taşıdıklarının bayraktarla uzaktan yakından alakası yok!

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=7609.new#new
  verdiğiniz link başka bir konuya ait

:o :o :o

Özür dilerim. Ne ara adresleri karıştırdım. ???
Neyseki düzelttim.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #91 : 08 Ağustos 2016, 16:50:38 »
Birebir aynı değiller. Ama ikisi de aynı elden çıkmış gibi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #92 : 08 Eylül 2016, 11:54:48 »
Bayraktar ilk silahlı operasyonunu PKK’ya yaptı

Çukurcu’dan sınırı geçmeye çalışan 7-8 kişilik terörist gruba silahlı İnsansız Hava Aracı (İHA) Bayraktar tarafından vuruldu.

Bayraktar ilk silahlı operasyonunu PKK’ya yaptı

Silahlı olarak envantere alınan Taktik sınıftaki İHA Bayraktar, ilk atış operasyonunu yaptı. Çukurca’dan sınırı geçerek sızmaya çalışan 7-8 kişilik terörist grup, Bayraktar’ın sahip olduğu kızılötesi kamera sistemi tarafından tespit edildi. Bayraktar, ateşlediği füze ile terörist grubu imha etti.

Çukurca’da gerçekleştirilen bu atışla Bayraktar ilk defa silahlı operasyonel olarak kullanıldı. 7-8 teröristin imha edildiği bu operasyon bilgisi Twitter'da Derin Kuvvetler tarafından paylaşıldı:

@Derinkuvvet Çukurca sınırı geçmeye çalışan 7-8 kişilik terörist grup bölgeye yeni gönderilen silahlı bayraktar İHA tarafından imha edildi.

— Derin Kuvvetler (@Derinkuvvet) September 8, 2016

Bayraktar'ın gece operasyona çıkış videosu, Selçuk Bayraktar tarafından paylaşıldı:

Dün gece SİLAHLI BAYRAKTAR TB2 göreve giderken.

Sabaha karşı tarih yazıldı. Vatanımıza Milletimize hayırlı olsun. pic.twitter.com/6DOa4S6DQo

— Selçuk Bayraktar (@Slck_byrktr) September 8, 2016

http://www.kokpit.aero/bayraktar-pkk-imha

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #93 : 08 Eylül 2016, 12:05:51 »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #94 : 08 Eylül 2016, 13:10:19 »
Bilemedim şimdi,hangisi daha erken.Önemi de yok aslında sadece önemli olan operasyonel olarak kullanılıyor olması ve hedefleri imha etmesi.

Saygılarımla ;)

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #95 : 08 Eylül 2016, 13:24:34 »
Video su olanda F16 lar vuruyor hedefi. Bayraktar izliyor veya belki işaretleme de yapıyordur oda ikinci hedef için belki.Flir sembolojisinden anlam çıkartabilir bilgili birisi belki.
beğen

Çevrimdışı AltayBaba

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #96 : 08 Eylül 2016, 13:44:04 »
Aslında bir bakıma silahlarımızı sahada denemişte oluyoruz tecrübe anlamında bizi getirisi olur değil mi ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #97 : 20 Eylül 2016, 16:53:21 »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #98 : 20 Eylül 2016, 17:11:32 »
Baykar böyle pkk lıları vurduk ettik paraladık geberttik diye çok reklama başladı ama en sonunda terör örgütü bu firma askeri hedefimizdir diyecek ondan sonra ne mühendisleri kalacak ne huzurları. Silah üretiyorsan onun yaptığı işlerle cepheye ait video lar filan koyup hava atmak pek doğru değil. Facebook larda filan öldürülen pkk lıların video su var. Bu çok doğru bir şey değil bir sivil müessese için. Kendi bilecekleri iş ama sonra huzurları kaçar biz ne yaptık ya derler. Damat tabi devlet korumasına zaten girmiştir doğal olarak ama bütün kadroyu firmayı servisleri işletmeleri kim koruyacak teröristten. İHA yı yap silahı tak sonra fazla tantanaya gerek yok gerisini görmemiş gibi yap, teröristleri tepeledik ilk defa filan demeye ne gerek var.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #99 : 20 Eylül 2016, 17:24:48 »
Baykar böyle pkk lıları vurduk ettik paraladık geberttik diye çok reklama başladı ama en sonunda terör örgütü bu firma askeri hedefimizdir diyecek ondan sonra ne mühendisleri kalacak ne huzurları. Silah üretiyorsan onun yaptığı işlerle cepheye ait video lar filan koyup hava atmak pek doğru değil. Facebook larda filan öldürülen pkk lıların video su var. Bu çok doğru bir şey değil bir sivil müessese için. Kendi bilecekleri iş ama sonra huzurları kaçar biz ne yaptık ya derler. Damat tabi devlet korumasına zaten girmiştir doğal olarak ama bütün kadroyu firmayı servisleri işletmeleri kim koruyacak teröristten. İHA yı yap silahı tak sonra fazla tantanaya gerek yok gerisini görmemiş gibi yap, teröristleri tepeledik ilk defa filan demeye ne gerek var.

Bunlar güzel reklamlar. Reklam yapılabilirse ürün daha fazla pazarlanır. Sadece ürün değil tabi bu reklamdaki amaç. Siyasi yönü de var. Ancak olayın bir de belirttiğin yönü var. Umarın bu uyarını göz ardı etmezler.