Gönderen Konu: Bayraktar Taktik İHA  (Okunma sayısı 185391 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #50 : 18 Aralık 2015, 19:28:01 »
Konuyla ilgili Arda Mevlutoglu Haberturk te suan.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #51 : 18 Aralık 2015, 23:49:40 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #52 : 19 Aralık 2015, 00:33:47 »
Artik diger bir adimida Anka-S den bekliyoruz

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #53 : 26 Aralık 2015, 21:39:53 »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #54 : 27 Aralık 2015, 14:55:15 »

Siyahgribeyaz dan biraz ozet. Jandarma Bayraktari dusunuyor deniyor ve karayelin 50 knot yan ruzgarda ucabildigine deginilmis guzel haberler...

Yakup Taşdelen, SSM İnsansız ve Akıllı Sistemler Daire Başkanı

Dairesinin yürütmekte olduğu İHA projelerindeki güncel durumu özetleyen Taşdelen'in verdiği bazı bilgiler şunlar:
TAI tarafından geliştirilen Anka S İHA'sının 2017 yılından itibaren hizmete girmesi planlanıyor. Taşdelen ayrıca Anka S'ye yapısal olarak (gövde şekli ve ağırlık dağılımı) benzetilmiş bir Anka B'nin, geliştirme test uçuş süreçlerini hızlandırmak için uçuşlara başladığını açıkladı.

Halihazırda devam eden taktik İHA projelerinde KKK için yapılan üretimlerde Baykar Makina teslimatları tamamladı, Vestel Savunma'nın da kısa süre içinde bu aşamaya gelmesi umuluyor. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) için imzalanan taktik İHA sözleşmesine ilaveten kısa süre içinde Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) için de benzer bir alım gündeme gelecek (Taşdelen'in konuşmasından bu alım için de Baykar'ın düşünüldüğü anlamını çıkardım).
Süha Özgür Dinçer, Vestel Savunma Genel Müdür Yardımcısı

Vestel Savunma Sanayii şirketi ile ilgili genel bilgiler veren Dinçer, Karayel projesinde gelinen son durumu da aktardı. Buna göre Taktik İHA (Katapult) projesinde şirket, kesin kabul aşamasına gelmiş bulunuyor. Kesin kabul faaliyetlerine henüz başlanmış değil. Ancak bir miktar Karayel İHA, kiralama usülünde Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na hizmet vermekte. Doğu Anadolu'daki bir ilimizde üstlenmiş Karayel İHA'lar bugüne kadar toplam 246saat görev uçuşuna çıkmış. Karayel'in bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu toplam uçuş saati ise 496. Toplam sorti sayısı ise 103. İHA, -35derece soğukta ve 50knottan fazla yan rüzgarda uçuş gerçekleştirmiş. Vestel Savunma ayrıca KKK'dan 50 personelin eğitim hizmetlerini de tamamlamış.

http://www.siyahgribeyaz.com/2015/12/gelisen-teknolojilerle-birlikte.html?m=1

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #55 : 01 Ocak 2016, 01:03:21 »

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #56 : 01 Ocak 2016, 15:42:12 »
Yaz aylarında terör olayları artacağını tahmin etmek hiç de zor değil. kış aylarında iha üretimlerine hız vermeliyiz. Baykar makina silahlı ihası kendini kanıtladı. paradan puldan kaçınılmadan 80-100 tane iha silparişi verilmeli. Teröristlerin yol kesme olaylarına yeniden kalkışacağı göz önüne alınmalı.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #57 : 02 Ocak 2016, 14:43:58 »
mesele 80 -100 tane iha almak değil
o kadar ihayı kullanabilecek personel var mı? ya da o kadar para zaman ve insan kaynağını başka yerlede kullanılabilir mi ?

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #58 : 02 Ocak 2016, 17:34:44 »
mesele 80 -100 tane iha almak değil
o kadar ihayı kullanabilecek personel var mı? ya da o kadar para zaman ve insan kaynağını başka yerlede kullanılabilir mi ?

Personel bulunur kanısındayım en azından aklımdaki fikri paylaşmak isterim. Mesela Türk hava yollarından, Türk hava kuvvetlerinden emekli olmuş personelleri kullanabiliriz. Bize biraz zaman kazandırır daha sonra Hava ve kara kuvvetlerine bağlı UAV personelini eğitiriz. istedikten sonra herşey bir şekilde halledilir. Birde o kadar iha aynı anda havalanacak diye bir kural yok. gerektiği kadarını havada tutarsın.

Para konusuna değinirse bayraktarın fiyatını bilmiyorum. bu yüzden maliyeti ne olur bilmem mümkün değil. para konusu ülkemiz için sorun olmaz bir şekilde halledilir. gerekirse ödemeler uzun vadeye yayılır vs.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #59 : 02 Ocak 2016, 20:38:16 »
Terör konusunda kevgirle su taşımaya devam ettikçe 1 milyon İHAmız da olsa fayda etmez!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com