Gönderen Konu: Bayraktar Taktik İHA  (Okunma sayısı 183068 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yahyaay

• DefenceTurk
  • *
  • 8
Ynt: Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #270 : 28 Kasım 2019, 08:12:58 »
Bu konuda Selçuk Bayraktar' ı destekliyorum. Nerelerden, nasıl bu noktaya geldiğini bilmek lâzım.. Eğer bende o kadar yaşanmışlıktan sonra sonra böyle ucuz açıklamalarla karşılaşsaydım bende aynı şeyi yapardım. Bu başarının arkasında emek, azim, yılmadan çalışmak olduğu kanaatindeyim. Unutmamak lâzımdır ki bir zamanlar bayraktarı İsrailli firmalar almak istemiş ve her türlü pislikleri yapmışlardı. Ben halen daha bu işletmemizi elde etmek, değerini düşürmek vs. istedikleri kanaatindeyim.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #271 : 28 Kasım 2019, 11:21:32 »
Bu konuda Selçuk Bayraktar' ı destekliyorum. Nerelerden, nasıl bu noktaya geldiğini bilmek lâzım.. Eğer bende o kadar yaşanmışlıktan sonra sonra böyle ucuz açıklamalarla karşılaşsaydım bende aynı şeyi yapardım. Bu başarının arkasında emek, azim, yılmadan çalışmak olduğu kanaatindeyim. Unutmamak lâzımdır ki bir zamanlar bayraktarı İsrailli firmalar almak istemiş ve her türlü pislikleri yapmışlardı. Ben halen daha bu işletmemizi elde etmek, değerini düşürmek vs. istedikleri kanaatindeyim.
Arkadasım İHA yapmak dünya için çok zor birşey değil. Bizim gibi ülkeler için zordur. "Türkiye SİHA teknolojisinde ilk 3te" demek çok iddialı bir kelimedir. Kore - Japonya - İsveç - İngiltere - Çin - Almanya - Fransa -Kanada ve sayamadıgım birçok ülke SİHA yapamıyor değil YAPMIYOR.Yapmadıkları içinde bu teknoloji onlarda olmadıgı anlamına gelmiyor... Bakın düne kadar İHA konusunda Rusyadan öndeyiz diyip durduk adamlar bir başladı jetmotorlu Ohotnik'i yaptılar ağzımız açık izledik. Demekki neymiş Rusya bizden geri değilmiş. Bizim profesyonellikten kastımız burada. Kimse Selçuk Bayraktar bu tür iddialara cevap vermesin demiyor lakin bunun bir üslubu vardır ve şirketinizinde bir kurumsal kimliği var. Tepki doğru metod yanlış.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #272 : 28 Kasım 2019, 11:41:57 »
Arkadasım İHA yapmak dünya için çok zor birşey değil. Bizim gibi ülkeler için zordur. "Türkiye SİHA teknolojisinde ilk 3te" demek çok iddialı bir kelimedir. Kore - Japonya - İsveç - İngiltere - Çin - Almanya - Fransa -Kanada ve sayamadıgım birçok ülke SİHA yapamıyor değil YAPMIYOR.Yapmadıkları içinde bu teknoloji onlarda olmadıgı anlamına gelmiyor... Bakın düne kadar İHA konusunda Rusyadan öndeyiz diyip durduk adamlar bir başladı jetmotorlu Ohotnik'i yaptılar ağzımız açık izledik. Demekki neymiş Rusya bizden geri değilmiş. Bizim profesyonellikten kastımız burada. Kimse Selçuk Bayraktar bu tür iddialara cevap vermesin demiyor lakin bunun bir üslubu vardır ve şirketinizinde bir kurumsal kimliği var. Tepki doğru metod yanlış.
[/quote]

Sn DonnieBrasco nun aciklamasana katilmakle birlikte , Sn Bayraktar aciklamasini yapmis bulunmus . Insallah gelecek seferki aciklamayi ya sirket PR na birakir veya kendisi yapmak istiyorsa o zaman daha seckin cumleler ile yapar dilegi ile konuyu birakmak daha dogru olur kanisindayim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #273 : 28 Kasım 2019, 12:08:54 »
Gazetecileri pek ciddiye almamak lazım. Bizimkileri bildiğimiz için İngilizlerin habercileri pek ilginç gelmiyor. Teknolojik gelişmelere paralel olarak artık iletişim çok daha hızlı. Aynı paralellikte gazetecilerin iddiasına da cevap hızlı olmuş. Gayet normal bence.

Ben şu "kendi göbeğini kendin kes" veya "kendi göbeğimizi kendimiz keseriz" cümlesinden artık bıktım yalnız.  Barış Pınarı operasyonundan beri her siyasetçi papağan gibi aynı şeyi söyleyip duruyor. Buna siyasetçi olmayanlar da eklenmiş. Dışarıdan bakınca " sanki hep birilerine muhtaçmışız da, artık kimse bize yardım etmiyormuş, biz de serzenişte bulunur gibi kendi göbeğimizi kendimiz keseriz diyoruz". Şekeri elinden alınmış çocuklar gibi davranmak tuhaf.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #274 : 28 Kasım 2019, 13:14:22 »
Gerçektende Selçuk Bayraktar'ın Twitter'da vermiş olduğu cevabın neresini popülist buldunuz anlamadım adam gayet net cevabı yapıştırıvermiş bunda başka şeyler aramak saçma geliyor bana.

İngiliz gazetesi kendisi Türkiye İHA teknolojisi alanında küresel bir güç haline geldi diye yazmış bu Selçuk beyin suçu değil. Hem İHA teknolojisinde ve sayısında dünyanın önde gelen ülkeleri arasında olduğumuza bende katılıyorum. Terörle mücadelede son yıllarda biryerlere gelebildiysek bu İHA'lar sayesinde olmuştur. Zamanında İHA alacağız diye İsrail ve ABD'nin eline nasıl baktığımızı, aramız bozuldu diye İsrail'den uçuk fiyatlara aldığımız Heron'ları uçuramadığımızı hatırlayın. Sahi nerelerde bu Heron'lar?

Adam mekanik kilit kendimiz sizden almadık hemde daha iyisini yaptık kullanıyoruz demiş bunda sorun ne?

Asıl popülizmin en büyüğünü yapan "dünya bize hayran, dünya şokta, Almanya bizi kıskanıyor, ABD' ye, Rusya'ya kafa tutuyoruz," şöyleyiz, böyleyiz diye saçmalayan medyamızdır.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2019, 13:24:24 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #275 : 28 Kasım 2019, 14:03:09 »
Mekanik kilit, bir siha'nin kacta kaci hocam? Bilmedigimden soruyorum da...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #276 : 28 Kasım 2019, 14:06:03 »
Gerçektende Selçuk Bayraktar'ın Twitter'da vermiş olduğu cevabın neresini popülist buldunuz anlamadım adam gayet net cevabı yapıştırıvermiş bunda başka şeyler aramak saçma geliyor bana.

İngiliz gazetesi kendisi Türkiye İHA teknolojisi alanında küresel bir güç haline geldi diye yazmış bu Selçuk beyin suçu değil. Hem İHA teknolojisinde ve sayısında dünyanın önde gelen ülkeleri arasında olduğumuza bende katılıyorum. Terörle mücadelede son yıllarda biryerlere gelebildiysek bu İHA'lar sayesinde olmuştur. Zamanında İHA alacağız diye İsrail ve ABD'nin eline nasıl baktığımızı, aramız bozuldu diye İsrail'den uçuk fiyatlara aldığımız Heron'ları uçuramadığımızı hatırlayın. Sahi nerelerde bu Heron'lar?

Adam mekanik kilit kendimiz sizden almadık hemde daha iyisini yaptık kullanıyoruz demiş bunda sorun ne?

Asıl popülizmin en büyüğünü yapan "dünya bize hayran, dünya şokta, Almanya bizi kıskanıyor, ABD' ye, Rusya'ya kafa tutuyoruz," şöyleyiz, böyleyiz diye saçmalayan medyamızdır.
"ooo bak nasıl gömmüş , helal olsun , lafı oturtmuş, ne koymuş beee" bundan öteye gitmez. Popülist kısmı bu... Beni bağlamaz kim neresini kesmiş neresini baglamış lakin Selçuk Bey'in başarılarını ve emeğini takdir eden biri olarak şahsının bu konulara girmesinden rahatsızlık duyuyorum. Baykar kurumsal bir cevap verir olay kapanır gider. Bitti. Hem The Guardian gibi bir gazeteye kurumsal bir cevap vermeniz küresel anlamda bilinirliğinizi ve itibarınızıda yükseltecektir. Bu tür demeçlerde kullanılan ifadeler karşı tarafın niteliklerinide ortaya çıkarır. Milyon dolarların havada uçuştugu bir teknoloji şirketi olarak uluslararası PR içinde düzgün kelimeler elzemdir. Mevzumuz bu yahu... Banane yoksa herkes istediğine saldırsın diklensin. Lakin sabahtan bu yana şahsının ve şirketinin kurumsal kimliğinden bahsediyorum demekki önemsiyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #277 : 28 Kasım 2019, 14:33:57 »
Artık iletişim hızlı. Kurumsallık falan hikaye iletişim konusunda. Bakın Trump bile iki twit atıyor, ekonomiler sallanıyor. Beyaz Saray sözcüsüne açıklama yaptırmak zorunda kalmıyor.

O nedenle bu konuyu milli felaketmiş gibi abartmamak lazım bence.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #278 : 28 Kasım 2019, 14:49:29 »
Mekanik kilit, bir siha'nin kacta kaci hocam? Bilmedigimden soruyorum da...

Hocam fazla bir bilgim yok fakat Baykar'ın kendi yaptığı ünitenin açıklaması var.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
The Guardian gazetesinin, "Baykar’ın başarısında İngilizlerin ürettiği sistemin katkısı büyük" iddiasının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Söz konusu parça için İngilizler 60 bin euro istedi, Baykar kendi imkanlarıyla daha ucuza üretti.

Türkiye, İHA-SİHA üretimine nispeten geç başlasa da kısa sürede kat ettiği yolla büyük başarılara imza atıyor. Bu alanda öncü bir rol üstlenen Baykar, SİHA’larda yüzde 93 yerlilik oranına sahip. Bu başarı ise haksız iddialara hedef oluyor. İngiliz The Guardian gazetesinde, Baykar’ın başarısında İngiltere’de üretilen kilit sisteminin rol oynadığı iddiası yer aldı.

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ise bu iddiayı Twitter’dan şu paylaşımla yalanladı: "Mekanik kilit. Sizden almıyoruz, hiç almadık. Her koşulda çalışmadığı gibi çok pahalı çok daha gelişmişini, uygun maliyete kendimiz özgün tasarlayıp ürettik. Şurasını doğru yazmışsınız, Türkiye SİHA teknolojisinde dünyada ilk 3’te. Kendi göbeğini kendin kes."

KRİTİK ÖNEME SAHİP DEĞİL

TRT Haber'in haberine göre; söz konusu mekanik parça, SİHA’larda kullanılan bir bomba askısı. Kaynaklar, bu parçanın kritik bir rol oynamadığı bilgisini paylaştı. Söz konusu parça için 60 bin euro gibi oldukça yüksek bir fiyat talebinde bulunulduğunu kaydeden kaynaklar, bir süre sonra BAYKAR’ın bu parçayı kendi imkanlarıyla daha ucuz maliyetle ürettiğini söyledi.

İHA VE SİHA'DA BÜYÜK BAŞARI

Terörle mücadele noktasında son yılların en önemli dönüm noktalarından biri de hiç şüphesiz Türkiye’nin sahip olduğu silahlı/silahsız insansız hava araçları. Sadece sınır içinde değil, Suriye başta olmak üzere güney sınırı boyunca, Doğu Akdeniz’de, Ege’de ve Karadeniz’de de oldukça etkin kullanılıyorlar.

2000 yılının başında Şırnak 6. İç Güvenlik Tugayında başlayan Bayraktar serüveni, bugün gelinen noktada güvenlik güçlerimizin en önemli vurucu güçlerinden biri olmakla kalmadı, Türkiye’yi bu alanda dünyanın en iyi 3 ülkesinden biri haline getirdi.

Türkiye, insansız hava araçlarında kendi sınıfında bazı uçaklarda bir numara olma özelliğini taşıyor. Öte yandan Bayraktar TB2 de kendi sınıfının en iyisi olarak anılıyor. Yakın gelecekte hizmete girecek olan yeni İHA ve SİHA’ların sahip olduğu kabiliyetler bunlara eklenince ortaya son derece değerli bir tablo çıkıyor. Geçmişte parasıyla dahi Türkiye’ye satılmayan bu teknolojide 5 yıl içinde atılan adımlar, Türkiye'yi dünyanın bu alanda sayılı ülkelerinden biri haline getirdi.

YERLİLİK ORANI YÜZDE 93

Bayraktar TB-2 SİHA’da yerlilik oranı yüzde 93. Savunma sanayii otoritelerine göre bu oldukça yüksek bir oran ve dünyada bu tarz bir üretim modeline sahip ülke sayısı oldukça az.

Bayraktar TB2 S/İHA Platformu, Yer Kontrol İstasyonu, Yer Veri Terminali, Uzak Görüntü Terminali, İleri Üs ve Jeneratör ile Römork modülleri gibi gereksinimlerin tamamı yerli ve milli olarak üretiliyor.

SAVUNMADA YERLİLİK ORANI TARİHİ SEVİYELERDE

Türkiye, savunma sanayii alanında attığı adımların ardından, bu alanda çok önemli olan yerlilik ve millilik konusunda ciddi mesafeler kat etti.

2000’li yıllarda yüzde 15 seviyelerinde olan ‘Savunma sanayinde yerlilik oranı’ Kasım 2019 itibarıyla yüzde 70 seviyelerine çıktı. Bu dönemde yerlilik oranını artırmakla kalmayan Türkiye, Pakistan ile 'Milgem', Katar'la 'Fırtına', Ukrayna ile 'İnsansız Hava Aracı' ihraç sözleşmelerini imzaladı.

2018 yılında savunma sanayii ve havacılık cirosu 7 milyar dolara ulaştı, ihracat ise ilk kez 2 milyar dolar sınırını açarak 2,5 milyar dolara yaklaştı.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2919944-selcuk-bayraktar-yanit-vermisti-ingilizlerin-bir-yalani-daha-cikti/?detay=2