Gönderen Konu: Bayraktar Taktik İHA  (Okunma sayısı 185475 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 262
  • DefenceTurk.com
Ynt: Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #860 : 17 Ocak 2023, 03:27:11 »
Yahu, bu muhalefet komedi resmen. Velev ki adamlar teşviki almış olsunlar. Bu şirketten daha verimli sonuç üreten firma var mı, aldığı parasına göre son 100 yılda?

Muhalefet, dile getirebileceği onca ağır sorunumuz varken, iktidarın en güçlü olduğu noktaya saldırıyor.

Örneğin: Bankaların verdiği dolar kuru ile, Tahtakale piyasasındaki dolar kuru farklılaştı. Ülkede 2'li kur ortaya çıktı ve bu durum, ekonomide kıyamet alametidir! Çok kötü şeyler olacağının işaretidir. Buna ne çözüm öneriyor muhalefet?

Diğer bir mevzu: Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem deyip döküyorlar, iyi güzel. Peki 90'lardaki gibi 1-2 yılda bir yapılan erken seçimleri nasıl engelleyecekler? Yönetebilen liberal demokrasiyi nasıl kuracaklar?

Bana bu konulardaki fikirlerini izah etsinler. PKK'nın sorun ettiği şeyleri, bizim sorunumuzmuş gibi bize anlatmasınlar. İzan sahibi olsunlar azıcık!
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2023, 03:28:16 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #861 : 17 Ocak 2023, 03:32:23 »
TUSAŞ 'ın bu konuda vermesi gereken hesap var. Daha önce de yazmıştım, 1990ların sonlarında TAI IHA projesi baş mühendisi Bayraklı'da emekli olmuş mandıracılık yapıyor. Abi sizin proje niye seri üretime geçmedi diye sordum, bana zaten öyle bir şey istenmedi ki bizim için teknoloji demonstrasyonu gibi bir şeydi dedi. Keza Anka' ya silah takılması, TB -2 bunun hemen yapılabilir birşey olduğunu göstermeseydi, TAI belki yıllarca oyalanacak biz de ABD bize siha vermiyor diye hayiflanmaya devam edecektik. Kısacası herkes becerisinin, başarısının ekmeğini yiyor.  Buna rağmen her ikisi de tam kapasite üzeri çalışarak sipariş yetistirme çabasında. Müşteri seçiyorlar. KISACASI ÇALDIKLARI ABDNIN, İSRAIL'IN, VE ÇININ MÜŞTERILERI

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #862 : 17 Ocak 2023, 03:36:11 »
BU DA BAYKAR'IN aldığı teşvikin 2019 yılı Haber Global Haberi, haberdeki teşvik karşılığı 10 yıllık üretim, istihdam hedeflerini 3 yılda 3e katlamış BAYKAR

Gece gece yapıştırma yapamadım haberi
10 da 1 I ancak çıktı yarın akşam üzeri yeniden düzgün şekilde geçerim.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kontrolünde yürütülecek yatırım için devletin destek sağlayacağı konular:

Gümrük vergisi muafiyeti

KDV istisnası

KDV iadesi

Vergi indirimi

Sigorta primi işveren hissesi desteği

Gelir vergisi stopajı desteği

Yatırım yeri tahsisi

İzin, tahsis, ruhsat, lisans ve tesciller ile diğer kısıtlayıcı hükümler için yasal ve idari düzenleme.
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2023, 03:40:07 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #863 : 17 Ocak 2023, 05:20:06 »
Yahu, bu muhalefet komedi resmen. Velev ki adamlar teşviki almış olsunlar. Bu şirketten daha verimli sonuç üreten firma var mı, aldığı parasına göre son 100 yılda?

Muhalefet, dile getirebileceği onca ağır sorunumuz varken, iktidarın en güçlü olduğu noktaya saldırıyor.

Örneğin: Bankaların verdiği dolar kuru ile, Tahtakale piyasasındaki dolar kuru farklılaştı. Ülkede 2'li kur ortaya çıktı ve bu durum, ekonomide kıyamet alametidir! Çok kötü şeyler olacağının işaretidir. Buna ne çözüm öneriyor muhalefet?

Diğer bir mevzu: Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem deyip döküyorlar, iyi güzel. Peki 90'lardaki gibi 1-2 yılda bir yapılan erken seçimleri nasıl engelleyecekler? Yönetebilen liberal demokrasiyi nasıl kuracaklar?

Bana bu konulardaki fikirlerini izah etsinler. PKK'nın sorun ettiği şeyleri, bizim sorunumuzmuş gibi bize anlatmasınlar. İzan sahibi olsunlar azıcık!

Bu adamlar ya ileri derecede zeka sorunu yaşıyor ya gerçekten de iktidara çalışıyorlar ya da ekonomik kriz nedeniyle vaatlerini yapamayacaklarını gördükleri için ufaktan seçimi kaybetmek için bize oy vermeyin demeye getirecek açıklamalar yapıyorlar. Başka açıklaması olamaz.

Neymiş efendim bütün kaynaklar tek bir şirkete akmış. Yahu öyle olsaydı MMU'yu da Hürjet'i de Baykar'a verirler, üstüne de milyarlarca lira kaynak aktarırlardı. Yani Muharrem İnce kalkıp Savunma sanayine daha fazla destek vereceğiz derken, İyi Parti savunma sanayindeki tüm projeler devam edecek üstüne fazlasını da biz yapacağız derken bu Ali bebesinin çıkıp saçmalamasının arkasında başka şeyler aramaya başladım ben. HDP'nin kapatılması durumuna karşı bunların Ali'nin partisinden seçime gireceği söyleniyor. Muhtemelen HDP oyları için savunma sanayine saldırıyor.

Çevrimdışı malaga

• DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #864 : 17 Ocak 2023, 07:51:18 »
Koç holding altay tankını yapmak için 500 milyondolar devletten teşvik aldı kimse gıkını çıkartmıyor adamlar öz kaynaklarıyla kızılelmayı yapıyorlar adamlara atılmadık iftira kalmıyor. Ben Şimdi savunma sanayine girmek isteyen bir özel sektör olsam bu şartlarda girmem. Bu iktidar gidince baykar diye ortada bir firma kalmıyacak bunu hep beraber görecegiz. Ne olacak Yine kazanımlar Nuri demirağ vecihi hürkuş gibi yok olacak. altay yerli motor çalışmaları hepsi yok olacak örnek pancar motor. Bizdeki Abd maşaları hiç bir zaman yerli ve milli savunma sanayimizin olmasına musade etmeyecekler.

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #865 : 17 Ocak 2023, 11:35:38 »
    Neresinden tutalım; ' iktidar değişince Baykar kalmaz--Koç teşvik aldı.....'. İktidar değişse de değişmese de artık Baykar var ve hep olacak gibi. Baykar TSK ya ilk ürünlerini satarken en fazla zorluğu hangi dönemde yaşadı? Deneme için pist dahi vermeyen/yokuşa süren hangi dönemin komutanlarıydı? (2009)Koç (ticari anlayışını sevmem) tank geliştirme ihalesine girdi aldı. 500 milyon dolar teşvik değildi ki. Tank geliştirme ihalesiydi. (2011) O iktidar bunu yaptı bu şunu yaptıyı bırakalım da işimize bakalım. Bizler izin vermeyelim o iktidarlara. Suçlu bulmak için Kayseri Tayyare Fabrikasından girer sakallıdan çıkarız yoksa.
    Bu işler iktidarlara bakmaz artık.
    TB3 ne oldu? Ne seviyede? Kızılelma vb çok hızlı ilerliyor gibi ancak TB3 ü daha çok merak ediyorum. Çünkü LHD ye ilk inip kalkabilecek, belli oranda işimizi görecek, belki de oyunun kurallarını yeniden yazdıracak ilk sistem olacak. Bilen var mı?
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2023, 12:24:11 Gönderen: Türkay »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #866 : 17 Ocak 2023, 12:27:29 »
Sizin " Bu iktidar giderse iha projeleri baltalanır ,  yerli savunma sanayini bitirirler vb" tarzı iddialar hep subjektif düşünceler , görüşler... Bir sürü ispatlamanin imkanı olmayan laf kalabalıkları...

Ben olsam bu forumda iktidarı destekleyenler olarak
" iktidar değişirse bunlar şöyle böyle yapar" yerine ne derdim biliyor musunuz?

Hiç dikkat ettiniz mi muhalefet
" Hayır kardeşim biz iktidar olursak Bayraktar grubunu yaptığı başarılı işler nedeniyle daha da çok destekleriz , yerli uçak motorunda şu şu işleri yaparız" diyemiyor , derdim...

İşte bu muhalefetin asıl eleştirileceği nokta bu...

Kürt oylarını almak için Sezgin Tanrıkulu gibi bir yaratığı bile çekiyorlar...

« Son Düzenleme: 17 Ocak 2023, 12:29:57 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Bürküt

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #867 : 17 Ocak 2023, 12:47:11 »
Sizin " Bu iktidar giderse iha projeleri baltalanır ,  yerli savunma sanayini bitirirler vb" tarzı iddialar hep subjektif düşünceler , görüşler... Bir sürü ispatlamanin imkanı olmayan laf kalabalıkları...

Ben olsam bu forumda iktidarı destekleyenler olarak
" iktidar değişirse bunlar şöyle böyle yapar" yerine ne derdim biliyor musunuz?

Hiç dikkat ettiniz mi muhalefet
" Hayır kardeşim biz iktidar olursak Bayraktar grubunu yaptığı başarılı işler nedeniyle daha da çok destekleriz , yerli uçak motorunda şu şu işleri yaparız" diyemiyor , derdim...

İşte bu muhalefetin asıl eleştirileceği nokta bu...

Kürt oylarını almak için Sezgin Tanrıkulu gibi bir yaratığı bile çekiyorlar...

+1 Eskiden Bayraktar kardeşlerin yanlış sebeplerle desteklenmiş ama aldığı desteği sonuna kadar hakeden insanlar olduklarını düşünürdüm.Ki düşüncem baya değişti adam paşa paşa söyledi maddi destek almadık kendi öz kaynaklarımızla yaptık diye.Adamlar kendilerini bir işe adamışlar ve o işte de dünyada istisnai bir başarı ivme yakalamışlar. Birileri illa buna çomak sokmak zorunda görüyor kendilerini.Umuyorum bir gün hiçbir başarının cezasız kalmadığı bir memleket olmaktan kurtulmayı başarabiliriz...
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2023, 12:49:16 Gönderen: Bürküt »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #868 : 17 Ocak 2023, 12:55:36 »
Tüm savunma sanayi forumları resmen bi IHA tartışması nedeniyle savaş halinde , cok eski uyeler bile forumlarını terkediyor...
Maaşallah bizim forumumuzu tartışma düzeyi harika...
Madem beğeni ateşleme "in" ; benden de bir beğeni forum yetkililerimize...

Çevrimdışı buraktunahan

• DefenceTurk
  • *
  • 72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #869 : 17 Ocak 2023, 13:39:45 »
Aşağıdaki gibi bir başarıyı bir Alman, bir Fransız, bir İngiliz elde etseydi, o başarıyı ülkesine kazandıran kişiyi devlet onur nişanıyla ödüllendirirler, sir, kont, dük payesi verirler, adamı baş tacı ederlerdi.

A Monument Of Victory: The Bayraktar TB2 Kill List

https://www.oryxspioenkop.com/2021/12/a-monument-of-victory-bayraktar-tb2.html

Bu listeye baktığınızda neden Michael RUBIN'in "sihalar nedeniyle artık Türkiye'ye ambargo uygulayalım" diye bir taraflarını yırttığı hemen anlaşılıyor.

Ve ne yazık ki günümüzün modern Nuri DEMİRAĞ'ı Bayraktar ailesidir. Aslında ailenin hangi aile olduğunun da bir önemi yok. Gerçek şu ki, Bayraktar ailesi gibi kendini vatanına adayan, oturduğu evi fabrikasının içine kurup işiyle yatıp kalkan  hangi X, Y, Z ailesi olsaydı, bu defa o X, Y, Z aileleri hedef tahtasına konulurdu. Vatanına kendini adamış bu vatanseverlere destek olmak gerekirken, şu konuştuğumuz şeylere bak. Çok yazık... Çok...

« Son Düzenleme: 17 Ocak 2023, 14:00:52 Gönderen: buraktunahan »