Gönderen Konu: Bayraktar Taktik İHA  (Okunma sayısı 183177 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
Ynt: Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #840 : 30 Aralık 2022, 11:00:51 »
Ya kendileri yaparlar, ya da ABDden alirlar...

Bizden alma ihtimalleri çok düşük derim, açıkçası almaları için bir sebep göremiyorum..
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #841 : 30 Aralık 2022, 11:22:26 »
     Taktik iha konsepti geliştirme maliyeti nedir? Hem de kendi ihan yoksa. Gelecekte çok daha fazla bu araçlar kullanılacak. Doğal hayattaki düşmanları Ruslar ve Ruslar a hiç iyi gelmeyen bir arı var. Ne yapıyor ki böyle ya da biz neden bunu düşünmedik-hadi çalışında bir bakalım için dahi bu sistemlere ihtiyaçları var. Çok pahalı da değil. İsterse sonra geliştirir ama arka planda bir de TB3 var. Onun da geliştirme maliyeti vb derken gücüm var ama hazırı daha ucuza deyip alacaklarını düşünüyorum.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #842 : 30 Aralık 2022, 11:45:10 »
Ya kendileri yaparlar, ya da ABDden alirlar...

Bizden alma ihtimalleri çok düşük derim, açıkçası almaları için bir sebep göremiyorum..
Combat Proven desek yalnis olmaz mı Suriye de, Libya da Azarbaycan da yardımcı destek unsuru yerine ana unsur olarak kullanılıp başarı sağladılar.
Suriye de esadin tugaylarini bir haftada çil yavrusu gibi dağıtıp savas boyunca vermediği kaybı verdirdiler.
Azarbaycan Karadağ kurtarma harekatını sihalarla yaptı.
Bunların yanında ucuz 4 tb2 parasi bir bir reaper etmiyor.
Bu tüm askeri alımlarda sahada kendini kanıtlama önemli bir yer tutar.
Ayrıca bizim farklı sınıflarda çok sayıda geliştirdiğimiz insansız hava araçlarına bakıp bu işi kolay zannetmeyin.
Arkasında çok büyük argeler emekler var. Biz Israilden Amerika dan insansız hava aracı alabilseydik bu kadar zahmete girmezdik. Aslında Anka Block 1 bile büyük bir başarıydi. Elde edilen teknolojiyi geliştirmek üzerine ihraç etmek de fazlasıyla bonusu oldu bize.
Kendilerinin projeleri olsa gidip almazlardi. Taktik ihanin Uavlara göre daha düşük radar izi yapısı yapisi gereği çok daha rahat konumlandırma gibi büyük avantajları var özellikle Japonya gibi toprakları küçük bir ada ülkesi için.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2022, 12:38:54 Gönderen: Bogü Alp »

Çevrimiçi カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #843 : 04 Ocak 2023, 16:57:53 »
Alıntı
‘Artık kendi motorumuzu yapıyoruz, binlercesine ihtiyacımız olmaya başladı’

https://tolgaozbek.com/savunma/artik-kendi-motorumuzu-yapiyoruz-binlerce-motor-ihtiyacimiz-olmaya-basladi/ @Selcuk @BaykarTech

BAYKAR Teknoloji Lideri @Selcuk Bayraktar:

📍"İki sene içinde uydu fırlatma hedefimiz var."

📍"Onlarca, yüzlerce uydu fırlatmak gerekebilir."

https://mobile.twitter.com/ssysfakb

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #844 : 04 Ocak 2023, 19:18:00 »
Selçuk Bayraktar =? Elon Musk

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #845 : 04 Ocak 2023, 19:44:02 »
Amerika'da projene kredi verirler veya başka enstrümanlar vardır melek yatırımcılar filan sonuçta projen akıllıca ise yedi sülalenin toparlayamayacağı parayı bulabiliyorsun ve bu projelerin bazıları tutunca ortaya amarikan mucizesi çıkıyor. Baykar işte bu garajında işe başlamış Amarikanlar gibi finansal imkanlara sahip olmuş bir Türk firması. Türklere proje desteği sağlarsan nasıl bir tablo çıkar ortaya bir işaret bu başarılar işte. Ben başkan olsam yılda en az 10 milyar doları böyle projeleri desteklemek için kredi olarak verirdim. ama Türkiye'de bunu yapmaya kalksan para yeğenlere gider kesin. Kredi vermek için Amerika olmak şart değil ki 10 milyar dolar bizi batırmaz farz et bu sene kriz oldu turist az geldi en az 20 milyar dolar gelirimiz azalır. 10 milyar dolar müteşebbise kredi verilse bu ülke uçar gider. Ama biz yapmaya kalkınca onu da BMC ye yada güneş paneli üreten yada samsunda maden alıp işleten yandaşlara veriyoruz süper teşvik diye

bunu izleyin özellikle ilham almak için 13:20 den sonrasını izleyin ve can acıtıcı kısım içinde 34:15 i izleyin inşallah

Error 404 (Not Found)!!1
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2023, 20:36:31 Gönderen: re »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 127
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #846 : 04 Ocak 2023, 20:45:55 »
Amarikada projene kredi verirler veya başka ensrümanlar vardır melek yatırımcılar filan sonuçta projen akıllıyca ise yedi sülalenin toparlayamayacağı parayı bulabiliyorsun ve bu projelerin bazıları tutunca ortaya amarikan mucizesi çıkıyor. Baykar işte bu garajında işe başlamış Amarikanlar gibi finansal imkanlara sahip olmuş bir Türk firması. Türklere proje desteği sağlarsan nasıl bir tablo çıkar ortaya bir işaret bu başarılar işte. Ben başkan olsam yılda en az 10 milyar doları böyle projeleri desteklemek için kredi olarak verirdim. ama Türkiyede bunu yapmaya kalksan para yeğenlere gider kesin. Kredi vermek için amarika olmak şart değilki 10 milyar dolar bizi batırmaz farzet bu sene kriz oldu turist az geldi en az 20 milyar dolar gelirimiz azalır. 10 milyar dolar müteşebbise kredi verilse bu ülke uçar gider. Ama biz yapmaya kalkınca onuda BMC ye yada güneş paneli üreten yada samsunda maden alıp işleten yandaşlara veriyoruz süper teşvik diye

Putty,

Aslında Elon Musk biraz kastırma, şişirmedir. Şirketi "Tesla" kurulduğundan beri sadece 1 veya 2 kez kar etmiştir. O da ana faaliyetinden değil, Bitcoin vs ticaretindendir. Bu sebeple arkasındaki güç, amaç ekonomik olmaktansa Ulvi Amerikan Hedefleridir denilebilir.

Bizde Kurtuluş Savaşı sonrası, Yahudi, Yunan, Ermeni Tüccarlara alternatif yaratılan "Yerli ve Milli" zengin sınıfı irdelendiğinde ise, belli bir süre nesil sonrasında kendilerinin ulvi hedeflerini bir kenara koyup, en karlı hedefinde koştukları, çoğunun üretimden çekildikleri, globalizme göbekten bağlandıkları görüşü toplumda yaygındır. Yine bizdeki bürokrat, siyasetçilerle de zordur bu işler. Birileri kıskanır, birileri siyasi rakip görür, birileri ithalatçı ile işbirliği yapar vs vs.

bunu izleyin özellikle 13:20 den sonrasını

Error 404 (Not Found)!!1

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #847 : 04 Ocak 2023, 21:51:15 »
çok güzel yazmışsın sana bir beğeni ateşledim

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #848 : 09 Ocak 2023, 12:31:09 »
Amarikada projene kredi verirler veya başka ensrümanlar vardır melek yatırımcılar filan sonuçta projen akıllıyca ise yedi sülalenin toparlayamayacağı parayı bulabiliyorsun ve bu projelerin bazıları tutunca ortaya amarikan mucizesi çıkıyor. Baykar işte bu garajında işe başlamış Amarikanlar gibi finansal imkanlara sahip olmuş bir Türk firması. Türklere proje desteği sağlarsan nasıl bir tablo çıkar ortaya bir işaret bu başarılar işte. Ben başkan olsam yılda en az 10 milyar doları böyle projeleri desteklemek için kredi olarak verirdim. ama Türkiyede bunu yapmaya kalksan para yeğenlere gider kesin. Kredi vermek için amarika olmak şart değilki 10 milyar dolar bizi batırmaz farzet bu sene kriz oldu turist az geldi en az 20 milyar dolar gelirimiz azalır. 10 milyar dolar müteşebbise kredi verilse bu ülke uçar gider. Ama biz yapmaya kalkınca onuda BMC ye yada güneş paneli üreten yada samsunda maden alıp işleten yandaşlara veriyoruz süper teşvik diye

Putty,

Aslında Elon Musk biraz kastırma, şişirmedir. Şirketi "Tesla" kurulduğundan beri sadece 1 veya 2 kez kar etmiştir. O da ana faaliyetinden değil, Bitcoin vs ticaretindendir. Bu sebeple arkasındaki güç, amaç ekonomik olmaktansa Ulvi Amerikan Hedefleridir denilebilir.

Bizde Kurtuluş Savaşı sonrası, Yahudi, Yunan, Ermeni Tüccarlara alternatif yaratılan "Yerli ve Milli" zengin sınıfı irdelendiğinde ise, belli bir süre nesil sonrasında kendilerinin ulvi hedeflerini bir kenara koyup, en karlı hedefinde koştukları, çoğunun üretimden çekildikleri, globalizme göbekten bağlandıkları görüşü toplumda yaygındır. Yine bizdeki bürokrat, siyasetçilerle de zordur bu işler. Birileri kıskanır, birileri siyasi rakip görür, birileri ithalatçı ile işbirliği yapar vs vs.

bunu izleyin özellikle 13:20 den sonrasını

Error 404 (Not Found)!!1

Ama Elon Musk Tesla ile yeni bir yüzyılı başlatmıştır kanımca. Bu kadar basitleştirmeyelim Tesla'yı.

Çevrimiçi カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
KIZILELMA 2 yıl sonra TCG ANADOLU'dan iniş kalkış yapacak.
« Yanıtla #849 : 16 Ocak 2023, 23:03:28 »
Alıntı
Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar: "Bayraktar TB2 için 27 ülkeyle ihracat sözleşmesi imzalandı, bir o kadar daha ülke var sırada şu an".

Askerdeyken izin alıp Tb2 nin kabul testlerine geldim. Ben Şirketin genel müdürü olarak oradaydım, oradaki rütbeli asker, 'Çavuş esas duruşa geç' diye emir verdi. 'şerefsiz' diye bağırdı.  Beni tutuklatmak istedi.
3 ay sonra o asker Vestel'de işe başladı.

Baykar'a 2004 yılında İsrail merkezli IAI firması ortaklık teklif etti. İsterseniz gizli ortak olabiliriz teklifini de yaptılar. Sonra atık kiminle yola devam ettilerse onunla yollarına devam ettiler.

ABD'nin geliştirdiği Predator, 50 saatte bir kaza kırım geçiriyor.
Bizim bu alandaki başarımız, SİHA'larımızın güvenilir olması. ABD gibi bir ülke bile bu durumda."

Bayraktar TB2, 600bin saat uçuşa sahip.

"Bu işleri durdurmak kolay, yapmak zor. Kimse Vecihi Hürkuş'a 'Senin önünü keseceğiz' demedi. Ama bitirdiler.

'Karşınızdayız' demiyorlar, 'yanınızdayız' deyip  engelliyorlar."

Baykar Malazgirt projemiz, kaza kırıma uğradığında hemen yasaklama zihniyeti devreye girdi.

'Parasını biz vermişiz bırakın düşsün yeter ki uçurun. Biz yenisi veririz' dedik. Ama o zaman bürokrasi engelledi ve o proje sonlandırıldı."

"Yurt dışından KIZILELMA siparişi vermek isteyen ülkeler var. Ama henüz sipariş almıyoruz.

KIZILELMA 2 yıl sonra TCG ANADOLU'dan iniş kalkış yapacak."
https://mobile.twitter.com/M5Dergi