Gönderen Konu: Bayraktar Taktik İHA  (Okunma sayısı 183126 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Bayraktar TB4.
« Yanıtla #760 : 11 Eylül 2022, 19:02:45 »
Alıntı
Baykar yeni bir gelişmeyi "aydınlattı": Ukrayna'da monte edilecek düşük profilli bir saldırı uçağı, belki Bayraktar TB4

https://defence-ua.com/weapon_and_tec

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #761 : 12 Eylül 2022, 17:14:40 »
Keşke silahları da gövde içine alsalardı....

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #762 : 12 Eylül 2022, 17:18:49 »
Sanki elektrikli gibi bir hali var

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #763 : 12 Eylül 2022, 17:49:35 »
Baykar yeni bir gelişmeyi "aydınlattı": Ukrayna'da monte edilecek düşük profilli bir saldırı uçağı, belki Bayraktar TB4

Şu resmi kim hazırmışsa üzülerek söylüyorum berbat bir çalışma olmuş! Sokakta alakasız insanlar dolaşıyor. Arkda bir bina var. Binanın içerisini gösteren devasa pencereleri var. İçeride bir SİHA var. Arkalarında üzernde sandık benzeri birşeyler bulunan raflar. SİHA'nın başında iki önlüklü gariban işçi, bir spor giyimli şahıs ve iki de takım elbiseli elit insan var. O kadar elitler ki kafalarına baret bile takmışlar. Aman sinek falan çarpar çizilir bir tarafları. Esas işi yapan garibanlar önemsiz, onların bareti yok. Onlar çizilebilir.  ::) :P :(
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #764 : 12 Eylül 2022, 18:38:15 »
Sanki elektrikli gibi bir hali var

Bana da pervaneli değil de jet motorlu gibi geldi... Gövdenin  üstünden motora giden hava alığı var...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #765 : 12 Eylül 2022, 19:08:37 »
Pervanenin kanatlarını görmedinmi. 3 palli pervanenin iki pali görünüyor sol teker ile ön teker arasındaki

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #767 : 12 Eylül 2022, 22:30:58 »
İbrahim Sünnetçi bana güven veren birisi değil. Yine patlamış. Daha önce de yine verdiği bilgilerde yanlışlıklar vardı. TB3 tanıtılmadan TB4 nereden çıktı? Baykar'ın şu an meşgul olduğu 2 yeni model var. TB3 ve Kızılelma MİUS. Kızılelma zaten başlı başına büyük bir proje. TB3'te daha ortaya çıkmadı. Delinin biri kuyuya taş atar 40 akıllı çıkaramaz durumu olmuş.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #768 : 13 Eylül 2022, 09:33:19 »
TB4 diye bir çalışma yoktur ama TB Turbo vardır mesela gün gelir labbadanak ortaya çıkınca hani yoktur dediğimizde biz TB4 yok dedik TB Turbo yok demedik ki derler çıkarlar işin içinden. İbrahim Sünnetçi Savunma ve Havacılık yazarıdır bir sağ sol kavgası var derininde bu reaksiyonun. İbrahim Sünnetçi yi siz öyle bulursunuz böyle bulursunuz ama birde internet yokken tv de bu işlerin esamesi yokken gazetede F16 görünce kesip saklanılan devirlerde Savunma ve Havacılık alanlara sorun bu kişilerin değerini. İnternet çağında tabi İbrahim Sünnetçi yada Hakkı Arıs ın filan ne kıymeti olacak. Birde bunlar muhalif kanat gibi kaldılar gidip Aselsan da Havelsan da TAI de şimdi Youtuber çocuklar kadar bile iltifat görmüyorlardır. Gün gelir devran döner o kapılarda açılır.  İbrahim Sünnetçi savunma sanayinin en birinci en eski duayenlerinden birisi ama bir tane Havelsan Aselsan MKE Roketsan filan röportajı varmı mesela. Hissiyaten söylüyorum tabi bunlar tahminimce.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #769 : 13 Eylül 2022, 11:58:03 »
İbrahim Sünnetçi ve Hakkı Aras beyler savunma alanının duayenleri Hakkı bey ile bizzat sohbet imkanı buldum. Kendisi alçak gönüllükte de duayen birisi.
Su an gelecek projeler hakkında firmanın teknik alt yapısı mevcut siyasi ekonomik duruma göre değerlendirme yapılıp ona göre şu proje olabilir bu proje olabilir gibi yorumlar yapılabilir. Kimse kesin olarak şu proje çıkacak bu proje çıkacak diyemez.
Hatta şu bilinmezlikte Baykar bile çıkıp kolay kolay şu ürünü çıkartırız diyemez.
Durum böyleyken kimse Hakkı Bey ile İbrahim Beye laf etmesin.