Gönderen Konu: Bayraktar Taktik İHA  (Okunma sayısı 185816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
Ynt: Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #730 : 13 Temmuz 2022, 17:25:56 »
Aynı TB2 gibi yaygın bir uçak cinsi denecek desek daha doğru olur.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #731 : 13 Temmuz 2022, 20:40:58 »
Bu AK-47 imajını acil değiştirmeliyiz. Bizim ihalarımız BM tarafından tanınmış resmi hükümet güçleri dışında kimse tarafından kullanılmıyor. Hatta bizzat bizim İHAlarimiz Afrika'da BM tarafından tanınmış resmi hükümetlere karşı terör hareketlerini bastırıyor. Belli ki bu da ulusları, özellikle Afrikayı terörize eden, sömüren güçlerin, terör ağalarının zoruna gidiyor, çıkarlarını baltalıyor. Çok dikkat etmek lazım. Bu bizim İHAlarimiz sadece BM tarafından tanınmış resmi hükümetler tarafından kullanılıp terörü engelliyor noktasını öne çıkartmak lazım. Yine hükümetler bakımından da seçici olmak ayrıca önemli, bize yersiz ve haksız ambargoları biliyoruz, ama Idi Aminlere de dikkat etmek lazım .

Bildiğim kadarıyla Türkiye'nin derinlemesine bir Afrika politikası var ve bu özellikle başta Fransa olmak üzere Avrupa'nın çıkarlarına çomak sokuyor. Derinlemesine Afrika politikası var ise, kime ne verdiğimizi de biliyoruzdur diye düşünüyorum. Ama yüzyılı aşkın süredir kara kıtaya bırak silahı paralı askerlerini ihraç etmiş adamların bu yakıştırmaları, tabi terörden kazanımları duvara tosladığı içindir. Zamanında bize teröre karşı silahlı İHA vermeyen zihniyetin Avrupalı sömürgenleri de Afrika'da teröre karşı siha istememektedir. Bu sebeple kara propagandaları gittikçe artacaktır. Sırf Fransa'nın Afrika için Afrika Frankı basma imtiyazından doğan geliri yılda yarım trilyon dolardı ve biz bu işlere çomak sokmaya başladık.

Ben sadece dunyanin her yerine yayilma hizi,neredeyse her kitada ucmasi, ucaklara ve diger SIHA'lara kiyasla yatirim-kazanc-etkinlik avantaji acisindan degerlendirdim, yoksa haklisiniz...

Dunyadaki her 5 silahtan biri Kalasnikov diyorlar, o hesap...

Lafin gelisi kullandim, isterseniz SIHA'larin F-16si da diyebiliriz...herhalde dunyanin yarisinda F-16 vardir..

Ya da T54/T-55 tank serisi de diyebiliriz..dunyada en cok uretilen tank bu seriden..

Hayır bu AK-47 benzetmesinin mucidi siz değilsiniz, bu sebeple veryansım da size değil elbette. Sadece bu yakıştırmanın kasıtlı ve ardniyetli ortaya atılmış olup, uygun olmadığını gerekçesiyle ortaya koyup, dikkat çekiyorum
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2022, 20:47:24 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı tujue

• DefenceTurk
  • *
  • 7
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #732 : 19 Temmuz 2022, 10:10:51 »
#Canadian people start a fundraising campaign to donate a #BayraktarTB2 UCAV to the Ukrainian Army.

Their government has imposed an embargo against the Turkish drone maker #BAYKAR, while their people has started collecting money to donate a Bayraktar TB2 to #Ukraine.
https://twitter.com/clashreport/status/1549253412604231682

Kanada da bayraktar-tb 2 alım kampanyası başlatmış

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #733 : 19 Temmuz 2022, 12:09:22 »
#Canadian people start a fundraising campaign to donate a #BayraktarTB2 UCAV to the Ukrainian Army.

Their government has imposed an embargo against the Turkish drone maker #BAYKAR, while their people has started collecting money to donate a Bayraktar TB2 to #Ukraine.
https://twitter.com/clashreport/status/1549253412604231682

Kanada da bayraktar-tb 2 alım kampanyası başlatmış
En önemli kısmını tercüme etmemişsiniz Sn Tujue,
“Kanada hükümeti Bayraktara ambargo uygularken, Kanada halkı TB2 alımı için kampanya başlatmış “ diyor haber.
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2022, 12:10:17 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı tujue

• DefenceTurk
  • *
  • 7
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #734 : 19 Temmuz 2022, 12:23:08 »
Sayın Yaşar,
O kısım haberin kendisinden ziyade haberi duyuranın yorumu olduğu için gerek duymadım.

Çevrimdışı tujue

• DefenceTurk
  • *
  • 7
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #735 : 19 Temmuz 2022, 12:29:54 »
Daha da önemlisi Baykar buna nasıl cevap verecek? Bakalım ambargo konusunu gündeme getirecek mi?

Çevrimiçi カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #736 : 23 Temmuz 2022, 12:55:35 »
Alıntı
Cezayir'in, Türkiye'den #Bayraktar TB2 satın aldığı ve personellerin bir süredir eğitim gördüğü belirtiliyor.

https://mobile.twitter.com/tahaa_yasin/status/1550054655434055682?cxt=HHwWhICz-eOf84IrAAAA

Çevrimiçi カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Alıntı
Cumhurbaşkanı Erdoğan:

"Rusya Devlet Başkanı Putin, BAYKAR ile beraber çalışalım diyor.

Birleşik Arap Emirlikleri, BAYKAR üretim fabrikasını burada da kurabilirsiniz diye teklifte bulundu.
https://mobile.twitter.com/M5Dergi/status/1551861791449284608?cxt=HHwWgICwvfiEqYkrAAAA

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #738 : 26 Temmuz 2022, 14:55:07 »
Vay uyanık Ruslar vay. Haluk Bayraktar CNN'ye verdiği röportajda Ruslarla kesinlikle İHA alanında işbirliği yapmayız biz Ukrayna'nın özgürlüğünü destekliyoruz diyordu. Kapalı kapılar ardında meğer neler konuşuluyormuş. BAE'de ayrı bir konu tabiki adamlar bırakın İHA almayı fabrikayı BAE'de kurun diyorlar bana kalsa çöp vermem bunlara :)

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #739 : 26 Temmuz 2022, 15:16:56 »
Vay uyanık Ruslar vay. Haluk Bayraktar CNN'ye verdiği röportajda Ruslarla kesinlikle İHA alanında işbirliği yapmayız biz Ukrayna'nın özgürlüğünü destekliyoruz diyordu. Kapalı kapılar ardında meğer neler konuşuluyormuş. BAE'de ayrı bir konu tabiki adamlar bırakın İHA almayı fabrikayı BAE'de kurun diyorlar bana kalsa çöp vermem bunlara :)

Tayyip "Evet , Ruslar'a Baykar satabiliriz" diyecek de Haluk bayraktar "Hayır" mı diyecek?...