Gönderen Konu: Bayraktar Taktik İHA  (Okunma sayısı 185463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #500 : 09 Mayıs 2021, 21:15:32 »
serkan1976
https://youtu.be/XE4y3PArOmw
CATS’in birkaç görüntüsünü gördüm.MX15 in YouTube da 5-6 videosu var ve15km den bile renkli ve çok net görüntü alan bir kamera CATS den kesinlikle çok daha kaliteli ve hafif.Ayrıca lazer ile işaretleme konusunda hem bu forumda hem de diğer yerlerde çokça söylenen şey CATS ile MX15 in lazer performansının ciddi fark olduğu söyleniyor.Ama bu çok normal sadece bu konu üzerine kafa yormuş 60-70 yıllık deneyim ve milyarca dolar sipariş almış sahadan öğrendiğini geliştirmiş şirket ile daha bu konu üzerine 10 senesi olan birkaç platforma ürün satmış ASELSAN’ın aynı olması mümkün değil.Zaten o yüzden  hem Baykar hem de Fas MX15 kamerayı almak istiyor.Ama bu konuda 7-8 sene içerisinde bu konuda Wescam kadar iyi bir marka haline ASELSAN rahatlıkla geleceğini düşünüyorum.
İyi Forumlar

Yani ASELSAN bu iş üzerine biraz yoğunlaşsa wescam kadar kaliteli ürün çıkarabilir diyorsunuz...Verdiğiniz link wescam görüntülerini izledim. CATS için de video-görüntü  var mı?
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2021, 21:24:34 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı tamers57

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
    • Han Tel Sandalye
« Yanıtla #501 : 14 Mayıs 2021, 00:58:10 »
Tolga Özbek biraz ayrıntıya girmiş. Görüntülere bakılırsa wescam görüntü kalitesin ve ağırlıkta yüzde 20 daha iyi. Ama hangi irtifada yapıldı test belli değil.

https://youtu.be/ALlqVYzbcb4   

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #502 : 14 Mayıs 2021, 10:27:45 »
Tolga Özbek biraz ayrıntıya girmiş. Görüntülere bakılırsa wescam görüntü kalitesin ve ağırlıkta yüzde 20 daha iyi. Ama hangi irtifada yapıldı test belli değil.

https://youtu.be/ALlqVYzbcb4

Teşekkürler

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Polonya Savunma Bakanı'ndan heyecanlandıran Bayraktar TB2 paylaşımı
« Yanıtla #503 : 19 Mayıs 2021, 15:33:03 »
Polonya Savunma Bakanı'nın "İyi haberler yakında geliyor... Beklemede kalın" diyerek Bayraktar TB2'nin fotoğrafını paylaşması sosyal medyada gündem oldu.

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, Twitter hesabından Bayraktar TB2'nin görselini paylaşarak, "İyi haberler yakında geliyor... Beklemede kalın" dedi.

Bakan'ın bu paylaşımı, sosyal medyada bir anda "Polonya Türkiye'den İHA alacak" yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Eğer Bayraktar TB2 Polonya'ya ihraç edilirse, ilk kez bir NATO ülkesine SİHA tedarik edilmiş olunacak.

https://www.haber7.com/dunya/haber/3101796-polonya-savunma-bakanindan-heyecanlandiran-bayraktar-tb2-paylasimi

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #504 : 19 Mayıs 2021, 16:02:19 »
Gerçekten büyük bir başarı elde ettik. Daha bir çok ülkeye ihraç edeceğiz. TB-3'de aynı performansı gösterir umarım.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #505 : 19 Mayıs 2021, 17:20:48 »
Şimdi herkes bu dandik görünümlü (!) TB2'lerin elektronik harp sayesinde bu başarıları elde ettiğini biliyor...

Biz bu TB2'leri ihraç ederken elektronik harp paketi de mi ihraç ediyoruz?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #506 : 19 Mayıs 2021, 18:03:55 »
Şimdi herkes bu dandik görünümlü (!) TB2'lerin elektronik harp sayesinde bu başarıları elde ettiğini biliyor...

Serkan hocam sende iyice görünüme taktın :) Ne var TB2'lerin görünümünde? Bence çoğu ülkenin ürettiği senin dediğin gibi 'dandik'  görünümlü İHA'lardan daha iyi bir şekli var. Ben beğeniyorum bu görünümü. Bu arada ciddi ciddi bu TB2'ler efsaneleşmeye doğru adım atmaya başladılar.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #507 : 19 Mayıs 2021, 19:53:47 »

Serkan hocam sende iyice görünüme taktın :) Ne var TB2'lerin görünümünde? Bence çoğu ülkenin ürettiği senin dediğin gibi 'dandik'  görünümlü İHA'lardan daha iyi bir şekli var. Ben beğeniyorum bu görünümü. Bu arada ciddi ciddi bu TB2'ler efsaneleşmeye doğru adım atmaya başladılar.

Hocam sorumu cevaplamadınız.... TB2'lerle birlikte EH paketi de satıyor muyuz?  Bilginiz var mı?
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2021, 19:54:32 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #508 : 19 Mayıs 2021, 21:12:06 »
Nasıl olsa artık mx 15 datmayacaklar, açsınlar bi tanesini donanım yazılım ne varsa çözüp çıkarsınlar.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #509 : 19 Mayıs 2021, 21:22:54 »

Hocam sorumu cevaplamadınız.... TB2'lerle birlikte EH paketi de satıyor muyuz?  Bilginiz var mı?

Hocam bu soruyu DoğanTuran hocama sormanız lazım kendisi TB2'lerin başarısının EH ile ilgili olmadığını yazmıştı. Bu arada bu konuda benim bir bilgim bulunmuyor. Ukrayna'ya TB2'leri ihraç ederken herhangi bir EH paketinden bahsedilmemişti belkide gizli tutuluyor bu bilgiler bilemeyeceğim.
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2021, 21:23:39 Gönderen: fırtına06 »