Gönderen Konu: Bayraktar Taktik İHA  (Okunma sayısı 185309 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
Ynt: Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #460 : 17 Mart 2021, 13:33:17 »
Zamanında abd Suudi Arabistan a f15 satmış ama bu uçakların pilotları ve bakımcıları hep amerikan askeri imiş.

Yani bizde böyle yapabiliriz gerekirse. Uçakları alırlar, pilot operatör bakımcı bizden olur, maaş onlardan.

Yada israilin yaptığı gibi kiralama yoluyla tb2 hizmeti alırlar.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #461 : 17 Mart 2021, 13:35:05 »
Belki şuan orda demo yapılıyor da olabilir.

Adamlar tb2 nin etkinliğini gördükten sonra bazı şartlara evet diyecek olabilirler.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #462 : 17 Mart 2021, 14:47:40 »
TB-2'nin başarısı EH'ye bağlı değil mi?
Yani EH olmasaydı bu başarıyı sağlayabilir miydik?

Eğer ki EH olmadan biz bu başarıyı yakaladıysak hiçbir Rus sistemi almamak lazım...

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #463 : 17 Mart 2021, 16:09:22 »
TB-2'nin başarısı EH'ye bağlı değil mi?
Yani EH olmasaydı bu başarıyı sağlayabilir miydik?

Eğer ki EH olmadan biz bu başarıyı yakaladıysak hiçbir Rus sistemi almamak lazım...

Sanirim basarinin buyuk payi EH kisminda, Rus sistemleri "goremedigi" icin avlaniyorlar, "vuramadigi" icin degil..

Neticede vurmasi icin gormesi lazim..
« Son Düzenleme: 17 Mart 2021, 16:10:03 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #464 : 17 Mart 2021, 17:29:49 »
Evet unuttuğumuz bir de patriot olayı var arkadaşlar. Yunanistan 1 batarya patriotu, suudi arabistana gönderiyor. Malum, yemenden gelen saldırılar nedeni ile özellikle aramco zor duruma düşmüştü.

Gerçi biz bu sorunu, Hisar O+ ve Korkut ile çözeriz ama neyse.

Malum patriotlar arabistanda pek işe yaramadı. Gelen geçti kova kaleci oldu orada.
« Son Düzenleme: 18 Mart 2021, 00:48:36 Gönderen: Alpars »

Çevrimdışı Tuzmen

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #465 : 17 Mart 2021, 21:48:53 »
Aslında bu Suudilere parası ile bile olsa hiç bir şey satmamak lazım ama ekonominin durumu malum. Duygusal değil ülke çıkarını öne alarak düşünürsek belirli tavizler (Yunanistan tezlerini desteklemekten vazgeçmeleri, ürünlerimize uyguladıkları Ambargoyu kaldırmaları, Mısır ve BAE nin bize karşı olan politikalarına engel olmaları) ve dolgun fiyata satılabilir. ABD den silah alırken nasıl 1 birim fiyatlık ürünü 3 birim fiyata alıyorlarsa bizde 2 birim fiyat olmazsa 1.5 birim fiyata satalım. İşlerine gelirse.

Hatta taleplerimizi karşılarlarsa @Alpars' ın dediği gibi  Hisar O+ ve Korkut da satabiliriz/kiralayabiliriz, EH desteği için kiralama formülü düşünülebilir. Bu vesile ile yeni silahlarımızı gerçek ortamda test etmiş oluruz.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #466 : 17 Mart 2021, 23:42:23 »
Aslında bu Suudilere parası ile bile olsa hiç bir şey satmamak lazım ama ekonominin durumu malum. Duygusal değil ülke çıkarını öne alarak düşünürsek belirli tavizler (Yunanistan tezlerini desteklemekten vazgeçmeleri, ürünlerimize uyguladıkları Ambargoyu kaldırmaları, Mısır ve BAE nin bize karşı olan politikalarına engel olmaları) ve dolgun fiyata satılabilir. ABD den silah alırken nasıl 1 birim fiyatlık ürünü 3 birim fiyata alıyorlarsa bizde 2 birim fiyat olmazsa 1.5 birim fiyata satalım. İşlerine gelirse.

Hatta taleplerimizi karşılarlarsa @Alpars' ın dediği gibi  Hisar O+ ve Korkut da satabiliriz/kiralayabiliriz, EH desteği için kiralama formülü düşünülebilir. Bu vesile ile yeni silahlarımızı gerçek ortamda test etmiş oluruz.

Ocelikle aramiza  hos geldiniz Sn Tuzmen.

Ben konuya daha degisik bakiyorum. Oncelikle Suudlara satatilacak bes on IHA veya Hisar O+ ile ekonomimizin duzelmesi veya bozuk ekononomimize katki beklentisini pek gercekci bulmuyorum.

Sayet Suudlarin bahsetmis oldugunuz "Yunanistan tezlerini desteklemekten vazgeçmeleri, ürünlerimize uyguladıkları Ambargoyu kaldırmaları, Mısır ve BAE nin bize karşı olan politikalarına engel olmaları" konularinda cark etmeleri halinde iki ulke arasinda geriye zaten acik bir konu kalmis olur ki o da Kasikci cinayetidir. Boyle bir durumda bizleri yonetenler hemen Kasikci cinayetini unutup normallesme icin gerekli adimlari atmaktan kacmazlar .O durumda da satis yapilmasinin onunde herhangi bir engel kalmamis olur.

Suudlar ile aramizdaki farklilikar surerken ,yapilacak olan IHA veya Hisar HSS satis girdileri ,ekonomimizdeki kara deliklerin kapanmasina yetmeyecegi gibi .Boyle bir satis onyi vermemiz ancak ABD yonetimine goz kirpmadan baska bir seye yaramaz.

" Artik yatip kalkip su Biden icin ne yapsam da beni arasin sendromunu atlatabilmemiz gerek. Bakin cogumzun ciddiye almadigi Kim Jong Yung bile ABD nin telefonlerina cevap vermiyor demek ki boylesi de olabilirmis ;)

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #467 : 18 Mart 2021, 00:56:03 »
Tüzmen hocam merhabalar. Hoşgeldin, aklına mukayet ol burada. :)

Metin hocam demek ki, nükleer silahları  yapacan keyfine bakacan bu dünya da.

Tabi ki öyle olmuyor. Kim cimin arkasında putiniski abisi ile, şi abisi var. Yani abd ona ulaşamaz bile. Yoksa, nükleer silahın niyetine giren İran neler çekiyor.
« Son Düzenleme: 18 Mart 2021, 21:14:14 Gönderen: Alpars »

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #468 : 18 Mart 2021, 21:17:42 »

Serkan1976;
Alıntı
""F 35, kötü uçaktır" demek için insanın  akıl sağlığının yerinde olmaması gerekir."

Bak Tüzmen hocam ben sana burada aklına mukayyet ol diye boşa demedim. Dikkat et ha. Burda adamın aklını alırlar  haberin olmaz :)
« Son Düzenleme: 18 Mart 2021, 21:18:59 Gönderen: Alpars »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #469 : 18 Mart 2021, 22:03:59 »

Bak Tüzmen hocam ben sana burada aklına mukayyet ol diye boşa demedim. Dikkat et ha. Burda adamın aklını alırlar  haberin olmaz :)

+1 ;D  " Buna cok guldum"