Gönderen Konu: Karadeniz Enerji Kaynakları  (Okunma sayısı 11335 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
Ynt: Karadeniz Enerji Kaynakları
« Yanıtla #20 : 02 Ekim 2023, 00:38:30 »
29 Ekimde sürpriz varmış. Akseki-1 kuyusundan sürpriz bekleniyormuş.

Error 404 (Not Found)!!1

Gözler Abdülhamid Han sondaj gemisinin bulunduğu bölgede! 29 Ekim'de müjde gelebilir
Yeni keşifler için 9 Ağustos 2023'te yola çıkan Abdülhamid Han Sondaj Gemisi'nin sondaj çalışmaları yürüttüğü Türkiye Münhasır Ekonomik Bölgesi'nde bulunan Akseki-1 kuyusundan Cumhuriyet'in ilanının yüzüncü yılında müjde gelmesi bekleniyor.
...

https://www.star.com.tr/ekonomi/gozler-abdulhamid-han-sondaj-gemisinin-bulundugu-bolgede-29-ekimde-mujde-gelebilir-haber-1816201/
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2023, 00:46:25 Gönderen: re »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 02 Ekim 2023, 10:46:22 »
Ne müjde mi? Hatırlat o zaman gelince arabama akaryakıt alayım zam gelmeden

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 08 Ekim 2023, 21:00:07 »
Son dönemdeki gördüğüm haberlerden bir derleme yapmak istedim.

Öncelikle siyasilerden nefret eden birisi olarak Alparslan Bayraktar Bey'in Enerji Bakanlığı için çok doğru bir profil olduğunu düşünüyorum. Genç ve dinamik. Aynı zamanda çekirdekten yetişen birisi. Senelerce hazırlanmış bu pozisyon için. Umarım dediklerininin yarısını yapar.

Error 404 (Not Found)!!1

Error 404 (Not Found)!!1

Çok kıymetli bilgiler veriyor. Belki petrol için daha beklememiz gerekecek fakat doğalgaz için önce günlük 10M sonra da 40M olan ihtiyacımız olan rakama ulaşacağız gibi görünüyor.

Enerji ihtiyacımız son 20 senede 3 katına çıkmış.

Çok ama çok zor bir iş başaracak. Yolun açık olsun.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #23 : 08 Ekim 2023, 21:06:35 »
bu konuda katkı yaptığın için bir beğeni ateşledim

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 08 Ekim 2023, 22:04:33 »

Sevgili Re Abim, bu konu ikimizin sanırım en çok ilgisini çeken konu. :) Savunma sanayisi, Enerji ve Elektonik. Bu üç konu en hassas noktam ülkem için. 1.sinde artık rayına girdi her şey. Enerjide de yoluna sokabilirsek muazzam bir gelecek bizi bekliyor.

Error 404 (Not Found)!!1

Adamın CV'sine bakarsanız nasıl dolu olduğunu da görürsünüz.

Aynısını teknoloji bakanlığı için de istiyorum nacizane.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 08 Ekim 2023, 22:16:54 »

Sevgili Re Abim, bu konu ikimizin sanırım en çok ilgisini çeken konu. :) Savunma sanayisi, Enerji ve Elektonik. Bu üç konu en hassas noktam ülkem için. 1.sinde artık rayına girdi her şey. Enerjide de yoluna sokabilirsek muazzam bir gelecek bizi bekliyor.

Error 404 (Not Found)!!1

Adamın CV'sine bakarsanız nasıl dolu olduğunu da görürsünüz.

Aynısını teknoloji bakanlığı için de istiyorum nacizane.

Adamın soyadından dolayı zamanında çakanları hatırlatalım da boş laf olmasın...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #26 : 08 Ekim 2023, 22:36:07 »
Türkiye'de bir yerlerde 10 milyar varil petrol yada eşdeğeri doğal gaz var bu gazı kimin bulup çıkartacağının bir önemi yok. 2050 ye kadar enerjiye döviz harcamazsak sonra zaten toparlarız. Yazık bize köylünün domatesi turizm cinin garsonu turist taşıyan taksici saç eken doktoru otomobil parçası üreten binlerce firma Arabın rusun toprağı delip çıkarttığı şeye çalışıyor yazık günah bu güzel millete. Parasızlıkta bir birimize düştük
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2023, 22:38:33 Gönderen: re »

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 08 Ekim 2023, 23:51:22 »
Türkiye'de bir yerlerde 10 milyar varil petrol yada eşdeğeri doğal gaz var bu gazı kimin bulup çıkartacağının bir önemi yok. 2050 ye kadar enerjiye döviz harcamazsak sonra zaten toparlarız. Yazık bize köylünün domatesi turizm cinin garsonu turist taşıyan taksici saç eken doktoru otomobil parçası üreten binlerce firma Arabın rusun toprağı delip çıkarttığı şeye çalışıyor yazık günah bu güzel millete. Parasızlıkta bir birimize düştük

Gabar'daki rezerv ile günlük 100K olacakmış. Kato için 5 kat fazla rezerv var deniyordu.

Error 404 (Not Found)!!1

Burada guzel bir video var.
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2023, 00:00:41 Gönderen: SH »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #28 : 09 Ekim 2023, 00:05:53 »
Biz lazım olanları denizde zaten bulacağız karada da ne kadar fazla bulursak onlarda bonus olur. Bir gün bir yeri bir deleceğiz aman tanrım diyeceğiz
Doğal gaz ve petrol aynı şeydir arkadaşlar petrolü ve gazı ayrı ayrı istemeyin ha gaz çıkmış ha petrol çıkmış hiç bir farkı yok
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2023, 00:12:09 Gönderen: re »

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #29 : 09 Ekim 2023, 00:16:22 »
Biz lazım olanları denizde zaten bulacağız karada da ne kadar fazla bulursak onlarda bonus olur. Bir gün bir yeri bir deleceğiz aman tanrım diyeceğiz
Doğal gaz ve petrol aynı şeydir arkadaşlar petrolü ve gazı ayrı ayrı istemeyin ha gaz çıkmış ha petrol çıkmış hiç bir farkı yok

Gabar dediğimiz yerde 150 milyon varil potansiyel varmış. Bizim günlük ihtiyacımız 1 milyon dersek kabaca 150 günlük rezerv var. Dedikleri gibi günde 100 bin üretim olsa 4-5 senede bitiyor. Komik rakam yani. Bizim ihtiyacımız çok daha fazla. Dediğin gibi milyar seviyesinde rezervler olmalı. Bir de kış şartlarında orada nasıl kuyu delecekler vs. o da bende soru işareti. Zaten 3000 metreye yakın yükseklik var. Denizlerde umarım buluruz.