Gönderen Konu: Bersek İnsansız Kara Aracı  (Okunma sayısı 2309 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Bersek İnsansız Kara Aracı
« : 16 Kasım 2018, 17:37:29 »
Bersek İnsansız Kara Aracı

Belarus silah ihracatçısı Belspetsvneshtekhnika (BSVT)  Berserk insansız kara aracını geliştirdi. Berserk insansız kara aracı, Ekim 2018'in başlarında 174. Hava Kuvvetleri ve Hava Savunma Eğitim Üssü'nün (Baranovichi, Brest Bölgesi) bir test merkezinde tanıtıldı.

BSVT'ye göre, Berserk bir kablosuz veri bağlantısı üzerinden manuel olarak kontrol edilebilir ve programlanabilir modda (PPM) çalışabilir. PPM, önceden tespit edilmiş rotaları takip ederek 24 saat boyunca düşman nesnelerin otomatik olarak algılanması ve angajmanını sağlar. Bir operatör yerden robotu 5 km'ye kadar uzaktan kontrol edebilir. Aracın engebeli arazide 5 km/saat seyir hızı var.

Aracın sensör takımı iki gündüz renkli kamera ve iki termal görüntüleyici içerir. Araç; 2 km uzaklıktan bir askeri, 6 km uzaklıktan bir tankı ve 10 km uzaklıktan bir döner kanatlı uçağı tespit edebilir.

Berserk İKA; iki adet dört namlulu 9-A-622 GShG-7.62 7.62 mm orta hızlı makineli tüfek ve altı adet Tucha 902V duman yayıcı ile donatılmıştır. GShG-7.62 makineli tüfek 800 mm uzunluğunda ve 18,5 kg ağırlığındadır. Silah dakikada 6.000 mermi atabilir. Silahın 820-850  m/s'lik bir namlu hızı ve 1.000 m'lik menzili vardır.

Aslında, Berserk, Minsk, Beyaz Rusya'da 3 Temmuz 2018'de Bağımsızlık Günü yürüyüşü sırasında sergilenen Kentavr  insansız kara aracının ihracata yönelik bir çeşididir.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2018, 23:04:30 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alpagu

• DefenceTurk
  • *
  • -12
  • DefenceTurk.com
Ynt: Bersek İnsansız Kara Aracı
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2018, 19:24:59 »
Bu tarz ufak ikalara 2 li yada 4 lü umtas entegre edip marmara ve egede tatbikatlarda bir kaç zırhlı hedef vurup yunana kalp krizi geçirtmek lazım  ;D hakikaten önemli bir kuvvet çarpanı olur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Bersek İnsansız Kara Aracı
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2018, 23:06:45 »
Bu tip araçlar güzel. Çok amaçlı kullanılabiliyor. Küçük oldukları için fark edilmeleri de zor. Ancak mesela bu aracın hızı çok az. Arazide 5 km/s! Bir düşman zırhlı birliği ile karşılaşsa, keklik gibi avlanır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com