Gönderen Konu: Şehadete yürüyen şehitler ölümü öldürenler  (Okunma sayısı 674 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murataltug

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 229
 • Beğeni Puanı +1/-22
 • DefenceTurk.com
Ynt: Şehadete yürüyen şehitler ölümü öldürenler
« Yanıtla #30 : 24 Kasım 2017, 11:35:12 »
Diyanet işleri görmez şehitler için dua etti

"15 Temmuz'da milletçe karşı karşıya kaldığımız ihanetin  senei devriyesinde şehitlerimizin anneleri, babaları, eşleri ve çocuklarıyla gazilerimizle milletçe ellerimizi  sana açtık. Dualarımızı kabul eyle Allah'ım. 15 Temmuz gecesinde bizden  inayetini, rahmetini, nusretini esirgemedin. Sana hamdediyoruz. Hamdımızı,  şükrümüzü, senamızı kabul eyle Allah'ım." 

"Gazze'den Arakan'a, Sudan'dan Afrika'nın en içlerine kadar dünyanın mazlumları, mağdurları, mahrumları ellerini açıp bizlerle gözyaşı  döktüler. Aziz milletimizi tarih boyunca mazlumların,  mahrumların, mağdurların umudu olmaktan uzaklaştırma Allah'ım. Bizlere insanların umudu olmaya aziz milletimize nasip eyle."
dilde tekbir, kulaklarda sala meydanlara  yürüdük aziz milletin şehadetine şahit olduk. Allah'ım şehadetimizi kabul eyle. Tarih boyunca özgürlüğüne,  istiklaline, imanına, Kur'an'ına aşık olan aziz milleti istiklalsiz  bırakma Allah'ım." 

Anne ve babalarına veda ederek, abdest alarak dillerinde tekbir ve  kulaklarında salalarla meydanlara koşan gençlerimizi aziz eyle. gençlerimize, o gençlerin  yolundan gitmeyi nasip eyle. Aziz gençlerimizi kötülükten muhafaza eyle. kötülük, din kisvesi altında karşımıza çıktı. Aziz  milletimizin değerlerini, inançlarını, imanlarını, emanlarını, güvenlerini,  evlatlarını, nesillerini çalarak karşımıza çıktılar. Bir daha bizi böyle bir  kötülüğe maruz bırakma Allah'ım.  

Çevrimdışı murataltug

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 229
 • Beğeni Puanı +1/-22
 • DefenceTurk.com
Ynt: Şehadete yürüyen şehitler ölümü öldürenler
« Yanıtla #31 : 24 Kasım 2017, 11:37:25 »
Şehit polislerin babasının şiiri herkesi ağlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gözyaşlarına hakim olamadı.Şehit babası konuşmasına "Ben, 15 Temmuz 2016 tarihinde kahpe bir hain  tarafınca, Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit edilen polis  memurları Ahmet ve Mehmet Oruç ikiz kardeşlerin babası Ali Oruç'um." diyerek  başladı.

"15 Temmuz gecesi bir darbe oldu.
O hain kahpe pilot sizi de vurdu, 
Ankara'yı da vatanı da  vurdu.
Ahmet'im Mehmet'im canlarım benim.
Acı haberi verdi emniyet, '
Ahmet ile Mehmet şehit oldu' diye, 
evimizde  koptu kıyamet.

Ahmet'im Mehmet'im canım benim.
Adana-Ankara-Gölbaşı yolu, 
sonunda oldu size şehit yolu.
Şehitlerimiz biri Ahmet'ti biri Mehmet, 
Mevlam eylesin  rahmet,
inşallah mekanınız olmuştur cennet.
Ahmet'im Mehmet'im canlarım benim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve salonda bulunan herkes, şehitlerin babasının  şiirini dinlerken gözyaşlarına hakim olamadı.Ali Oruç, şiiri okuduktan sonra tüm salon kendisini "Şehitler ölmez,  vatan bölünmez", "İdam istiyoruz" diyerek uzun süre ayakta alkışladı.
"İdam istiyoruz, dile de getiriyoruz"

Çevrimdışı murataltug

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 229
 • Beğeni Puanı +1/-22
 • DefenceTurk.com
Ynt: Şehadete yürüyen şehitler ölümü öldürenler
« Yanıtla #32 : 06 Aralık 2017, 20:28:22 »
Kaynak t24.com.tr
'JİTEM'in kurucusu Cem Ersever'i Yeşil öldürdü'
Hanefi Avcı, JİTEM’in yapısı, Cem Erseveri anlattı.

Cem gözü kara biriydi 1984 de tayinim Diyarbakır’a çıktı.Cem yüzbaşı tüm bölgeyi dolaşan, her şeyi kontrol eden gözü kara  Kabına sığmayan sürekli koşturan biriydi. JİTEM’in kurulmasında Cem kurucular arasındaydı Her yol mübah’ derdi Cem, JİTEM Grup Komutanı olarak atandı illegal örgüt mensuplarını yakaladıklarını, sorguladıklarını onların silah ve malzemelerini aldıklarını söyledi Sorgulanan insanların akıbetleri belli değildi sonuç  tahmin edilebiliyordu. Cem, PKK mücadelesinde kanun dışı her türlü yöntemin kullanılması gerektiğini, normal yöntemlerle işin başarılamayacağını anlatmaya çalışıyordu...

Cem, “Ben burama kadar bu işe battım, bana anlatma. Bu işte var mısın dedi. HEP Diyarbakır İl Başkanı Vedat Aydın evinden kaçırılmıştı.  Soruşturmanın başına Emniyet Müdür Yardımcısı olan Hüseyin Kocadağ getirilmişti.
Vedat Aydın, Diyarbakır’dan 80 km. uzaklıkta kalaşnikofla öldürülmüştü Asayiş Kolordu Kurmay Başkanı ile görüşmek için Cem, “Darda kalırsam ben de Güneydoğu’da şu, şu, şu olaylar oldu, diyerek tehdit ediyordu...Cem binbaşı son dönemde teşkilatıyla çatışma içindeydi.
Komutanlar rahatsızdı

Jandarma yetkilileri, Cem’in Soner Yalçın’a infaz olayları ve kanunsuzluklar hakkknda bilgi vermesinden rahatsızdı. Cem Bingöl ve Tuncelide Yeşil’in karıştığı olayları anlatıyordu. Cem’i ortadan kaldırmayı düşünüyorlardı.Cem’i öldürmek için  plan yapılmıştı JİTEM’de Cem’i ortadan kaldırmanın yolları aranırken, evine pusu kuruyorlar. Cem gelince yakalıyorlar.Ankara Emniyeti Cem’in kaybolmasıyla ilgili olarak Emniyete bizim elemanımızdır dokunmayın diye baskı yapıyorlar... eve baskın yapılmış olsa Cem kurtarılabilirdi, ama maalesef yapılmadı O tarihte JİTEM’i ve Yeşil’i bilen Emniyet görevlileri, Genel Komutanlığa gittiklerinde Yeşil ile karşılaşıyorlar. Yeşil elindeki Smith Wessonu göstererek, “Bununla ateş ettim, gerekirse size de ateş ederim” diyecek kadar rahatlıkla cinayeti kabul ediyordu. olaya  şahit olanların hepsi gördüklerini inkar edecekdir.

‘Efsane Binbaşı’ JİTEM’in kurucusu Jandarma Binbaşı Ersever, 80 ve 90’larda  PKK ile ilgili istihbaratı  yönetmişti. Orgeneral Eşref Bitlis‘in ölümünden sonra, binbaşı rütbesindeyken, 17 Mart 1993’de 30 arkadaşı ile istifa etmiş, bir şey olursa Hanefi Avcı‘ya haber verilmesini istemişti. Ersever, Aydınlık gazetesine anlattıklarıyla ifade vermek için 24 Ekim 1993’te Ankara’ya gitti  kendisinden haber alınamadı. 1 Kasım’da Ankara Çamlıdere’de sevgilisi Neval Boz’un, 2 Kasım’da Ankara Polatlı’da itirafçı Murat Demir’in ve 4 Kasım 1993’de Ankara Elmadağ’da Ahmet Cem Ersever’in cesetleri jandarma tarafından bulundu. Birbirlerini tanıyan üç kişiyi kimlerin öldürdüğü bir sır kaldı.

Çevrimdışı UYVAR

 • DefenceTurk
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 793
 • Beğeni Puanı +9/-40
Ynt: Şehadete yürüyen şehitler ölümü öldürenler
« Yanıtla #33 : 06 Aralık 2017, 20:40:00 »
Esref bitlis'ten sonra c.e. nin korunamayacagi belliydi. Zaman gecti, o isi yapanlar cezalarini buldu, bir daha iflah olmadilar!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı murataltug

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 229
 • Beğeni Puanı +1/-22
 • DefenceTurk.com
Ynt: Şehadete yürüyen şehitler ölümü öldürenler
« Yanıtla #34 : 07 Aralık 2017, 08:29:33 »
Kaynak komplohaber.com
Gaffar Okkan neden öldürüldü

O, Diyarbakırlıların Gaffar Babasıydı. Zırhlı araç kullanmaz, sokaklarda dolaşıp, alışveriş yapardı. Diyarbakır'ın sevgilisi efsane, Emniyet Müdürü Gaffar Okkan 24 Ocak 2001 de saat 18:00 sularında  makamından ayrıldı. emniyet müdürlüğünden bir kilometre uzakta çapraz ateşe tutuldu. Saldırıda Okkan ve 5 polis şehit oldu. Peki, Okkan neden vuruldu? MİT’in raporlarında Hizbullah Okkan’ı örgüte yapılan 2000 tarihli operasyondan sorumlu tuttu Okkan’a suikast düzenledi.. Olay yerinde Hizbullah'ın Makarov silahlarının olması İstanbul'da öldürülen Hizbullah liderinin beyninden 70 mermi çıkarılması suikastin intikam için yapıldığı şüphesini uyandırıyor.Saldırıdan yaralı olarak kurtulan polis Veli Göztepe’ye gore, Hizbullah taşerondu Okkan’ın ekibi eroin sevkiyatının geçiş noktası olan Diyarbakır’da çok sayıda operasyon yapmıştı. Kaçakçılık operasyonları, birilerine çomak soktu ve cinayet gerçekleşti.

Gaffar Okkan cinayetinde Jandarma İstihbarat’ın parmağı olabilirdi Olay bittikten sonra iki Araçlardan birinde Jitem kimliği vardı Emniyet müdürümüzü vurdular duymadınız mı?” diyince Biz hiçbir şey duymadık!” deyip gidiyorlar. iki sokak ötedeki silah ve bomba seslerini nasıl duymamaları soru işareti. Polis Diyarbakır'ın giriş ve çıkışını kapatıyor. İki Minibüsün içindekiler polise JİTEM kimliklerini gösteriyorlar. ve uzaklaşıyorlar."Genelkurmay'ın tercümanı Yıldırım Beğler, Gaffar Okkan'ı Hizbullah'ın değil, Özel Kuvvetlerin öldürdüğünü iddia etti. Okkan'ı Özel Kuvvetler C timinin katlettiğini, tim askerlerini PKK kıyafetiyle gördüğünü suikastı gerçekleştiren C- timinin bindirildiği uçağın Malatya'da düşmesiyle ekibin ortadan kaldırıldığını öne sürmüştü.
JİTEM Okkan’dan neden rahatsızdı? Birincisi terör estiremiyordu. İkincisi ise Okkan’ın ekibi JİTEM’i sorgulamaya başlamıştı. JİTEM’in faili meçhulleri  ortaya çıkmak üzereyken suikast gerçekleşti.

Okkan’ın PKK ve Kürtlerle işbirliği yaptığını öne süren iftira atan devlet içindeki milliyetçi  klik, emniyet müdürüne suikast düzenledi.Ergenekon’un gizli tanıklarından “İlkadım”, cinayeti Ergenekon sanıklarından Levent Ersöz’ün işlediğini  söyledi. Okkan’ın öldürülmesiyle Ersöz Diyarbakır Bölge Komutanı oldu Yazar Ali Kuzu’nun komplo teorisi ise  ABD Başkanlarını koruma tatbikatı yapan CIA ve FBI, gerçek tatbikat  için harekete geçti. Hedef olarak ABD’nin çıkarlarını rahatsız eden Gaffar Okkan seçildi. MİT ise suikastin ertesi günü CIA ajanı olan Erbil Valisi’ni öldürdü.
Tüm şehitlerimize ve tüm ölmüşlerimize
bir fatiha okuyalım

Çevrimdışı murataltug

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 229
 • Beğeni Puanı +1/-22
 • DefenceTurk.com
Ynt: Şehadete yürüyen şehitler ölümü öldürenler
« Yanıtla #35 : 07 Aralık 2017, 11:11:12 »
Kaynak türktarihim.com
Malazgirt Savaşı 26 Ağustos 1071 cuma

Malazgit öncezi Roma Sivas’ta savaş hazırlıklarını tamamlamak üzereydi. General Nikefor Bryennes ile Türk asıllı savaş stratejisti General Magistors Erzuruma konuşlandıktan sonra Türkleri üzerlerine çekmek ve savaşın Roma Topraklarında yapmak istedi. Savunma Savaşı yapılacaktı. Buna korkaklık diyen generaller İrana doğru yönelip, savaşı Selçuklu topraklarında yaparak hızlı sonuç istediler Diyojen, selçuklu topraklarını istila etti
Sultan Alparslan, Romanın hareketini öğrenince Suriye’ye doğru yola çıktı. Muş’a doğru ilerleyerek Malazgirt ovasında ordugah kurdu  Sultan Alparslan, Diyojen’e elçi gönderdi. barış amaçlanmıyor, zaman kazanmak,isteniyordu Diyojen, Selçuklu elçilerini hafife alıp Sulh müzakerelerini Rey’de yapacağım. Ordumu İsfahan’da kışlatıp Hemedan’da sulayacağım” demiştir. Selçuklu elçileri ise“Atlarınızı Hemedan’da kışlayacaklarından eminim, fakat sizin nerede kışlayacağınızı bilemiyorum” demiş, Artık Malazgirt Savaşının gerçekleşeceği kesinleşmiş, stratejileri netleşmiştir. Sultan Alparslan İslamın sancaktarlığınıda Halifeden dua talep etmiş, Halife İslam ülkelerine Cuma hutbesinde okunacak duayı camilere göndermiştir. 

Doğu Roma paralı askerlerle birlikte 70.000 kişiydi Malazgirtin kuzeyinde konuşlanmıştı. Selçuklu ordusunun gücü ise sadece 40.000 kişiydi. Selçuklu Ordusunun Roma ordusunun yarısıydı durumdaydı ancak Doğu Romadaki Peçenek ve Uz Türklerine Sultan Alparslan, kendilerine katılmaları teklifini gönderdi. Roma ordusunun en vurucu güçleriydi  Roma Ordusunun en önemli savaş stratejistleri Peçenek Türküydü. Peçenek ve Uzlar  Roma ordusunda konuşlanmış Selçuklular için mücadele etmişlerdi. Roma ordusunun savaş düzeninde imha düzenindeydi. Stratejileri güçlü hücumla kesin sonuç almaktı. Sultan Alparslan ise 40.000 kişilik Selçuklu ordusuyla Hilal şeklinde tertibat almıştı. Hafif süvari kıtaları kanatlarda, vurucu unsurlar ve merkez güçler orta gerideydi. merkez güçler çekilecek, at üstünde ok atan süvariler düşmana taarruz ederek Roma ordusunu düşürecekti. düşman ordusu karargahlarından uzaklaşacak, baskın kıtaları düşmanın geri hattına saldırarak savaş düzenlerini bozacak “Turan Taktiğiyle düşman yok edilecekti. 

Alparslan, muharebeyi Cuma günü 26 Ağustosta yapmaya karar verdi. 26 Ağustos Cuma günü Ordusuyla Namaz kıldı ve dua etti ;
“Ya Rabbi! tevekkül ediyor, azametin karşısında yüzümü yere sürüyor ve uğrunda cihad ediyorum. Ya Rabbi! Niyetim halistir. Yardım et; sözlerimde hilaf varsa beni kahret.”Allahü tealadan başka sultan yoktur. Emir ve kader O’nun elindedir benimle birlikte cihad etmekte veya benden ayrılmakta serbestsiniz. “Selçuklu ordusu, Sultan Alparslan’a bağlılıklarını haykırdılar. Sultan Alparslan, Beyaz kefen elbisesini giyerek askerlerine şöyle hitap etti Askerlerim! Şehit olursam bu beyaz elbise kefenim olsun. ruhum göklere çıkacaktır. Benden sonra oğlum Melikşaha bağlı kalın. Zaferi kazanırsak istikbal bizimdir.“Alparslan kefen giyip şehitliği kabullenmişti  Selçuklu ordusu ağlayıp helalleşti Cuma namazından sonra malazgirt savaşı başladı

Çevrimdışı murataltug

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 229
 • Beğeni Puanı +1/-22
 • DefenceTurk.com
Ynt: Şehadete yürüyen şehitler ölümü öldürenler
« Yanıtla #36 : 07 Aralık 2017, 11:37:10 »
Kaynak islampedi.com
Sultan alparslan malazgirt duası

Cuma hutbesinde okunmak üzere.Tüm İslâm camilerinde 26 Ağustos 1071 yılı Cuma günü okunan zafer duası şöyledir;

“Allah’ım İslâm sancağını yükselt Sultan Alparslan’a yardımı esirgeme.meleklerinle destekle. Niyet ve azmini hayır ve başarıyla sonuçlandır. Çünkü o senin ulu rızan için Malı ve canıyla buyruklarına uymak amacıyla yoluna düştü. Çünkü sen “Ey iman edenler Allah’a ve Peygamberine inanıyorsanız onun yolunda can ve malınızla savaşırsınız” diyorsun. Senin sözün gerçektir. Allah’ım o nasıl sözüne uyup şeriatına buyruğuna uymuş ve düşmanlarına karşı koyarak dinine hizmet için gecesini gündüzüne katmış ise, sen de ona zafer nasip et. Dualarını kabul et. Kaza ve kaderini tecelli ettir. Onu öyle bir  kuşat ki düşmanlarının hilelerini def etsin. Lütfunla güzel sıfatların için onu en emin ve sağlam ellerle korusun. Amin”. 

Sultan Alparslan ordusu ile Malazgirt Ovasında Cuma namazını kılmış kefen yerine beyaz bir gömlek giymiş ordusuyla secdeye kapanıp şöyle dua etti“Yarabbi Seni vekil yapıyor azametinle yüzümü yere sürüyor uğrunda savaşıyorum. Allahım niyetim halistir bana yardım et. Sözlerimde hilaf varsa kahret”. sultan alparslan malazgirt sahrasında duasını yapıp ayağı kalktı  askerlerine şöyle hitap  etti Burada Allahtan başka bir sultan yoktur, emir ve kader onundur. benimle savaşmakta veya savaşmamakta serbestsiniz. sultan Sözlerini bitirdiğinde şu cevap yükseldi; “Asla emrinden ayrılmayacak Allah yolunda birlikte savaşacağız.” Sultan, beyler, komutanlar helalleştiler. Sultan Alparslan atına bindi ve askerlerine son kez “Ey askerlerim şehid olursam bu beyaz elbise kefenim olsun. ruhum göklere çıkacaktır. Melikşaha ve bağlı kalınız. Zaferi kazanırsak çok hayırlı günler olacaktır.”

Çevrimdışı murataltug

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 229
 • Beğeni Puanı +1/-22
 • DefenceTurk.com
Ynt: Şehadete yürüyen şehitler ölümü öldürenler
« Yanıtla #37 : 08 Aralık 2017, 09:07:01 »
Kaynak türktarihim.com
Malazgirt Savaşı 26 Ağustos 1071 cuma

Alparslan malazgirt savaşında Turan taktiğini fevkalade uyguluyordu. Hilal şeklindeki Selçuklu ordusu düşman üzerine hücum edip ilk vuruştan  sonra geri çekilerek süvarilerin ok atışlarıyla Roma ordusuna kayıplar verdirdi Selçuklu ordusunun çekilmesini başarısızlık sayan Diyojen, Selçukluların peşinden ilerledi Peçenek ve Uz’lar Selçuklu ordusuna katıldı Roma ile mezhep ayrılığı yaşayan Diyojen’in katliamlarla itaat altına aldığı Ermeni güçleri savaştan çekildiler. Diyojen, Turan taktiği karşısında geri çekilmek zorunda kaldı. Alparslanın uyguladığı Turan taktiği romaya büyük kayıplar verdirmişti.

Roma ordusu zayıflıyordu  çökmüştü  Frank, Norman, Slav ve Gürcüler kaçtılar. Romen Diyojen, yenilgiyi kabul etti esir alındı. Sultan Alparslan’ın huzurunda utancından başını kaldıramıyordu. Alparslan, onu teselli etti. Diyojen, muazzam ordusuyla Türkleri yeneceğinden emindi  Sultan Alparslan zafer sizin olsaydı  ne yapardın?” sorusunu sordu. Diyojen, öldürtürüm diyemeyip sadece “Kamçılatırdım” cevabını verdi. Alparslan “Benim ne yapacağımı düşünüyorsunuz?” sorusuna  “Ya öldürtürsünüz, yahut İslam ülkelerine esir Mümkün görmüyorum ama beklide affedersiniz” şeklinde cevap verdi. Sultan yenik imparatoru aşağılamamak için Affetti ve ağır şartlarla  antlaşma imzalattı. Diyojen affedilmişti  ülkesine döndüğünde Türklerden görmediği hakaretlere uğrayıp öldürüldü. Doğu Romalı Mihail yapılan anlaşmayı kabul etmese de “Malazgirt Selçuklulara Anadolu tapusunu vermişti. 20 yıl içerisinde Anadoluya göç hareketleri başlatılarak Türkleştirilen Anadolu Türk yurduna dönüştü. 

Çevrimdışı murataltug

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 229
 • Beğeni Puanı +1/-22
 • DefenceTurk.com
Ynt: Şehadete yürüyen şehitler ölümü öldürenler
« Yanıtla #38 : 08 Aralık 2017, 11:13:06 »
Kaynak totalwar-türkiye.com
Oruç Reis'in Ölümü

Oruç Reis,Anadoludan gelerek Cezayir'de devlet kuran bir denizciydi.Zekası ve inanılmaz cesareti ile Cezayir'i ele geçirmiş levendleriyle cezayire sahip olmuştu.Cezayir İspanyanın elindeydi.İspanyollar araplara kan kusturuyor araplar Türkleri kurtarıcı kabul ediyor  minnet ile karşılıyorlardı.çıkarları olanlar ise İspanyolları destekliyordu Oruç Reis,Fas Tlemsen'i aldı.İspanyollar.harekete geçti donanma Don Martin komutasındaki 11.000 İspanyol ve 30.000 arap'tan meydana gelmişti.İspanyol piyadelerinde tüfek ile Topçu birlikleri vardı.Oruç Reis'in kuvvetleri azdı Araplara güvenemiyordu.Tlemsen'i sokak sokak müdafaa eden Türkler düşmanın kahredici üstünlüğüyle  çekildiler.Arap gönüllüleri, Türkler'i yalnız bıraktı Aylar süren vuruşmada Oruç Reis'in yalnız 500 levendi kaldı.Türk denizci düşmanı püskürtemeyeceğini biliyordu.Fas sultanının yardıma niyeti yoktu Hızır Reis'te müşküldü  Cezayirden Tlemsen'e gelmesi zordu

İspanyol bombardımanından yılan Tlemsenliler Şeker Bayramında Türk levendlerini şehit ettiler.Oruç Reisin kuşatmayı yarmaktan başka çaresi kalmamıştı Bir gece vakti huruç taktiği denedi  700 düşman öldürüp 100  esir aldı.kuşatmanın 6. ayında kalede 40 Türk levend'i kalmış.Gerisi şehit olmuştu oruç reis
40 levendiyle kuşatma hattını yardı İspanyollar peşlerine takıldılar.Takip müfrezesinde Tineo adlı İspanyol asilzadesi vardı Oruç'u canlı yada ölü getirmesi söylenmişti.Beni Amir arapları İspanyolların peşine takılmıştı.Oruç Reis levendlerine üstlerindekini  atmalarını söyledi. Böylece Araplar geride İspanyollar takibe devam etti Rio Salado ırmağını yaralı,aç ve perişan olan levendlerin 20 kadarı geçti.Bunlar kurtulmuştu diğer levendler yakalandı.Baba bizi bırakma!"diye Oruç Reis'e bağırdılar.bu feryatlar Büyük denizcinin sonu oldu.Oruç reis kim olursa olsun gider ve yoldaşlarının intikamını alırdı.Koca Reis Levendlerine ırmağı geçme emrini verdi.emrin anlamını herkes biliyordu itiraz edilmedi.

Oruç Reis,20 levendi ile geri döndüğünde İspanyolların eline geçmiş 20 levend olmuştu korkunç bir Afrika güneşi başlarına ateş yağdırıyordu.Oruç son levendinin şehit düştüğünü yaşlı gözler ile izledi.teslim olmadı ispanyol mızrağı ile ağır yaralandı.hain bir kılıç darbesi ile kalbinden  yaralandı şehit olan kardeşlerini aklına getirdi.aklına Hızır Reis geldi ve Benim yapamadığımı kardeşim yapacaktır intikamımı alacaktır diye düşündü şahadet getirdi ve derin bir nefes aldı.ve şehit oldu.Oruç Reisin başı kesilerek ispanyaya götürüldü ve vücudu fasta çok bırakıldı.
Oruç Reis başaramamıştı ancak Hızır Reis başarmış ve Arapları ispanyollardan kurtarmıştır.

Çevrimdışı murataltug

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 229
 • Beğeni Puanı +1/-22
 • DefenceTurk.com
Ynt: Şehadete yürüyen şehitler ölümü öldürenler
« Yanıtla #39 : 08 Aralık 2017, 21:01:21 »
Kaynak vahdet.info.tr
İzzettin kassamla Cihadın fitili Ateşlendi

1931 de İzzettin Kassam'la, Kudüs Kurtuluş Hareketi arasında birlik sağlanmıştı. Halk kıyam için kendini hazırlıyordu 5 Nisan 1931'de cihad başladı İzzettin Kassam'ın mücâhidleri el-Yecurda işgalci İngilizlerle üç siyonisti öldürdü. Filistin topraklarına yerleşen siyonist teröristlere karşı eylemler gerçekleştirildi.Şeyh İzzettin Kassam'ın kıyamı Filistinlilerin İngilizlere karşı  altıncı kıyamıydı İngiliz işgalciler Kassam'ın cihadından rahatsız oluyor; onu ortadan kaldırmak için çabalıyordu İzzettin Kassam, 1935'te  mücahitleriyle Ya'bed dağına çıktığında İngiliz casusları tarafından ihbar edildi. İngiliz işgalciler 500 kişiyle şeyh kassamı kuşattı Kassam ve mücahitler  karşı koydular Şeyh Kassam'ın yanında sadece 14 mücahit vardı 19 Kasım 1935 de Şeyh Kassam, Şeyh  Abdullah, Şeyh  Sa'di şehit edildi mücahitler İngilizlere esir düştü esirler askeri mahkemede iki ile on beş yıl arasında hapis cezalarına çarptırıldı Şeyh Kassam ve arkadaşlarının şehadeti Müslümanları hüzne boğdu. Cenaze namazı on binlerce Müslüman tarafından kılınarak "Bacur" şehitliğine defnedildi.
Şehit Kassam'ın cenazesinde İngilizler böyle bir kalabalık görmedi korkuya kapıldı ingiliz işgalcileriyle Müslümanlar arasında çatışma çıktı. yaralananlar oldu. Şeyh İzzettini ihbar eden casus mücahitler tarafından öldürüldü.