Gönderen Konu: '90 yıllık reklam arası sona erdi' mesajı tepki çekmişti!  (Okunma sayısı 268 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • GENEL YÖNETİCİ
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +63/-12
'90 yıllık reklam arası sona erdi' mesajı tepki çekmişti!

Tülay Babuşcu'dan Atatürk paylaşımı
Hürriyet Haber15.11.2017 - 17:39 | Son Güncelleme: 15.11.2017 - 17:49
"600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi" mesajını paylaşan eski AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu'nun, 10 Kasım'da Atatürk paylaşımı yapması dikkat çekti.

Tülay Babuşcu'nun Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü nedeniyle 10 Kasım'da Atatürk paylaşımı yaptığı ortaya çıktı. Babuşcu'nun, Atatürk ve Anıtkabir resminin üzerinde, "Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Atatürk. Her 10 Kasım'da yeniden doğar" yazılı bir resim paylaştığı görüldü. Babuşcu, 29 Ekim'de de Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayan mesaj yayınlamıştı.

Eski AK Parti Balıkesir milletvekili Tülay Babuşcu, "600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi" mesajını paylaşması nedeniyle eleştirilmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/90-yillik-reklam-arasi-sona-erdi-mesaji-tepki-cekmisti-tulay-babuscudan-ataturk-paylasimi-40646318
*BEKLEYENLER, KAYBEDENLERDİR!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • GENEL YÖNETİCİ
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +63/-12
Ynt: '90 yıllık reklam arası sona erdi' mesajı tepki çekmişti!
« Yanıtla #1 : 15 Kasım 2017, 18:00:37 »
Benim düşünceme göre ekmeğini yediğimiz bu ülkenin kurucularına ve kuruluşuna kötü söz söyleyenler ya delidirler, ya cahildirler ya da haindirler!
İnsanları sevmeyebilirsiniz, eleştirebilirsiniz. Kimse kimseyi zorla sevmek zorunda değil!
Ancak SAYGI GÖSTERMEK ZORUNDA!
*BEKLEYENLER, KAYBEDENLERDİR!

Çevrimiçi serkan

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +46/-137
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2017, 18:31:12 »
..............
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2017, 03:48:02 Gönderen: serkan »
Düşünceme katılıyorsan solda bulunan Beğendim linkine tıkla.

Çevrimdışı Alparslan

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +7/-6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2017, 19:00:09 »
Serkan sen abd nin Türkiye de mezhep çatışması çıkarmak için gönderdiği bir ajan mısın ? Peygamberimiz gibi bende mezhepsizim ve Türk milletinin bu mezhep ayrışmasına kurban olmasını istemiyorum inşAllah araplar gibi bu yüzden vuruşmayız zaten etnik kirlilikler yüzünden çatışma ortamı hali hazırda mevcut
KILIÇ KINDAN ÇIKMADIKÇA İT SÜRÜSÜ DAĞILMAZ

Çevrimiçi serkan

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +46/-137
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2017, 19:23:19 »
Alparslan kardeş bu mevzu bu ülkede ortaya çıktığında daha amerika keşfedilmemişti.
Türk halkı çok masum hiç bir şeyden haberi yok sadece bu konuda donanımlı olanlar mevzuyu biliyor safını biliyor gerisi yanlış ideolojilerle kandırılmış hep. Kendimizi chp li akp li zannediyoz hepsi yalan. Bu ülke Almanya değil öyle basit sağ sol sosyal demokrat muhafazakar filan kavgası verecek. Biz daha ulusal birliğini kuramamış bir ülkeyiz daha devleti kurmayı başaramadık uğraşıp duruyoruz.
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2017, 19:25:57 Gönderen: serkan »

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +36/-5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2017, 19:25:02 »
Serkan sen abd nin Türkiye de mezhep çatışması çıkarmak için gönderdiği bir ajan mısın ? Peygamberimiz gibi bende mezhepsizim ve Türk milletinin bu mezhep ayrışmasına kurban olmasını istemiyorum inşAllah araplar gibi bu yüzden vuruşmayız zaten etnik kirlilikler yüzünden çatışma ortamı hali hazırda mevcut
Etnik kirlilik derken ne demek istediniz
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Alparslan

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +7/-6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 15 Kasım 2017, 19:26:46 »
Alparslan kardeş bu mevzu bu ülkede ortaya çıktığında daha amerika keşfedilmemişti.

Bu terör yaratanların mezhep ayrılığından faydalandığının aksinde bir kanıt değil . Ateşli silahlar icat edilmeden de savaşlar vardı , icat edilince ateşli silahlarla savaşıldı.
KILIÇ KINDAN ÇIKMADIKÇA İT SÜRÜSÜ DAĞILMAZ

Çevrimdışı PARTİKÜL

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +60/-26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 15 Kasım 2017, 19:39:35 »
... Bana düşman değiller aslında ben biliyorum ben onlar için ipnelik gibi bir şeyim...

Bazen insanı güldürüyorsun. Alem adamsız ya!  ;D

Diğer konuya gelince... Alevi-Sünni meselesi gerçek anlamda sıkıntılı bir konu. Zaten Türkiye' nin iki tane fay hattı var;

1- Alevi-Sünni
2- Türk-Kürt

'' 600 yıllık imparatorluğun, 90 Yıllık Reklam Arası '' lafına gelince; cehaletin daniskasıdır. Neticede Osmanlı' da ecdadımızdır, Selçuklu' da, Göktürkler' de.

Reklam arası söz konusu değildir, sadece yönetim şekli değişmiştir. Sonuçta ne oldu; Monarşiden Cumhuriyete geçiş yapmış oldun. Bayrak aynı bayrak, millet aynı millet, toprak aynı toprak, vatan ayını vatan, kitap aynı kitap.

90 yıllık reklam arası diyenler için söylüyorum; arkadaş sizin derdiniz ne ya! Rahat mı batıyor yoksa? Açıkça söylemek gerekirse; Türk Milletinin kurmuş olduğu SON TÜRK DEVLETİNE ''Reklam Arası'' diyen zihniyet -her kim olursa olsun- benim nazarımda B*K BECEĞİDİR, SOLUCANDIR, TERLİKSİ HAYVANDIR, BAĞIRSAK KURDUDUR. İnsan sıfatıyla yüzüne bakılacak mahlukat değildir. Türk denildiği zaman benim açımdan akan sular durur. Türk odur ki; yıldırımdır, kasırgadır, şimşektir. Her gün yeniden doğan güneş, dağlardan özgürce akan ırmak, pınarından berrak akan tertemiz sudur. O nedenle Türk milletinin kurmuş olduğu son devlete laf söyleyen her kim olursa olsun; alçaktır, namussuzdur ve de şerefsizin önde gidenidir.

Mezhep konusuna gelince;

Kişinin Alevi, Sünni, Şaman, Deist veya Ateist olmasının hiç bir önemi yoktur; sadece ve sadece kendisini bağlar. Çünkü inançların varlığı yada yokluğu ispatlanamaz. Doğru veya yanlış olduğu da bilinemez. Fakat iyi veya kötü olduğu bilinir. O nedenle, modern çağın koşullarında herkes inançlarını özgürce yaşama veya söyleme hakkına sahipken; diğerinin inanç değerlerine hücum etme hakkına sahip değildir. Buna da kısaca ''Seküler yaşam biçimi'' diyoruz.

Çevrimiçi serkan

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +46/-137
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 15 Kasım 2017, 19:55:18 »
...........
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2017, 03:47:40 Gönderen: serkan »

Çevrimdışı PARTİKÜL

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +60/-26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 15 Kasım 2017, 20:05:11 »
Mesele benim dışımda bir mesele ben sadece gözlemciyim. Kavgayı verenler dindar aleviler ile dindar sünniler aslında. İkiside dindar olunca ben dindar elevi yerine dindar sünniyi kendime yakın bulurum haliyle. Ama ben dindar değilim sosyal demokrat birisiyim. Bu işin çareside budur. Türkler bu sorunu aşmak istiyor ise sosyal demokrat olması lazım kesimlerin. O zaman bu mevzu anlamsızlaşıyor.

Sana bir şey dediğimiz yok zaten. Düşüncelerini paylaşıyorsun sonuçta. Bir Sünni olarak elbette ki kendin gibi yaşayanları kendine yakın hissedeceksin. Bundan daha doğal ne olabilir? Asıl yanlış olan mezhepler üzerinden siyaset yapmaktır.

Bana göre; AKP' nin siyaseti ne kadar yanlışsa, CHP' nin yaptığı da o kadar yanlıştır. Çünkü AKP kadroları Sünni söylemlerle siyaset yaparken, Kılıçdaroğlu ve çekirdek ekibi ise; bir yandan Kürtçü, diğer taraftan da Alevi söylemler ile karşımıza çıkıyor. Son derece yanlıştır. Bana göre her iki partide ki mezhepçilerin siyaset yapmaları yasaklanmalı.