Gönderen Konu: İki Askerimiz Donarak Şehit Oldu  (Okunma sayısı 11851 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: İki Askerimiz Donarak Şehit Oldu
« Yanıtla #20 : 27 Ekim 2018, 18:23:45 »
Haberler mi garip, ordu mu lackalasti ben anlamadim. Operasyona birlik halinde gidilir, birlik halinde donulur. Sorumlu rutbeli gerekirse kelle sayar helikoptere binerken.

Bu iki askeri orada nasil unutuyorlar? Birakip gidiyorlar hava muhalefeti yok, ama geri almak isterlerken hava muhalefeti var.

Askeri savcilik enselerinde boza pisirir oradaki sirali rutbelilerin.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 27 Ekim 2018, 19:08:29 »
Haberler mi garip, ordu mu lackalasti ben anlamadim. Operasyona birlik halinde gidilir, birlik halinde donulur. Sorumlu rutbeli gerekirse kelle sayar helikoptere binerken.

Bu iki askeri orada nasil unutuyorlar? Birakip gidiyorlar hava muhalefeti yok, ama geri almak isterlerken hava muhalefeti var.

Askeri savcilik enselerinde boza pisirir oradaki sirali rutbelilerin.
O dediğin disiplinli ordularda olur. TSK günden güne ortadogu ve arapların laçka ordularına dönüşüyor ve bu bilinçli bir şekilde yapılıyor.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 27 Ekim 2018, 19:49:46 »
ne demiştim ne buldum. Şimdi siyaset yapmayın diyecek biride ne yapalım bu kızgınlıgı Polinezya Tanrısı Lunuya kızarak mı atalım. Canik-Fırtına ve Tigerfish bana kızıyor laf söyleyince ama bakın ülkenin hali bu. Bu iki vatan evladının koyu akp zihnindeki yeri bu. Şikayetimiz - söylediklerimiz bunlar. Bunun gibi onlarca örnek sayarım. Bu ülkede iktidarın işine gelmeyen her düşünce fetö yaftası yemek zorunda kaldı.Vatan için canını veren bu iki garibana bile fetö damgası vuruldu. Daha dün İçişleri bakanımız Süleyman Soylu , Fetöcülerin kumpas kurup ergenekondan içeri attırdıgı eski subaya sen fetöcüsün diyebiliyor. ne kadar basit değil mi ? İşine gelmeyen fetö damgası vurmak..Yalnız ülkenin hali bu gittiği yerde bundan beter olacak ve birgün sizlerde herhangi birşey için hak aradıgınızda emin olun karşılaşacagınız tavır bu iki vatan evladına yapılan gibi olacak. Saygılar

Skywolf hocam her mesajinda siyasi mesajlar veriyor ve en sonunda da dogrudan adimi yazmış bende cevap hakkımı kıllanıyorum yazıyorum.YABGU fetocu komutanlar bu devlete ihanet etmeyecek  kadar şerefli insanlar mı demek istiyorsun  ?

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #23 : 27 Ekim 2018, 20:09:20 »
yok en iyi çay demlemenin önce sıcak suyu koyup üstüne 5 kaşık cay dökmek oldugunu söylemeye çalışıyorum. Aksi halde çay yanıyor ve demlik olarakta bakır ve porselen dene. Hatta şunuda demek istemiş olabilirim. Yüzüğü neden kartallarla götürmediler ki ? Yani kartallar uçabiliyor nazgüllerlede savaşabiliyolar. Kartallar götürüp atsaydı diyorum ateşe daha mantıklı değil mi ? ne içiyorsunuz siz ya , onca şey içtim şu kafaya ulaşamadım şaka mısınız arkadaşım. Benim o kadar yazımdan anlatmak istediğimi değilde anlamak istedigini almışsın birde bunu mu demek istedin diye google kafası yaşıyorsun. ben sana hiçbirşey demiyorum artık akşam cayında uranyum mu içtiniz nesiniz anlamıyorum artık.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 27 Ekim 2018, 20:20:18 »
Birşey daha tabiki siyasi mesaj verecem yahu madem bu kadar böbürleniyorsunuz ülkenin halinden e sahada görelim bunu. Göremiyorsak böbürlenmeyeceksin. Bu mu zorunuza gitti. Kıyamam ya.Senin ideolojin yada savundugun şey umrumda değil dostum. her haltı fetöye baglamaya başladınız hasta kafalara ulaştınız. fetöden fethullah gülenden sizden daha önceden nefret ediyorduk bizler dikkatini çekerim. Bana kalsa ülkede bir tane cemaat tarikat bırakmam sürerim koruyup kollayan sizsiniz.Sonra gelmiş edebiyat yapıyorsunuz siyaset yapıyor diye ne konuscam tabiki siyaset konuscam TSKyı eline almıs tesbih gibi oynayan dedem olsa ona yazarım.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2018, 20:27:12 Gönderen: Yabgu »

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 27 Ekim 2018, 20:37:54 »
Şehitlerimizin nöbet esnasında biri uyurken diğerininde uyuması sonucu olabileceğini söyledi bir özel kuvvetler mensubu sadece tahmini olarak söyledi bunu altını çiziyorum. Adaş Yabgu bir mesajlarında ortadoğu arapların laçka ordularına dönüşüyor gibi birşeyler yazmışsın  Ordunun ne şekilde ilerlediği ile ne şekilde operasyon yaptığı ile ne kadar bilgi sahibisin veyahut şehitlerimizin ne şekilde şehit olduklarıyla ilgili detayı biliyormusunda böyle bir yafta yapıştırmaya çalışıyorsun orduya anlamak mümkün değil

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 27 Ekim 2018, 20:57:31 »
Sn. Skywolf bu işin az buçuk için de olan biri olarak şu ürünü eklemezsem olmaz.
Carintiha observer Plus bivvy hem çadır hem uyku tulumu. Goretex malzeme kullanır. İçinde tüfek koymak için ilave bölmesi de vardır. Bizim yerli üreticiler de üretebilir teknolojisin de bir şey yok. Hem ordumuz da hem de dağcılar için büyük ihtiyaç aslın da kimsenin aklına gelmemiş nedense.

Mootun bu çadır goretex ancak 3400 rakımlarda kar kırağı vs durumlarda sadece rüzgar ve karın içeri girmesini engeller ancak hiportermi için tek başına yeterli olmaz aşırı soğukta çünki içerisi yine soğuk olacak ve vücud ısısı yine düşecek bence ordunun bu durumlar için kıyafetle çözüm bulması gerekiyor. içlik çorap parka vs vs bunların hepsi kış şartlarına göre en iyi katkıyı sunacak tarzda olması lazım mesela ısı bantları var bunu içliklere entegre yapacak vs vs yani bazı çözümler üretmesi gerekiyor diye düşünüyorum
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2018, 21:03:02 Gönderen: firtinabaskan »

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 27 Ekim 2018, 21:14:14 »
Şehitlerimizin nöbet esnasında biri uyurken diğerininde uyuması sonucu olabileceğini söyledi bir özel kuvvetler mensubu sadece tahmini olarak söyledi bunu altını çiziyorum. Adaş Yabgu bir mesajlarında ortadoğu arapların laçka ordularına dönüşüyor gibi birşeyler yazmışsın  Ordunun ne şekilde ilerlediği ile ne şekilde operasyon yaptığı ile ne kadar bilgi sahibisin veyahut şehitlerimizin ne şekilde şehit olduklarıyla ilgili detayı biliyormusunda böyle bir yafta yapıştırmaya çalışıyorsun orduya anlamak mümkün değil
Dışardan gördüğümüzü söylüyoruz. Tıpkı 2009da Kamer Genç'in bu fethullah gülen kimdir , necidir devletin her yerini sarmış dediğinde yuhalayanlara "bana bir birşey olmaz yarın zararı size dokunur" demişti. Bak bu bir öngörüydü. Yuhalamayla sonuclanan bir öngörüydü. üzücü ne yazıkki gerçek çıktı. kamer Genç fetönün içinde miydide olacakları öngördü. Ortada bir sakatlık varsa buna sakat diyebilmek için doktor mu olmak lazım.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 27 Ekim 2018, 21:19:13 »
Dışardan gördüğümüzü söylüyoruz. Tıpkı 2009da Kamer Genç'in bu fethullah gülen kimdir , necidir devletin her yerini sarmış dediğinde yuhalayanlara "bana bir birşey olmaz yarın zararı size dokunur" demişti. Bak bu bir öngörüydü. Yuhalamayla sonuclanan bir öngörüydü. üzücü ne yazıkki gerçek çıktı. kamer Genç fetönün içinde miydide olacakları öngördü. Ortada bir sakatlık varsa buna sakat diyebilmek için doktor mu olmak lazım.

Ozaman orduyla ilgili arabistana benzetme yaparken bu benim öngörümdür yazarsan mesele ortadan kalkar güzel kardeşim

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #29 : 27 Ekim 2018, 21:33:41 »

Ozaman orduyla ilgili arabistana benzetme yaparken bu benim öngörümdür yazarsan mesele ortadan kalkar güzel kardeşim
Arabistan demedim laçka arap ordusu dedim. Bu ikisi farklı şeyler. Dünyada onlarca arap ülkesi var. Ordularında olmayan şey disiplindir çünki arapların ordu kültürü yoktur.Laçkalık burdan gelir. Bu yaygın bir görüştür. Katılır katılmazsın. Ayrıca bu platformda yazılan herşey yazanı baglar. Birşey yazıyorsam ya kendi görüşümdür yada görüşüme çok yakındır zaten , insanın kendi  görüşüne tezat birşeyi yazması saçma olur değil mi yani özellikle belirtmeme gerek yok sanırım