Gönderen Konu: İki Askerimiz Donarak Şehit Oldu  (Okunma sayısı 11849 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
Ynt: İki Askerimiz Donarak Şehit Oldu
« Yanıtla #10 : 27 Ekim 2018, 12:57:09 »
Normalde çoğu mevzi de ısıtıcı hatta çaydanlık var ama pusu için yapılan mevziler de bu durum geçerli değil. Johun elinde var mıdır bilemiyorum ana joakta kullanılan hidrosyon torbalarindan kullanilip yayginlassa iyi olur hem pratik hem de azar azar su içilmesine imkan sağlıyor. Sırtta içine limon sıkılmış hidrosyon torbası hem donmaz hem de sürekli sıvı alan bireyin kan dolaşımıya kan basıncıni arttırır ayrıten de vücudun elektroliz dengesini sağlama da yardımcı olur.
Not Tecrübeyle sabittir.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2018, 12:57:59 Gönderen: Mootun »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #11 : 27 Ekim 2018, 13:00:01 »
Normalde çoğu mevzi de ısıtıcı hatta çaydanlık var ama pusu için yapılan mevziler de bu durum geçerli değil. Johun elinde var mıdır bilemiyorum ana joakta kullanılan hidrosyon torbalarindan kullanilip yayginlassa iyi olur hem pratik hem de azar azar su içilmesine imkan sağlıyor. Sırtta içine limon sıkılmış hidrosyon torbası hem donmaz hem de sürekli sıvı alan bireyin kan dolaşımıya kan basıncıni arttırır ayrıten de vücudun elektroliz dengesini sağlama da yardımcı olur.
Not Tecrübeyle sabittir.

+1
Demek ki bu sonun da pratik bir çözümü var. Ve tecrübe bunu iyi biliyor!
Bilmeyenlere nasıl öğretebiliriz? Onu araştırmamız lazım!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 27 Ekim 2018, 13:15:45 »
Bazı kaynaklarda 1 bazılarında 2 diye geçiyor. İnanın bana bu iki yiğidin kaybını feto kumpasi görecek zihniyet var bu ülkede. Mitingde yağmur yağmasını bile Tayyibe komplo olarak gören biri vardı. Artık yapılan herşey birilerini rahatsız ediyor. Benim iki askerimin soğuktan kaybını halktan gizliyerek ne müslüman olursunuz nede insan..
Hendek operasyonlarında verilen şehitlerin yüzde 95 ı fetö ihanetiyle verilmiştir.Bunu bilmek için işin içinde olmana gerek yok biraz mantıklı düşünmek yeterli sınır ötesinde Afrinde şehit vermiyoruz ama aynı meskun mahalde Türkiye 'de şehit veriyoruz!

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 27 Ekim 2018, 13:18:36 »
Allah rahmet eylesin başlarındaki komutanlardan hesap sorulmalı şimdi soruşturma açıp şehitlerimizi kusurlu bulacaklarindan eminim malesef böyle çürümüş bir zihniyet var kurumlarımızda soruşturma açılır rütbeliler aklanır olay unutulup gider.
bak ilk kez +1 verdim sana.
İlk defa mı ben senden alacakliyim o zaman  :)

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #14 : 27 Ekim 2018, 14:28:45 »
Hendek operasyonlarında verilen şehitlerin yüzde 95 ı fetö ihanetiyle verilmiştir.Bunu bilmek için işin içinde olmana gerek yok biraz mantıklı düşünmek yeterli sınır ötesinde Afrinde şehit vermiyoruz ama aynı meskun mahalde Türkiye 'de şehit veriyoruz!

Zaten JÖH, PÖH, TSK ve MİT unsurlarının hendek operasyonunda aynı çatı altında ama farklı organize olmalarının sebebi budur. İçeride ki bir kurumdan bilgi sızsa bile diğer yapı kendi operasyonlarını bağımsız gerçekleştirdi. Bazı operasyonları ise farklı birimler beraber çalıştı. Bu da başarıyı getirdi. El BAB VE AFRİN operasyonları biraz farklı. İlk temas ve meskun mahal çatışmalarına ağırlıklı olarak ÖSO girdi. Dolayısıyla çoğu kaybı onlar verdiler. Bizim Bordo bereliler ve Sat komandolarının Nokta operasyonlar ile dillere destan işler yaptılar. Asrın direnişini yapanların iki ay gözlerine uyku girmedi. Tatlı uykusu ağır basanın sabah boğazı kesik bulunuyordu.

Şu an YPG Afrin bölgesinde vur kaç eylemlerine devam ediyor. zayiatı ise ÖSO ve yerel polisler veriyor. Çünkü sahada onlar var. Ama YPG sosyal medyada kendi kayıplarından hiç bahsetmiyor.  ;D
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 27 Ekim 2018, 16:08:35 »
Sn. Skywolf bu işin az buçuk için de olan biri olarak şu ürünü eklemezsem olmaz.
Carintiha observer Plus bivvy hem çadır hem uyku tulumu. Goretex malzeme kullanır. İçinde tüfek koymak için ilave bölmesi de vardır. Bizim yerli üreticiler de üretebilir teknolojisin de bir şey yok. Hem ordumuz da hem de dağcılar için büyük ihtiyaç aslın da kimsenin aklına gelmemiş nedense.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 27 Ekim 2018, 17:05:18 »
Sn. Skywolf bu işin az buçuk için de olan biri olarak şu ürünü eklemezsem olmaz.
Carintiha observer Plus bivvy hem çadır hem uyku tulumu. Goretex malzeme kullanır. İçinde tüfek koymak için ilave bölmesi de vardır. Bizim yerli üreticiler de üretebilir teknolojisin de bir şey yok. Hem ordumuz da hem de dağcılar için büyük ihtiyaç aslın da kimsenin aklına gelmemiş nedense.

Bir +1 daha.
Forumlar pek çok gelişmeye katkı sağlamıştır. Bu mesajının, bu konuda olumlu bir gelişmeye vesile olacağını düşünüyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 27 Ekim 2018, 17:19:29 »
Konu Dışı Konular

ne demiştim ne buldum. Şimdi siyaset yapmayın diyecek biride ne yapalım bu kızgınlıgı Polinezya Tanrısı Lunuya kızarak mı atalım. Canik-Fırtına ve Tigerfish bana kızıyor laf söyleyince ama bakın ülkenin hali bu. Bu iki vatan evladının koyu akp zihnindeki yeri bu. Şikayetimiz - söylediklerimiz bunlar. Bunun gibi onlarca örnek sayarım. Bu ülkede iktidarın işine gelmeyen her düşünce fetö yaftası yemek zorunda kaldı.Vatan için canını veren bu iki garibana bile fetö damgası vuruldu. Daha dün İçişleri bakanımız Süleyman Soylu , Fetöcülerin kumpas kurup ergenekondan içeri attırdıgı eski subaya sen fetöcüsün diyebiliyor. ne kadar basit değil mi ? İşine gelmeyen fetö damgası vurmak..Yalnız ülkenin hali bu gittiği yerde bundan beter olacak ve birgün sizlerde herhangi birşey için hak aradıgınızda emin olun karşılaşacagınız tavır bu iki vatan evladına yapılan gibi olacak. Saygılar
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2018, 23:09:28 Gönderen: SKYWOLF »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #18 : 27 Ekim 2018, 17:44:28 »
İnternette şöyle bir resim dolaşıyor.

Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Yukarıdaki gibi cadırlar faydalı olacaktır ama genelde pusu bir mevzi ve sütre gerisinde olmalı. Acık alanda net bir hedef olursun. Bir de cadır içinde diğer askerler ile en azından göz ve ses teması kaybolur.

DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #19 : 27 Ekim 2018, 18:04:56 »
İnternette ağaçların altında üzerleri örtülü iki askerin fotoğrafı da dolaşıyor.

TV haberinde verin bilgiye göre; 26 Ekim'de operasyonda ki askerler geri çağrılmış. Hava muhalefeti nedeniyle bu iki askeri almak için helikopter gönderememişler. Sonrasında gittiklerinde geç kalmışlar!