Gönderen Konu: İki Askerimiz Donarak Şehit Oldu  (Okunma sayısı 11852 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
İki Askerimiz Donarak Şehit Oldu
« : 27 Ekim 2018, 00:43:43 »
Tunceli'de 1 askerimizin şehit olduğu bir nabzı duran bir askerimizde yoğun müdahaleler sonucu hayata dönmüş bu iki askerimizde hipotermi yüzünden şehit olmuş ve yoğun bakıma alınmış 21. Yüzyıl sürekli NATO'nun en büyük ikinci ordusu modern ordu deyip durduğumuz TSK DA bu olay nasıl meydana gelir 19. yy damıyız bu olayın derhal araştırılıp sorumlular ve ekipmandan kaynaklıysa üretici firma ile ilgili işlem başlatılmalı ben bu gidişle TSK ya modern demeyi bırakıcam donanma desen acilen gemiler değiştirilmeli ve sayıları arttırılmalı kara kuvvetleri desen ekipmanlar ortada hava kuvvetlerini sıkıntılı günler bekliyor envatere sokmadıktan sonra  bu kadar silah yapmışız ne işe yarar üretim ve alım sıkıntızı almış başını gidiyor
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2018, 14:26:59 Gönderen: SKYWOLF »
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
Ynt: İki Askerimiz Donarak Şehit Oldu
« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2018, 00:53:01 »
Donarak şehit olma olayı maalesef bizde sık karşılaşıyor. Asker intikal sırasında üzerinde yükün etkisiyle terlediyse tipi rüzgar affetmiyor. Birde rüzgarlı rakımı yüksek yada bulunduğu bölgeye göre yüksekse basınç düştüğü için soğuk etkisini daha hızlı gösteriyor.

Askerin teçhizatı benim gördüğüm kadarıyla yeterli hepsinde gora tex ayakkabı termal Polar ve yün içlikler var. Tek eksik termal çoraplar olabilir belki.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2018, 01:00:49 Gönderen: Mootun »

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2018, 01:56:43 »
Bu millet vatan için canını verir vermesinede ihmalkarlıktan önemsememezlikten , umursamazlıktan verilen canlar cok canımı sıkıyor. Daha iki canımızı soguktan koruyamıyoruz dünyaya kafa tutuyoruz. Bir tarafta günlük masrafı 1 milyon 800 bin lira (eski para ile 1 trilyon 800 milyar) olan saraylar diğer tarafta daha soguktan bile koruyamadıgımız canlarımız. Bu iki askerin hesabı sorulmalı dicemde bunlarda o körfez köprüsünü yaparken halatın kopmasını onuruna yediremeyip intihar eden Japon mühendisteki onurdan gururdan zerre yok. Ne mükemmel insanmışsın sen Japon. Keşke ülkemi sen yönetseydin. En azından 2 askerimin giden canı senin canınıda yakardı bundan eminim hatta çekilir bir köşeye ağlardında bundan da eminim.. Bizdekilerde ne yüz var ne astar. Çürümüş zihniyetin çürümüş suratları hepsi. Yazık. Yarın yeni bir gündem çıkarılır unutulur Mehmetlerimiz. Sonucta bu ülke beyinlerini kiraya vermişlerin diyarı. Ölümlerinizi mevcut sisteme fetö komplosu olarak görecek zihniyette haysiyetsizler karaktersizler şerefsizler var bu ülkede...Rahat uyuyun canlarımız AVRUPANIN KISKANDIGI TÜRKİYE size sahip çıkamadı. 7 milyon vatanını terkeden suriyeliye baktık ama 2 Türk evladına bakamadık. Her ortamda suriyelileri aklamaya çalışan sayın bilmem ne bakanımızda biraz olsun kafasını suriyelilerden ziyade Türk evlatlarına çevirir heralde. Yazık çok yazık.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2018, 02:02:45 »
Şehitleri Allâh-u Teâlâ Celle Celahu günahlarını af eylesin,cennetiyle müjdelesin.

Yav abi yıl kaç hâlâ bizde teçhizat ve ekipman eksikliği var. Kaç defa söylendi, yetmiyor kardeşim yetmiyor, savunma bütçesi çok az. Minumum 25-30 milyar dolar olmalı bizde.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2018, 08:40:13 »
Tunceli'de 1 askerimizin şehit olduğu bir nabzı duran bir askerimizde yoğun müdahaleler sonucu hayata dönmüş bu iki askerimizde hipotermi yüzünden şehit olmuş ve yoğun bakıma alınmış 21. Yüzyıl sürekli NATO'nun en büyük ikinci ordusu modern ordu deyip durduğumuz TSK DA bu olay nasıl meydana gelir 19. yy damıyız bu olayın derhal araştırılıp sorumlular ve ekipmandan kaynaklıysa üretici firma ile ilgili işlem başlatılmalı ben bu gidişle TSK ya modern demeyi bırakıcam donanma desen acilen gemiler değiştirilmeli ve sayıları arttırılmalı kara kuvvetleri desen ekipmanlar ortada hava kuvvetlerini sıkıntılı günler bekliyor envatere sokmadıktan sonra  bu kadar silah yapmışız ne işe yarar üretim ve alım sıkıntızı almış başını gidiyor

Bu ne zaman gerçekleşmiş? Bununla ilgili bir habere rastlamadım da! Kesin bilgi mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #5 : 27 Ekim 2018, 09:24:20 »
Askerin teçhizatı benim gördüğüm kadarıyla yeterli hepsinde gora tex ayakkabı termal Polar ve yün içlikler var. Tek eksik termal çoraplar olabilir belki.

Evet askerin teçhizatı geçmişe göre gayet iyi . Tunceli ve civarında askerliğini yapmış biri olarak yaz ve kış döneminin nasıl çetin geçtiğini bilirim. Saatlerce mevzide ellerini oğuştursan ısıtamaz sın. Biraz sabit dursan burnunu çeksen bir cıt sesi gelir. Malesef hava şartları ne olursa olsun sabit pusu atılması gereken durumlar var. Sabah vakti oluşan soğuk ve ayazı komuta kademesinin çok iyi takip etmesi lazım. Kısmi donma hadiseleri genelde askerin yorgunluk ve sabit durmasından oluşan uyku halinde gerçekleşiyor. Bu yüzden yanındaki silah arkadaşını iyi seç derler. Yine tim komutanına çok iş düşüyor. Durumu kurtarmak ve üst kademeyi rahatsız etmemek için durumu idare etmek de yanlış. Zaten bizim ''Asker Üşümez '' diye bir garip heyezanımız var. 2 defa pusuda aşırı fırtına ve ayaz sebebiyle askeri çekme talebim ''Oğlum kız gibi adamsınız'' tepkisini aldı.

Yani iş yalnız teçhizat ile çözülmüyor.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 27 Ekim 2018, 10:09:30 »
Allah rahmet eylesin başlarındaki komutanlardan hesap sorulmalı şimdi soruşturma açıp şehitlerimizi kusurlu bulacaklarindan eminim malesef böyle çürümüş bir zihniyet var kurumlarımızda soruşturma açılır rütbeliler aklanır olay unutulup gider.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 27 Ekim 2018, 12:22:49 »
Allah rahmet eylesin başlarındaki komutanlardan hesap sorulmalı şimdi soruşturma açıp şehitlerimizi kusurlu bulacaklarindan eminim malesef böyle çürümüş bir zihniyet var kurumlarımızda soruşturma açılır rütbeliler aklanır olay unutulup gider.
bak ilk kez +1 verdim sana. Malesef dediğin gibi bunun sorumlusu o garibanlar ilan edilir. Bilmiyorum ben takip edemiyorum havuz medyada yer alıyor mu bu iki yigit ? Bu ülkede en değerli şey askerliktir. Teknolojiden bahsediorsak ve hala soğuktan askerimizi kaybediyorsak kusura bakmasın kimse babamın oğlu olsa tanimam.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2018, 12:49:48 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #8 : 27 Ekim 2018, 12:48:47 »
bak ilk kez +1 verdim sana. Malesef dediğin gibi bunun sorumlusu o garibanlar ilan edilir. Bilmiyorum ben takip edemiyorum havuz medyada yer alıyor mu bu iki yigit ?

Farklı bir iki haber kanalına baktım ve konuyla ilgili hiç bir habere rastlamadım. Ama sosyal medyada fazlasıyla var.
Allah rahmet eylesin. Sevdiklerine sabırlar versin.

Geçenlerde dile getirdiğim konuya bu durum da dahil edilebilir. Askeri uzman yetiştirme! Subaylarımız çok daha detaylı düşünebilecek, mevcut şartları iyi değerlendirebilecek, mevcut şartlar dışında olasılıkları da görerek ona göre önlem alabilecek şekilde yetiştirilmeli!

Komuta eden kişi; düşmanın mevcut durumu ve konumu ve hareketleri, olasıı hareketleri, düşmana ulaşarak müdahale edebilecek yolları, personele lojistik destek, personelin konumunu ve durumunu değiştirme olasılığına göre lojistik desteği sağlamadaki değişimleri, personelin operasyonu gerçekleştireceği iklimin şartları, bu şartlardaki anlık değişimlere karşı önlemler vs vs o kadar çok etkeni düşünebilmeli ki, olabilecek ne iyi şekilde başarı elde edebilsin! Bu kolay bir iş değil. O nedenle bu işi herkese değil yapabilecek olana vermek gerekir. O yapabilecek olanları da çok iyi bir şekilde eğitmemiz şart! Bu konuda eğitim ise masa başında değil, en iyi sahada öğrenilir!

Mesela Osman Pamukoğlu! Neden efsane oldu?
Hem yeteneği var, hem de sahada kendisini mükemmel bir şekilde eğittiği için! Sahip olduğu üstün zekayı yapmakta olduğu iş için en iyi şekilde değerlendirme yollarını araştırdığı için.  İşin içine girerek detayları çok iyi öğrendiği, coğrafyayı, düşmanını ve diğer etkenleri çok iyi analiz ettiği ve düşmanın yapacağı hareketleri öncesinden tahmin edebildiği, bütün olasılıkları masaya yatırarak önlem aldığı için...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 27 Ekim 2018, 12:52:53 »
Bazı kaynaklarda 1 bazılarında 2 diye geçiyor. İnanın bana bu iki yiğidin kaybını feto kumpasi görecek zihniyet var bu ülkede. Mitingde yağmur yağmasını bile Tayyibe komplo olarak gören biri vardı. Artık yapılan herşey birilerini rahatsız ediyor. Benim iki askerimin soğuktan kaybını halktan gizliyerek ne müslüman olursunuz nede insan..