TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Yerli Hava Sistemleri ile İlgili Gelişmeler

ANKA-AKSUNGUR İnsansız Hava Aracı

(1/19) > >>

SKYWOLF:
ANKA-AKSUNGUR İnsansız Hava Aracı


--- Alıntı yapılan: SKYWOLF - 16 Ağustos 2018, 16:43:43 ---Türkiye, Endonezya'daki insansız hava aracı (İHA) ihalesinde kısa listeye kalan 4 ülkeden biri oldu.  Türkiye ile birlikte, Çin, Fransa ve İsrail'in yer alacağı Endonezya'daki İHA ihalesinin 24 Ağustos'ta yapılması planlanıyor.

--- Alıntı sonu ---


Acaba bu ANKA II olabilir mi?

https://www.ainonline.com/aviation-news/defense/2018-01-18/turkey-and-indonesia-join-forces-new-uav

http://defense-studies.blogspot.com/2018/10/tai-perkuat-kerja-sama-pengujian-uav.htmlserkan:
Endonezya da rüzgar tüneli testlerini yapıyoruz biz bu görüntüler ona ait olabilir. ANKA nında rüzgar tüneli testlerini Endonezya da yaptık. Belki şimdi imkanlarımız vardır Türkiye de yapıyoruzdur bilemiyorum.

SKYWOLF:


Hürjet-C  ve Anka-2

SKYWOLF:
TUSAŞ’ın yeni İHA’sı Endonezya’da hız tünelinde testteTürkiye Havacılık ve Uzay Sanayi TUSAŞ'ın yeni geliştirdiği çift motorlu MALE sınıfı İHA' sı Endonezya'da bulunan düşük hız tünelinde test ediliyor.

Endonezya'nın, Güney Kore'nin beşinci nesil uçağı KF-X'e ortaklığının ABD tarafından engellendiğini hatırlatan savunma sanayi uzmanları, Türkiye’nin, Endonezya ile ortak İHA üretimi için görüştüğünü, iki ülkenin TF-X projesinde de işbirliği yapabileceğini belirtiyor.

http://www.kokpit.aero/tusas-yeni-iha-endonezya

BATTLESTAR:


Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ/TAI) Orta İrtifa Uzun Havada Kalışlı (MALE-Medium Altitude Long Endurance) tek motorlu ANKA insanız hava aracından (İHA) sonra geliştirdiği çift motorlu İHA projesini de tamamladı. Çift motorlu ANKA'da son testler yapılıyor. TAI bu önemli gelişmeyle Türkiye'yi önümüzdeki ay(Mart) tanıştırmaya hazırlanıyor. Habertürk'ten Güntay Şimşek yazdı...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git