Gönderen Konu: Sorulmak istenen sorular  (Okunma sayısı 8443 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpagu

• DefenceTurk
  • *
  • -12
  • DefenceTurk.com
Sorulmak istenen sorular
« : 24 Ekim 2018, 22:45:21 »
Arkadaşlar yarın büyük ihtimalle denizlide görev yapmakta olan tuğgeneralimize ziyarete gideceğiz kuvvetle ilgili sormak istediğiniz sorular varsa alayım.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sorulmak istenen sorular
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2018, 23:01:58 »
Arkadaşlar yarın büyük ihtimalle denizlide görev yapmakta olan tuğgeneralimize ziyarete gideceğiz kuvvetle ilgili sormak istediğiniz sorular varsa alayım.
15 temmuz darbe kalkışması sonrası rütbeli personelin birbirlerine bakış açıları nasıl oldu ? hemen hemen hergün fetöden kaynaklı subayların gözaltına alınması , bazılarına fetöcü damgası vurulup sonra serbest bırakılması ve bu etiketle göreve başlanması sonucu oluşan psikoloji ? Bunun orduya , operasyonlara , aileye ,cevreye ,sosyal hayata yansımaları ? Görev yapılan bölgedeki halkın 15 temmuz sonrası Orduya bakış açıları ? Orduda göze çarpan bir gruplaşma , ayrışma ? Fetöden farklı cemaatlerin ordudaki yapılanmaları ? Bunlarla alakalı sorabilirsin.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2018, 23:28:34 »
15 temmuz darbe kalkışması sonrası rütbeli personelin birbirlerine bakış açıları nasıl oldu ? hemen hemen hergün fetöden kaynaklı subayların gözaltına alınması , bazılarına fetöcü damgası vurulup sonra serbest bırakılması ve bu etiketle göreve başlanması sonucu oluşan psikoloji ? Bunun orduya , operasyonlara , aileye ,cevreye ,sosyal hayata yansımaları ? Görev yapılan bölgedeki halkın 15 temmuz sonrası Orduya bakış açıları ? Orduda göze çarpan bir gruplaşma , ayrışma ? Fetöden farklı cemaatlerin ordudaki yapılanmaları ? Bunlarla alakalı sorabilirsin.
Geri dönen suçsuz oluyor giden fetocu oluyor.Ayrica yanlışlıkla gitme işi bitti şu anda hepsi ankesorden alınıyor yani nokta atışı!

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2018, 00:05:50 »
Nokta atışı diye birşey olsaydı fetönün siyasi ayağınada birşeyler isabet ederdi heralde bakıyorumda hep asker :D Fetö askerlerden ibaretmiş sanki hiç mi mecliste orda burda şurda fetöcü kimse olmamış bugüne kadar hayret , halbuki daha düne kadar "dön ne olur" diye şarkı besteleyenler vardı :D sencede hayret değil mi ? Bu arada ben generale sormuştum sen neden cevap verme gereği duydun Canik neden kendini birşeyleri anlatma mecburiyetinde hissediyorsun relax ol ben generale soruyorum ve bunu askerlerin içine DÜRÜŞÜRÜLDÜĞÜ psikolojiyi öğrenme babında soruyorum senin siyasi ideolojini savunmana yada burda fetö istihbaratı vermene gerek yok. Ayrıca nerden biliyorsun "NOKTA ATIŞI" oldugunu. Düne kadar Ergenekon subayları içeri atılırkende nokta atışı yapıyordunuz :D neyse Sayın Alpagu ben 15 Temmuz sonrası Askerlerin (rütbeliler) içine düştüğü psikolojiyi öğrenmek istiyorum bu konu hakkında birşeyler sorabilirseniz sevinirim. Gerçi generalinde başını yakmak istemeyiz sorup sormamak size kalmış.. Malum etraf parasız avukat dolu.
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2018, 00:06:57 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı apak

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2018, 00:39:03 »
Yeni subay ve assubay adayı alımlarında torpil olduğuna inanıyormu acaba yoksa önceye göre dahamı adil olduğunu düşünüyor sorabilirseniz sevinirim.(şahsi fikrim inşallah gerçekten adil ve hakedenleri almalarıdır )

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 25 Ekim 2018, 15:26:01 »
Nokta atışı diye birşey olsaydı fetönün siyasi ayağınada birşeyler isabet ederdi heralde bakıyorumda hep asker :D Fetö askerlerden ibaretmiş sanki hiç mi mecliste orda burda şurda fetöcü kimse olmamış bugüne kadar hayret , halbuki daha düne kadar "dön ne olur" diye şarkı besteleyenler vardı :D sencede hayret değil mi ? Bu arada ben generale sormuştum sen neden cevap verme gereği duydun Canik neden kendini birşeyleri anlatma mecburiyetinde hissediyorsun relax ol ben generale soruyorum ve bunu askerlerin içine DÜRÜŞÜRÜLDÜĞÜ psikolojiyi öğrenme babında soruyorum senin siyasi ideolojini savunmana yada burda fetö istihbaratı vermene gerek yok. Ayrıca nerden biliyorsun "NOKTA ATIŞI" oldugunu. Düne kadar Ergenekon subayları içeri atılırkende nokta atışı yapıyordunuz :D neyse Sayın Alpagu ben 15 Temmuz sonrası Askerlerin (rütbeliler) içine düştüğü psikolojiyi öğrenmek istiyorum bu konu hakkında birşeyler sorabilirseniz sevinirim. Gerçi generalinde başını yakmak istemeyiz sorup sormamak size kalmış.. Malum etraf parasız avukat dolu.
Birincisi Ergenekonda inanmadığın savcılara neden 17/25 aralık operasyonlarında inandın Yabgu operasyonları yapanlar aynı savcılardı?
Ikincisi askeriyeden henüz yüzde 10 bile ihraç yok emniyetten yüzde 25 e yakın ihraç var bunuda öğrenmiş ol yani rakamlara bakılırsa Tsk henüz temizlenmemiş.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 25 Ekim 2018, 21:33:58 »
2016dan bu yana ülkemiz ülkemiz çeşitli terör örgütleriyle ve bunların sahipleriyle mücadele ederken tsk ve egm kıyaslama karşılaştırma yapmak istemem ama emniyetin için de fetö yapılanması daha yaygındır. Ergekon ve Balyoz kumpaslari egm üzerinden başlatilmistir. Egm de fetö üyeliği  17 25 aralık öncesi hoca efendiyi seviyoruz ne olacak adamın okulları dershaneleri var diye ağır bir sempatiye sahipti. Tsk da ise gizli yapılanmak zorunda kaldılar. 15 temmuzda da darbeye karşı koyan gene Tskdır. Ergenekon ve balyoz olmasaydı bu nayloncuklar çoktan patlardi da olmadı.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 25 Ekim 2018, 22:56:53 »
Ben herhangi bir dini inancı olmayan biriyim. Tengrizm üzerine kitaplar okuyorum. Sizlerdeki dini kafayı birazcık anladı isem fetöcüleri temizler menzilcileri - nakşibendicileri - süleymancıları sokarsınız. Burda şahsına söylemiyorum savundugun sistemden bahsediyorum. Neden ? çünki başlarında hoca - şıh - şeyh kafasında biri olmadan , herhangi bir cemaate tarikata katılmadan ibadet edemeyecek kadar sayko tipler var bu ülkede. dedem çok dindar insandır. bembeyaz sakalı vardır birde seccade ve tesbihi. dedemle gurur duyuyorum çünki Tanrıyla arasına cemaat ve şeyh adında bir lavugu koymadan kendi duasını edebilen biri. ne büyük yetenekmiş meğer yalnız başına Tanrıya dua edebilmek. şeyh adında birinin elini etegini öpmeden kul olabilmek. Yalnız dedem gibiler yönetmiyor ülkeyi. bir yere gelebilmek için cemaate tarikata katılanlar , çalıntı sorularla işle başlayıp sonra dua etmek için cemaate giren tipler var. Al Capone'nin bir lafı vardır "Bir gün Tanrıya bana bisiklet vermesi için dua ettim , bir zaman sonra tanrının işleri böyle yürütmediğini anladım bende bisiklet çalıp sonra Tanrıya beni affetmesi için dua ettim" der.İşte ülkenin hali böyle. Fetö gider metö gelir o gide bu gelir. Kafalar değişmesi lazım. Mesela ben herhangi bir partiye oy vermem. çünki bilirimki toplum olarak kafalarımız değişmedikçe başa gelen her parti kendinden önceki iktidara benzeyecek. Bu kaçınılmaz. Bana fetöcülerden temizlenen kadrolara herhangi bir tarikatın/cemaatin adamlarının dolmadıgının garantisini verebiliyor musun ? Bana bundan 10 yıl sonra herhangi bir cemaat yüzünden darbe kalkışması olmayacagının garantisini veriyor musun ? devletn kurumlarına işin erbabının mı yoksa herhangi bir cemaatin adamlarının sırf o cemaatten oldugu için işe girip girmediğinin garantisi veriyor musun ? Bunları konusalım seninle. Yksa bugünki belalardan ders almayıp yine onlarca canımız mı gidecek ülkece.
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2018, 23:00:18 Gönderen: Yabgu »

Çevrimdışı apak

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 25 Ekim 2018, 23:27:45 »
Cok doğru ve yerinde tespitler yabgu bugün tek korktuğum çıkarcı tarikatlar7n bugün tsk ya doluşmuş olmasıdır.ç0nki tsk şeffaf olmalıdır gerçekten sadece ülkesine bağlı başka hesabı olmayan kişilerden oluşmalıdır.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 26 Ekim 2018, 00:17:08 »
@Yabgu forumdaşıma +1

Türk milletini diğer Ortadoğu ülkelerinden ayıran en temel özellik Cumhuriyetin LAİKLİK ilkesidir. Bu ilkeyi ortadan kaldırabilmiş olsalar; Türkiye aynen Suriye, Irak veya Libya gibi olur. Ülkede kan gövdeyi götürür. Bir cemaat çıkar; Blue Jeans giymek küfre götürür, giyenlerin katli vaciptir -der, yok efendim diğer cemaat çıkar; kadının tek başına sokağa çıkması günahtır, çıkanlar Recm ile cezalandırılır ...gibi  akla hayale gelmedik din kuralları icat ederse; bu ülke aynen yaşanmaz hale gelir. O nedenle LAİKLİK esastır, ortak yaşamın anahtarıdır. Devlet kurumlarında da LAİKLİK ilkesinin aynen tatbik edilmesi gerekiyor. İbadetini yapmak isteyen gider özgürce yapar ancak, devlet işine inançlarından bağlı ön yargıları sokamaz. Büyük Atatürk bu gerçekten hareket ederek '' TÜRKİYE CUMHURİYETİ ŞEYHLER, DERVİŞLER, MENSUPLAR ÜLKESİ OLAMAZ'' demekle yetinmemiş; Tekke ve Zaviyelerin da tamamını kapatmıştır.