Gönderen Konu: Elon Musk hayali  (Okunma sayısı 223 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +4/-3
  • DefenceTurk.com
Elon Musk hayali
« : 30 Eylül 2017, 23:42:28 »
http://www.hurriyet.com.tr/galeri-unlu-is-adami-elon-musk-cilgin-projesini-acikladi-40595103

Bu adamı severim de, bazen böyle teoride mümkün, pratikte olmayacak projeleri ortaya atması hayal kırıklığı yaratıyor. Bilinen teknoloji ile 3M(sesin 3 katı) hızla uçacak yolcu uçakları mümkün. Teee 1960 larda Amerikalıların 250 tonluk XB70 bombacı prototipi,  3M hıza ulaşmıştı. Maliyet faktörü üretimi engelledi. Garibim Ruslarda bu uçağı engellemek için Mig25 i geliştirdi. 3M hızdaki avcı uçağının manevra yeteneği ördekle aynı. Elon amcanın oyuncağına gelince belki teoride yapılabilir, lakin o hıza ulaşmak için harcanacak yakıt, acil durumlarda ne yapılacağı, yolcunun hissedeceği en az 4-5 g etkisi, işkence ötesi sorunlar olarak ortaya çıkıyor. Uzaya çıkacak roketlerde yoğunlaşsa daha verimli olur. Aslında dikkat çekmek için hazırlanmış halkla ilişkiler çalışması gibi.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2017, 05:59:13 Gönderen: kugos »

Çevrimdışı serkan

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +40/-87
  • DefenceTurk.com
Ynt: Elon Musk hayali
« Yanıtla #1 : 01 Ekim 2017, 03:11:52 »
Böyle bir şey yapsa heralde bu günün teknolojisi ile dünyadaki en zengin en ünlü en güçlü ilk bin kişisinin en az 50 tanesi bu alet yüzünden ölürdü
Düşünceme katılıyorsan solda bulunan Beğendim linkine tıkla.

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +4/-3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 01 Ekim 2017, 05:59:35 »
Böyle bir şey yapsa heralde bu günün teknolojisi ile dünyadaki en zengin en ünlü en güçlü ilk bin kişisinin en az 50 tanesi bu alet yüzünden ölürdü

Aynen ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı serkan

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +40/-87
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 01 Ekim 2017, 06:10:21 »
Ama mesela hyperloop diye bir projesi var ben onu çok mantıklı buluyorum hatta başarılı olursa ki bir gün mutlaka olacaktır o zaman uçakların bile ömrü dolabilir. Havası alınmış tüplerde kapsüllerin tren gibi gitmesini amaçlıyorlar. Böylese ses hızlarında raylı taşımadan bahsediliyor. Niye olmasın petrol boru hattı döşeyen tek sıra oturan insanı tüpte taşıyamasın. Havanın sürtünmeside olmayınca meselede kalmıyor isterse sesten beş kat hızlı gitsin. Manyetik sürtünmesiz taşıyıcılar filan var her şey erişilmiş teknolojiler aslında sadece zaman ve para meselesi birde detay mühendislikler. Düşünün karadan uçak hızında elektik gücü ile gidiyorsunuz.

! No longer available

! No longer available
Düşünceme katılıyorsan solda bulunan Beğendim linkine tıkla.