Gönderen Konu: Indo Defence 2018  (Okunma sayısı 6332 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Indo Defence 2018
« Yanıtla #10 : 08 Kasım 2018, 08:34:15 »
FN Herstal

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #11 : 08 Kasım 2018, 09:00:05 »
dehşet ötesi  :-X :-X

Muhteşem. Biz hala klasik tasarımlarla uğraşıyoruz.

Bazı arkadaşlar kızıyorlar ama, biz maalesef genel olarak yenilikçi düşünce yapısına sahip değiliz! Hep var olan şeyleri yapmaya odaklandığımız için daha ilerisi için olasılıkları düşünmeden hareket ediyoruz. Biraz hazırcıyız. Beynimizi zorlamayı sevmiyoruz. Taklidi seviyoruz!

Basit bir örnek! Bu forum sitesini kurmadan önce bu alanda  iki forum sitesi vardı! Biri trmilitary diğeri birliknet... Biz sayısız seçenek arasında DefenceTurk adını tercih ettik. Hem savunma sanayi alanında olmamız, hem de Türk forum sitesi olmamız nedeniyle... Adının ingilizce olmasına karar verdik. Çünkü genellikle Türk savunma ürünlerinin tartışılacağı forumumuzu yabancı ilgililerin kolaylıkla bulabilmesini istedik!

Biz sayısız seçenek arasından, diğerlerinden farklı bir seçenek olarak DefenceTurk adını seçerken, bizden sonra bazı arkadaşlar bu konuda pek zorlanmadılar. Kolaya kaçm hastalığımız var ya! Birileri savunmaTurk sitesini kurdu, sonrasında başka birileri DefenceTurk.net sitesini...  ;D ;D

Genel olarak forumda dile getiriyorum; gerçekten başarılı olabilmemiz için herkesten farklı düşünmemiz şart! Bir Arge uzmanı olduğum için belki böyle düşünüyorum ama, teknoloji böyle maalesef. Yıllardır duyduk, "teknolojiyi takip eden" sıfatını. Ben de yıllarca söyledim takip etmeyelim, "teknolojiye yön veren" olalım diye. Savunma sanayinde de böyle. Sadece bugüne odaklanmayalım. Bugünün tehditlerini zaten biliyoruz. O tehditlerin çözümleri de biliyor. Biz o bilinenlerle uğraşırken, birileri sürekli düşünüyor ve her zaman bizden birkaç adım öndeler. O tehditlerin çözümlerine karşı yeni yöntemler ortaya çıkarıyorlar. Bu nedenle daha çok kazanıyorlar.

Konuya dönelim. Damen'in 6000 tonluk Omega fırkateyni gerçekten farklı ve göz kamaştırıcı...

Biraz da bilgi >> https://www.navyrecognition.com/index.php/news/defence-news/2018/november-2018-navy-naval-defense-news/6660-indodefence-2018-damen-unveils-6000-tons-omega-frigate.html

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 08 Kasım 2018, 09:19:15 »
Bende katılıyorum arkadaşlara. Abi bi tasarım yap ama böyle heybetli, yenilikçi ve güzel olsun.

Dcns tasarımlarını örnek almalıyız.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #13 : 08 Kasım 2018, 12:23:57 »

Alıntı
Kokpit.aero
‏@kokpitaero

Filipinler Savunma Bakanı Delfin Lorenzana Endonezya Cakarta’da düzenlenen Indo Defence Expo’nun ikinci gününde TUSAŞ standını ziyaret ederek #ATAK hakkında bilgi aldı.

https://twitter.com/kokpitaero/status/1060461360532856834

Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu ve Endonezya Başkan Yardımcısı Yusuf Kalla Anka-S insansız hava aracını incelerken...
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2018, 12:28:58 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #14 : 08 Kasım 2018, 12:32:06 »

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 08 Kasım 2018, 20:53:53 »
Endonezya atakla ilgileniyordu. Birde bu fuardan sonra güzel haberlerini alırsak harika olur.
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Alpagu

• DefenceTurk
  • *
  • -12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 08 Kasım 2018, 21:38:06 »
Endonezya atakla ilgileniyordu. Birde bu fuardan sonra güzel haberlerini alırsak harika olur.
Motor olmadıktan sonra güzel haber alsak ne olacak pakistan işi ortada

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 09 Kasım 2018, 17:26:39 »
Motor olmadıktan sonra güzel haber alsak ne olacak pakistan işi ortada

Pakistan helikopterleri şu an üretim hattında.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #18 : 10 Kasım 2018, 16:03:57 »