Gönderen Konu: Okuduğunuz Kitaplar  (Okunma sayısı 23097 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
Okuduğunuz Kitaplar
« : 24 Eylül 2018, 15:57:44 »
Okuduğunuz Kitaplar

Burada son okuduğumuz kitapları yazmak mümkün mü ?
Uygun konu buladım.
Sayın Skywolf'e sormadan yeni konu açmak istemedim  ;D
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2018, 16:20:42 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Okuduğunuz Kitaplar
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2018, 16:19:37 »
Burada son okuduğumuz kitapları yazmak mümkün mü ?
Uygun konu buladım.
Sayın Skywolf'e sormadan yeni konu açmak istemedim  ;D

Mümkün.
Şu ara Ferrarisini Satan Bilge'yi okuyorum. Robin Sharma'dan. Tavsiye ederim.

« Son Düzenleme: 24 Eylül 2018, 16:28:52 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2018, 16:26:27 »
Teşekkür ederim efendim :)

Kutü’l Amare 1916 Olaylar, Hatıralar, Raporları okuyorum. Bitmek üzere, daha sonra Yüzyılın Kitabını okuyacağım.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2018, 18:37:18 »
En son ilk okul 5 de öğretmenin zoruyla kaşağı yı okumuştum. Orta okulda da yine öğretmen zoruyla kırık mabetleri yarısına kadar okumuştum ama bitiremedim bu yüzden son okuduğum kitap kaşağı
beğen

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 24 Eylül 2018, 21:11:10 »
Arkeoloji ye giriş
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 12 Ekim 2018, 07:50:31 »
Sovyetlere merak sardım; Arşivdeki Casus'u okuyorum

“Her tarihçinin yazmayı düşleyeceği bir kitap.”

Slavoj  Žižek

1960’lar›n sonuna doğru bir doktora öğrencisi, “casus akademisi” olarak bilinen St. Antony’s’den yola çıkarak Devrim sonrasının ilk Halk Eğitim Komiseri Lunaçarski hakkında tez yazmak üzere Moskova’ya gider. Soğuk Savaş’ın, akademik casus raporlarının soğuk ve yanlış dilini bir kenara bırakıp Sovyetler Birliği’ni analiz etmek için yeni bir dil, yeni bir bakış aramaktadır genç öğrenci. Aradığı bu dili, Lunaçarski’nin ailesinde bulacaktır.  Lunaçarski’nin kayınbiraderi ve özel sekreteri Igor Sats’la kurduğu dostluk, Batılı tarihçiye Devrim’in kuşağını tanıtmıştır. Sheila Fitzpatrick, her köşesinde kasvet gördüğü Moskova sokaklarını, Rus romanlarından fırlamış gibi duran olağanüstü portreleri yakalamak için arşınlayacaktır artık.

Yalnız dönemin Sovyet entelektüellerinin değil, Batılı entelektüellerinin de fotoğrafını çeken Arşivdeki Casus, inanca ve devrimi yapan kuşağa bir saygı duruşu.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 13 Ekim 2018, 20:22:30 »
İlker Ortaylı Atatürk, Çanakkale Mahşeri, Şehit Enver Paşa bu kitapların öncesin de sırasıyla Gök Tanrının Çocuklarını ve Türk Milli Kültürünü okudum.

Çevrimdışı ismail1971

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 30 Ekim 2018, 22:16:59 »
İkinci elcilerden Son Ucuş - Stephan Coonts aldım.  İlk 55 sayfa bitti. Çeviri berbat. Uçak hızları doğru çevrilmemiş. F-14 Hızından MAK olarak bahsediyor. 13. Sayfa da 75 MAK yazmış . Sayfa 10. da ise : "Jake uçağı 8 Mak'a 30 Bin fite çıkardı, gösterge 300 deniz miliydi". diyor. Sayfa 14'te ise: "Savaş uçağı, ses duvarını yalnızca küçük bir  sarsıntı ile geçmişti. Mak 1,3 .... 1,4, 1,5 (Burada da virgüllere sorun var arda çizgi kullansa) yükselirken deniz mili göstergesi 605, gerçek hava hızı 820 Deniz miliydi" Sayfa 5 te uçağı 7 MAk a çıkarıyor. Daha önce ne yazdığını bile takip etmemiş. Bakayım yine de okumaya devam edeceğim.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2018, 22:17:48 Gönderen: ismail1971 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #8 : 17 Kasım 2018, 10:45:26 »

Üç gün oldu elime geçeli ve 272 sayfanın yarısını okudum. Genel olarak yıllardır ilgi duyduğum konuyla ilgili bildiklerime ek yeni bilgiler edinmek güzel. Erhan Kolbaşı'nın konuya bilimsel yaklaşımı, konu hakkında bilgisi olmayanları ve hatta ön yargılı olanları bile aydınlatabilecek bir kaynak ortaya koyuyor.
Tavsiye ederim...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 17 Kasım 2018, 11:57:21 »
Osman Pamukoglu Basdondurenler - Kara Tohum.
Nevzat Koseoglu Şehit Enver Paşa - Çanakkale Destanı.

Uzun zamandır okumak istediğim kitaplardı. Çeşitli kaynaklardan okuduğuma göre güzel ve heyacanlandirici kitaplar. Gerçi Osman Pamukoglu ve Nevzat Koseoglu hoca olunca araştırmaya bile gerek yok ama.