Gönderen Konu: Okuduğunuz Kitaplar  (Okunma sayısı 23096 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Okuduğunuz Kitaplar
« Yanıtla #50 : 30 Ekim 2019, 01:57:21 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #51 : 30 Ekim 2019, 10:33:34 »
Hunlar-Edward Arthur Thompson

Bu kitap Avrupa'daki Hunların, Kuzey Karadeniz'de Gotlara saldırmalarından, efsanevi Attilalarının ölümünden sonra Orta Avrupa'daki imparatorluklarının yıkımına kadarki tarihidir. Hunların yükseliş ve çöküş tarihinin bu anlatısında, Profesör Thompson onların yaptıkları seferleri, çok farklı ve bölük pörçük kaynaklardan bağlantılı ve detaylı bir şekilde bir araya getirmeyi başarmıştır. Bu süreçte, Hunların Orta ve Doğu Avrupa'nın Romalı olmayan uluslarına karşı sergiledikleri en çarpıcı başarıları ve yenilgileri ve Roma İmparatorluğu'nun doğu ve batı yarılarını birçok kez kuşatmışlıkları hakkında karşımızda net bir tablo oluşur.

Bu çarpıcı anlatı, Romalı Akdeniz'in daha gelişmiş dünyasıyla ilişkiler sonucunda Hun toplumunun değişmesine yol açan analitik bölümlerle çözüm lenmiştir. Yazar bu bölümlerde, Hunların dördüncü ve beşinci yüzyıllarda aniden yükselişi ve bir o kadar da ani çöküşünü açıklamaya çalışmış ve bunun yanıtını, Romalıların zenginliğinin Hunların toplumsal yapılarına olan etkisinde yakalamıştır.

SIRADAKİ;
Sorularla Bizans İmparatorluğu-Aydın Usta

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #52 : 21 Kasım 2019, 00:11:42 »

Ramtha - Doğumun ve Ölümün Gizemi
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2019, 23:14:58 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #53 : 17 Aralık 2019, 23:11:39 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #54 : 30 Ocak 2020, 00:14:43 »

Az önce bitti...
Bu dünyaya nereden geldiğimiz ve neden geldiğimizi, kim olduğumuzu hatırlamamızı isteyen ilginç bir kitap.
Peki bir şey hatırladım mı?
Yoooo... :)

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #55 : 30 Ocak 2020, 00:33:04 »
Senden çok kitap okuyan yok, valla da kitap kurdu oldun:) Fakat bu mesainin bir getirisi olması lazım. Dünyaya, hayata, insanlığa veya genel inanışa dair düşüncelerinde değişmeler-gelişmeler oldu mu? Çünkü okuduğun kitaplar insanı düşünmeye sevk edecek derinlikte kitaplar.

Bence kitap okuyan okuyan arkadaşlarımız, okudukları kitap hakkında ki görüşlerini de paylaşsınlar. Bence kitap sadece okunmakla kalmamalı; kitap hakkında söyleyecek sözümüzün olması gerekir. Ne anlatıyor, nereye varıyor, neyi sorguluyor? gibi.

benim kitap okuma alışkanlığım, genellikle araştırma kitapları üzerinedir. Roman, hikaye tarzı edebi metinleri okuyamıyorum. Benim de böyle bir eksikliğim var. Saf ve gerçek bilgi beni daha çok cezbediyor. Oysaki roman-hikaye tarzı kitaplar okuyabilseydim; duygu yönünden de kendi mi geliştirebilirdim. Biraz duygusuz muyum nedir..! Bi' de roman okuması çok uzun sürüyor; kestirmeden lazım olan bilgiyi hap gibi almak insanın daha kolayına gidiyor.

Özetle, okumuş olduğun kitabın ana fikrini bizlerle paylaşmış olsaydın, üzerinden tartışma imkanımız olabilir. Şimdi ki durumda, sen okurken biz bakıyoruz! Olmuyor yani:)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #56 : 30 Ocak 2020, 01:16:56 »
Paylaştım. Ama özel mesajla... :)

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #57 : 30 Ocak 2020, 07:54:03 »
Partikül hocam bizde okuyoruz :)
Yayınlamayı atlıyorum arada :)

Osmanlı Kaleleri 1300-1810
Sorularla Bizans İmparatorluğu
Psomati'dan Samatya'ya & Bir Bizans Semtinin Hikayesi
Atmeydanı/Bizans Araba Yarışlarından Osmanlı Şenliklerine
Strateji Üzerine
Osmanlı'da Bir Papaz
Tarihten Günümüze İstihbarat-Devam ediyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #58 : 08 Şubat 2020, 21:21:44 »

Işığın Öğrettikleri 2
Kenneth Ring

Ölüme yakın deneyimlerle ilgili bir kitabı daha bitirdim.
Kitap iki ciltmiş ama ben kapaktan çok içeriğe dikkat ettiğim için bunu tek kitap sanarak sipariş ettim. Meğer 2. cilti sipariş etmişim.
Çeşitli sağlık sorunları, kazalar vs nedenlerle ölüm deneyimi yaşayanların anlattıkları hakkında bilimsel bir çaışma daha. Hatta herhangi bir sorun nedeniyle ölümün kıyısına gelmeden benzer deneyimleri yaşayanlara ait örnekleri de içeriyor. En çok ilgimi kitabın son bölümlerinde bulunan, yaşadıkları deneyimle varoluşun başlangıç noktasına kadar gittiklerini söyleyenlerin anlattıkları çekti.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2020, 16:48:18 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #59 : 16 Şubat 2020, 16:43:09 »

Kanıt
Bir Beyin Cerrahının Öbür Dünyaya Yolculuğu
Dr. Eben Alexander

Kariyerinde önemli bir yere sahip başarılı bir beyin cerrahının, tıp tarihinde benzersiz olarak nitelendirilen E-Koli bakterisinin sebep olduğu menejit nedeniyle komada kaldığı 7 gün boyunca yaşadıkların, dünya görüşünü nasıl değiştirdiğinin hikayesi...

Başarılı bilimsel çalışmalar yaptığı materyalist bilim dünyasından ve yaratıcıya inancını zayıflatan yaşamından kestilerden sonra yaşadığı bu sağlık sorunu hayatını nasıl değiştirdi? 
Geçirdiği menenjit hastalığında E-Koli bakterileri beynin insanı faktörlerini yerine getiren korteksine saldırarak tamamen devredışı bırakmış, mutasyon geçiren bu bakteriler uygulanan antibiyotik tedavisine direnç göstermiş. Bilinci tamamen devredışı kalış bir durumda, daha önce hiç görülmemiş bir süre boyunca, tam yedi gün komada kalmış. Hayatta kalma şansının %3'e kadar düştüğü, hayatta kalabilise bile beyin hasarı nedeniyle artık kendi başına gereksinimlerini karşılamayacak şekilde olabileceği düşünülen doktor, bu süre sonunda komadan çıkarak ve kısa sürede iyileşerek eski hayatına dönmüş.

Bedeni, bilinci kapalı bir şekilde yoğunbakım ünitesinde yatarken kendisi bambaşka bir aleme yolculuk etmiş. Öldükten sonra yok olacağına inananların bu inançlarını yerle yeksan edecek ölüme yakın deneyimlere güzel bir örnek daha...

Beyin konusunda tanınmış bir uzman olarak yaşadıklarının koma sırasında beynin çeşitli bölümlernin yarattığı halüsinasyonlar olmadığını da gayet bilimsel şekilde açıklamış.  Haslatığı sırandan tespit edilen ve kayıt altına alınan verilere göre yaşadıklarını beyninin üretebileceği bölümleri tamamen devre dışı kalmış. Zaten yaşadıklarını, görüdklerini bu hayattan daha gerçek olarak anlatıyor.

Daha önce bir belgeselde yüzeysel olarak gördüğüm konuyu, kendi anlatımıyla daha detaylı olarak inceleme şansına sahip oldum.