Gönderen Konu: Okuduğunuz Kitaplar  (Okunma sayısı 23271 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
Ynt: Okuduğunuz Kitaplar
« Yanıtla #80 : 14 Mayıs 2021, 19:28:39 »
Bilimkurgu sevenler icin..epey eski ama guzel..

Isaac Asimov "Nightfall" ya da "Karanlik Cokerken"..
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #81 : 30 Ocak 2022, 18:53:51 »
Bu konuda epeydir paylaşım yapmamışım. Birikenleri aktarayım.

Dura Mater: Sürükleyici serinin üçüncü ve son kitabı. İlk kitabı okuyanlar ikinciyi dört gözle bekledi. İkinciyi de oluyanlar üçüncüyü dört gözle bekledi. Ama üçüncüyü okuyanlar öncekilerdeki heyecanı hissedemedi. Okuyucuların beklentisine göre biraz aceleye getirilmiş izlenimi verdi. Hikayenin beklenilmeyen bir şekilde sonlanması ve kitabın yayımlanmasından kısa süre önce gösterime giren bir filmle benzerliği düşündürücüydü. Ancak genel olarak yine de iyiyidi.

İmgelerin Olayların Sembolik Saklı Mesajı: Kitap ilginç. Yaşadığımız olayların, durumların, rüyaların vs bizlere verdiği mesajlar hakkında yorumlarda bulunuyor. Bu yorumlarla hayatımıza nasıl yön verebileceğimizden, sorunları nasıl çözebileceğimizden bahsediyor. Ancak bütün bunlar için sonsuz çeşitlilikte yorum olabileceği için beni fazla tatmin etmediğini söyleyebilirim.

Kısmet: Daldan dala gezerken elime geçen bir kitap. Önyargılı davranmak istemeden okumayı denedim. Ancak pek hoşlanmadım. İçerisinde çeşitli dualar, uygulamalar vs bulunuyor. Her ne kadar öyle olmadığı iddia edilse de içeriğinde büyücülük ritüellerine benzer uygulamalar da olduğu için tamamen ilgimi yitirdim ve yarım bıraktım.

Yaşanmış Esrarengiz Olaylar: Bu kitabı beğendim. Araştırmacı Yazar Ergun Candan, gerçekten araştırmış. Bilimsel bir çalışma havasında parapsikoloji alanına giren esrarengiz olaylar hakkında yapılan güzel bir araştırma. Gizemli hikayeleri sevenler için harika bir çalışma.

İçindeki Mucize: Anıl Hanımı ilk defa kuantum düşünce tekniği üzerine konuk olduğu bir youtube programında gördüm. Söyledikleri ilgimi çekti ve o videoda kısa tanıtımı yapılan kitabını aldım. Her ne kadar esas merak ettiğim kuantum drama metodunun nasıl bir şey olduğu hakkında birşeyler yazmamış olsa, yazdığı diğer konular uzun zamandır  düşündüğüm ve özellikle "acaba" dediğim konularla neredeyse birebir aynı düşüncede olduğunu görmek hayrete düşürdü diyebilirim. Gayet net açıklamış.

Zero Limit: Antik Hawai Ho'oponopono Öğretisi: Kişisel gelişim konusunda ilginç yöntemler içeren kitapları bulunan Joe Vitale, bu kitabında Antik Hawai Ho'oponopono Öğretisinin, Hawai'li Terapist Doktor İhaleakala Hew Len tarafından geliştirilerek nasıl etkili bir şekikde kullanıldığını anlatıyor. Esas olarak sadece 4 cümleden oluşan yöntem için yaklaşıl 250 sayfa süren bir kitap yazmak aslında ticari bir strateji. Kitapta Joe Vitale, hiç bir ilaç, terapi vs kullanmadan bir koğuş dolusu suçluyu iyileştirdiğini duyduğu Doktor Hew Len'in izini nasıl bulup işin sırrını nasıl öğrendiğini anlatıyor. Bu tarz arayışlar içinde olanların ilgisini çekebilir.

Ferrari'sini Satan Bilge'nin Gizli Mektupları: Ferrarisi ve tüm mal varlığını satarak çıktığı uzun yolculuk sonrasında kendisini tükenmişlikten huzur dolu bir hayata sahip bir bilgeye dönüştüren Julian, bu sefer bir başkasının hayatını düzene koyuyor. Kişisel gelişim konusunda beğenilen kitaplar ortaya koyan Robin Sharma, en beğenilen eserinin devamını getirmiş. İlki kadar gizemli olmasa da yine de beğendim.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2022, 16:47:45 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #82 : 09 Nisan 2023, 12:52:42 »
Epeydir, okumaya başladığım ama bir türlü bitiremediğim bir çok kitap birikti. Bitirdiklerim ise şunlar...

Normalde klasik eserlerden hoşlanmam. Ancak Halil Cibran'ın çok defa rastladığım sözleri gerçekten etkileyici. Merak ederek bir romanını aldım. Az sayfalı, kısa bir hikaye içeriyor. Hazin bir aşk hikayesi. Esasen bir şiirini çok beğenmiştim ama hangi eserinde olduğunu bilmiyorum.  >> http://www.siirparki.com/cibran4.html

Bu da bu aralar ilgimi çeken, daha doğrusu sürekli karşıma çıkan bir konuyla ilgili yaptığım araştırma nedeniyle okuduğum bir kitap. Roman okumayı sevmeyen biri olarak gerçekten hikayeyi beğendim. Araştırdığım konuyla birebir uyumlu olması da dikkat çekiciydi.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2023, 08:43:26 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #83 : 09 Nisan 2023, 15:39:44 »
Ben hiç kitap okumuyorum hiç bir şeyde olmuyor. En son ilk okulda öğretmenin zoru ile sınıf kitaplığındaki kaşağıyı okumuştum.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #84 : 09 Nisan 2023, 16:49:44 »
Özgür Demirtaş'ın gençlerin mutlaka okuması gereken kitaplar listesinde "Ulusların Düşüşü" kitabını okumak istiyorum , Neden bazı ülkeler zengin bazıları fakir vb bir kitap okuyan var mı?

En son "Şüphenin Tarihi" kitabını okudum...

Roman-hikaye asla okuyamıyorum ama....

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #85 : 09 Nisan 2023, 22:32:29 »
5 çember kitabı...Miyamoto Musashi

Japonlar tarafından “kılıç üstadı” olarak kabul edilen Miyamoto Musashi’nin 17. yüzyılda kaleme aldığı bu yapit, etkili bir strateji rehberidir

Miyamoto abimiz girdiği savaşların dışında 60 küsür düelloyu kazanmıştır...
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Acemiçaylak

• DefenceTurk
  • *
  • 7
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #86 : 29 Nisan 2023, 21:28:49 »
Türk tarihini merak edenlere tavsiye edebileceğim güzel bir kitap tarih sevenler için akıcı ve anlaşılır bir dil

Türklerin Tarihi
Pasifik’ten Akdeniz’e 2000 Yıl
Jean Paul Roux

Çevrimdışı Acemiçaylak

• DefenceTurk
  • *
  • 7
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #87 : 01 Mayıs 2023, 10:33:17 »
Kule / Kara Kule 7

Stephen King | ALTIN KİTAPLAR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #88 : 29 Ağustos 2023, 18:01:50 »

Uzun zaman sonra okumayı bitirebildiğim bir kitap daha... GEÇİŞ
Hevesle alıp okumaya başlayıp bir süre sonra sıkılıp bıraktığım bir yığın kitaptan sonra bu iyi geldi.
Erhan Kolbaşı'nın NOVUS kitabındaki regresyon çalışmalarıyla adını duyuran Dilek Karakuş'un, yine geçmiş yaşam terapilerinden örnekleri paylaştığı bir kitap bu. Ruhsal konulara meraklı olanlar için, bu konularda uzmanlaşmış Türk araştırmalara rastlamak güç. Dilek Karakuş'ta bunlardan biri. Tavsiye ederim.

Bu arada bahsettiğim bu ikilinin devam niteliğindeki ikinci çalışması NOVUS II MESAJ kitapçılarda yerini almış durumda. Ben dün NOVUS II'yi ve yine Erhan Kolbaşı'nın 77 Ruhun ve Varoluşun Büyük Yasaları adlı kitabını aldım. Okumayı tamamlarsam görüşlerimi sizlerle paylaşacağım.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2023, 01:06:14 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #89 : 07 Eylül 2023, 01:36:37 »
MESAJ NOVUS II'yi ilk günde son bölüm haricinde okudum. Son bölüme kadar olan kısımda temasçılarla yapılan seanslar, son bölümde ise bu seansların sonuçlarını irdeleyen bir değerlendirme bölümü var. Muhtemelen bugüna kadar hevesle ve en hızlı okuduğum kitap bu. Adında da anlaşılacağı gibi bir mesaj içeriyor. Ve o mesaj çok ciddi. Genelde Temasçı olarak tanımlanan, dünyadışı varlıklarla bir şekilde etkileşim içerisinde olan birbirinden farklı insanlarla yapılan regresyon seanslarında ortak mesajlar bulunuyor. Bunlardan ne önemli olanı muhtemelen artık dünyamızda devre sonunun gelmiş olması. Yani bizim için perde kapanıyor.

Kitapta mesajı verenler genelde dünya dışı varlıklar ve onlardan daha üst boyutlarda bulunan ruhsal idare merkezi. Bu varlıkların ve dünyamızın evrendeki konumu hakkında değerli bilgiler de veriyorlar. Bunu genelde regresyon seansı sırasında o boyutlardaki varlıklardan doğrudan aktarıyorlar.  Mesela Dünya genelinde UFO araştırmalarının yıllardır söyledikleri bir şey var. DÜnya dışı varlıklar insanları kaçrıyor ve üzerlerinde deneyler yapıyorlar. Konu tam olarak bu şekilde değil. Dünya dışı varlıklar tarafından alınkonan insanların aslında bu durum için genel olarak en başından beri gönüllü oldukları, farklı türlerin melezlenmesiyle farklı ortamlara uyum sağlayabilecek yeni türlerin ortaya çıkarılmasının amaçlandığı, aynı zamanda bu yolla kendi ırklarını kendi gezegenlerinin dışına da yayarak varlıklarını sürdürmeyi planladıklarını, ayrıca yine aynı yöntemle daha düşük frekansa sahip boyutlar içerisinde de mevcudiyet sağlayarak oradaki türlerin de gelişimine katkı sağlamayı düşündükleri oldukça net olarak ortaya dökülmüş.

Kitap gerçekten çok ilginç bilgiler içeriyor. Hepsini burada paylaşmam mümkün değil. Ancak ülkemizle ilgili gerçekten çok olağanüstü gelişmelerden de bahsediyor. Kitabı şiddetle tavsiye ederim. Ben tekrar okuyacağım ve bazı alıntıları da burada paylaşmayı düşünüyorum.