Gönderen Konu: Okuduğunuz Kitaplar  (Okunma sayısı 23108 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Okuduğunuz Kitaplar
« Yanıtla #60 : 24 Şubat 2020, 18:13:14 »

Başarının 7 Spirütüel Yasası
Deepak Chopra
POZİTİF YAYINLARI
Hint asıllı Amerikalı Doktor Deepak Chopra'nın tüm dünyada 3 milyondan fazla satan ve adeta başucu kitabı olan 'Başarının 7 Spirütüel Yasası' kitabına Yaşamın 7 Spirütüel Yasası'da denebilir. Çünkü doğa, gördüğümüz, duyduğumuz, kokladığımız, tadını aldığımız ve dokunduğumuz her şeyde, yani nesnel varlık oluşturmada aynı prensipleri kullanır. Başarı; mutluluğun artarak devamı ve hayatta daha değerli amaçları farkederek ilerleme ve gelişme, diye tanımlanabilir. Başarı istek ve arzularımızı kolaylıkla gerçekleştirme yeteneğidir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #61 : 11 Nisan 2020, 20:04:30 »

3 ciltten oluşan bu seri de sona erdi. Güzel kurgulanmış ve gerçekmiş gibi sunulmuş spiritüel konularda yazılmış üç kitap. Bu tip kitaplarda genelde olduğu gibi olağanüstü yeteneklere sahip indanlardan bahsediliyor. Ancak önceleri sıradan indanlar olan şahısların nasıl böyle yetenekler kazandıkları net olarak açıklanmamış, yüzeysel geçilmiş.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #62 : 11 Nisan 2020, 20:53:13 »

Bir haftadan fazladır evdeyim. İki haftadır internetim de yok! Evde can sıkıntısından ütü, temizlik vs her şeyi yaptık.  Arşivdeki okumayı bekleyen kitaplarıma da el attım.

Oktay Kocamaz'ın ilk kitabını da okumuştum. İkincisini de almıştım ama okumaya sıra gelmemişti. Dün bitti.

İlk kitap daha çok hatıralarıyla ilgiliydi. İkincisi ise son derece profesyonel bir spiritüel kaynak olmuş. Genel olarak katıldığım kısımlar olmasına rağmen, arada kaldığım ve katılmadığım konular da var.

Güncel olaylarla ilgili bir bölümü paylaşıyorum.

Oktay Kocamaz
Medyum II
Sayfa 94/95

İdari kademeden gelen tesirlerin yoğunlaşması açısından 2010, 2011 ve 2012 yılları çok önemli yıllardır. Gelen tesirler dünyayı ve de insanlığı, bir daha eskisi gibi olamayacak şekilde köklü değişikliklere uğratacak ve de bu değişikliklerin bedelleri ödenecektir. 25-26 bin yıllık bir dönemin (siklus) sonuna ulaştığımızdan, "Dönem Sonu" olması nedeniyle de tesirler daha sert açılı ve yoğun gelmektedirler...

« Son Düzenleme: 11 Nisan 2020, 21:10:39 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #63 : 22 Nisan 2020, 09:10:53 »

Alıntı
Ergun Candan
SINIRÖTESİ YAYINLARI
Türkiye’de ilk kez!... Kur’an-ı Kerim’in sembolik bilgileri, Bâtıni İslam Tasavvufu’nun ışığında sizlerle buluşuyor.

Hz. Muhammed’in vahyi alırken yaşadıkları... Cennetten kovuluş... Cennet ve Cehennem sembolleri...Cehennem ateşi bilinen bir ateş değildir...
Melek sembolizmi... Evrensel İdare Mekanizması... Kozmik hiyerarşi... Gelen kozmik ziyaretçiler... Cebrail’in gökyüzünden inişi... Sahabiler de Cebrail’i görüyordu... Kutsal Ruh... Gökyüzünün görünmeyen orduları... Siriusyen Kültür izleri... Eski dönemlere ait saklı bilgiler... Mağarada yaşanan gizemli olaylar... Kozmik tohumlama ve Hz. İsa... Osiris Rahibi Hz. Musa... Tufanda yok olan uygarlıklar... Kur’an-ı Kerim’deki gizli Mu Dili... Miraç olayının ardındaki gerçekler... Ahiret hayatı... Dünya hayatı ancak bir oyun ve bir eğlencedir... Duanın Gücü... Dönüşünüz O’nadır...
Yürekleri hoplatan gün... Kıyamet ve Kıyamet Günü’nde gerçeklerin ortaya çıkışı... Mahşer gününde tekrar dirilme... Büyük sarsıntı... Ey iman edenler her şeye hazırlıklı olun...
Kur’an-ı Kerim ölüler kitabı değildir... Kur’an’daki ve Hadisler’deki iki farklı İslam...
Kâbe ve Hac... Kurbanın ezoterik kökeni... Kendini bilen Rabbi’ni bilir... Namaz Kaç vakit... Hz. Muhammed’in meclisindeki özel sohbetler... Hz. Muhammed’in gerçekleşen rüyası... Kutsal vazifenin bitişi... Ve daha yüzlerce konu başlığı...

Kitabın en dikkat çekici özelliğinden biri de, günümüzde hadis kaynaklarına dayandırılan İslamiyet ile ilgili birçok bilginin, gerçeklere uymadığının belgelerle anlatılmış olmasıdır. Bazı Yahudi din adamlarının o devirde Müslümanlığa geçmiş gibi görünerek, yalan hadisleri nasıl günümüze kadar getirmiş olduklarını da tüm ayrıntılarıyla bu kitapta bulacaksınız.
Kur’an-ı Kerim’i anlamada yeni bir pencere açacağını düşündüğümüz bu kitabı yayınlamak için uzun bir süre beklemiştik. Umarız zamanı gelmiştir.

Ezoterizmin ışığına izin verin sizlerle olsun…

Yazar kitapta Kur'an-ı Kerim ayetlerini ezoterik sembollerle ilgi çekici bir şekilde yorumluyor. İlginç bilgiler veriyor.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #64 : 26 Nisan 2020, 01:04:53 »
İnternetten okuduğum wuxia romanın (the second coming of gluttony) yazarı Kore'de askere gitmiş :/ bari hepsini yaz öyle git mal gibi kaldım romanın yarısında... Sonunu çok merak ediyorum umarım herifin başına askerde birşey gelmez.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2020, 01:06:54 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #65 : 30 Nisan 2020, 03:53:11 »

Tekrar Doğanlar
Berrin Türkoğlu

Alıntı
Tekrar doğuş ile ilgili Türkiye´de gerçekleştirilen, belgesel nitelikli bu kapsamadaki ilk araştırmayı, sizlere ulaştırarak yeni bir tartışmayı gündeme getiriyoruz... Tekrar doğduklarını iddia edenlerin aktardıkları inanılmaz kanıtların ele alındığı bu kitap daha çıkmadan tartışılmaya başlandı...

ATV´deki A´dan Z´ye Programı´nda gündeme getirdiğimiz bu konunun tüm ayrıntıları, belgelerle kitapta ortaya konulmuştur. Araştırmacı C. Berrin Türkoğlu´nun bir araya getirdiği kanıtlar kendisinden çok söz ettirecek...

Türkiye´de belgesel kanıtlarıyla ilk kez “tekrar doğuş” konusu bu denli kapsamlı bir şekilde ele alınmış durumdadır. ASTRAL YAYINLARI´ndan çıkarttığımız bu kitap, bir tez niteliğindedir.

Ülkemizde daha çok 90'lı yıllarda tartışılan  reenkarnasyon konusunun ağırlıklı olarak ele alındığı, bu konuda ülkemizdeki ciddi örnekleri paylaşıldığı, ayrıca ülkemizdeki ölüme yakın deneyim örneklerini de içeren ilginç bir kitap.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2020, 03:57:04 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #66 : 07 Ağustos 2020, 14:10:51 »

Bu aralar pek okuyamadım. Daha doğrusu okumaya başlayıp sıkıldığım için bıraktığım bir kaç kitap var. Onun dışında zaman buldukça okuduğum bu kitabi az önce bitirdim.
Bu Hayatın Ötesinde ilginç doğaüstü hikayeler içeren bir kitap.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #67 : 09 Eylül 2020, 20:15:10 »

Alıntı

Akaşik Kayıtlar Mucizesi 1
Özlem Tunalı
|
CİNİUS YAYINLARI
Akaşik kayıtlar; geçmiş geleceği kapsayan, evrenin hafızasıdır.
Yaşam amacımız, Gaia’ya geliş sebebimiz, karma çukurumuz, sözleşmemiz, hayat yolumuzun ana hatları, hepsi akaşik kayıtlarımızdaki sözleşmemizde yer almaktadır. Sözleşmemizi ise daha ana rahmine düşmeden Spatyom’da rehber meleklerimizle ve akaşik kayıtlar melekleriyle birlikte biz belirleriz.
Damgalarımız olduğu için şimdi hatırlayamıyor ve yanlış yollara sapıp sonra da hayatım neden bir türlü düzelmiyor diyoruz, o ayrı… Akaşik kayıtlarımızdaki bilgiye ulaşmamızla birlikte gitmemiz gereken ve bizi asıl mutlu edecek olan yolu/planı da öğrenmiş oluruz.
Karma çukurunuzu, nerelerde yanlış yaptığınızı, hayatınıza nasıl yeni bir yön çizeceğinizi, hayatınızı kolaylaştırma yollarını; öğreti, sınanma ve tekâmül kavramlarını daha da açarak AKAŞİK KAYITLAR MUCİZESİ (1) kitabında öğreneceksiniz. Size yeni kapılar ve yeni bakış açıları sunacak olan bu kitapla, artık olmasını istediğiniz hayata doğru ilerleme imkânı bulacaksınız. Karmalarınızdan kurtulma yolları ile tanışacağınız AKAŞİK KAYITLAR MUCİZESİ (1) kitabı ile geçmişle bağlarınızı şifalandırmanın yollarını keşfedeceksiniz.
Sözleşmenizde ilerliyorsanız şayet, kendi içinizdeki enerjiyi aktarabileceğiniz bir hayat yaşarsınız ve bu hayatta kapılar açılır. Ama sözleşmenizde ilerlemediğinizde her şey daha zor olur. Evvela sözleşmemizi, karma çukurlarımızı ve hangi konuların bizi aşağı çekebileceğini bilirsek, hayat amacımızı öğrenirsek; o zaman çok daha kolay şekilde isteklerimize ulaşabiliriz. Bu yüzden akaşik kayıtları öğrenmek bu denli önemli. Tüm hayatı değiştirir mi, evet; akaşik kayıtları öğrenmek tüm hayatı değiştirir.
Karma bağlarından kurtulduğumuzda, enkarnemiz rahatlar ve önümüze çıkan olaylar değişmeye başlar. Karmalardan kurtulduğumuzda geleceğe merhaba diyebiliriz.
AKAŞİK KAYITLAR MUCİZESİ (1) kitabı ile geçmişinizi şifalandırıp, geleceğinizi kurtarmaya hazır mısınız?

Bir süredir okuduğun en güzel kitap!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #68 : 20 Eylül 2020, 11:38:45 »

Komplo teorilerini sevenler için güzel bir kitap.  Gerçek mi yoksa teori mi birbirine karıştırabilirsiniz. Kitap 5G teknolojisi ile Covid-19 arasındaki bağı anlatarak başlıyor. Şaşırtıcı saptamalar içeriyor.

YEni bir sanayi devriminin başlangıcındayız. Bu deverim ile hayatımızın pek çok alanı dijitalleşiyor. Artık çoğu şeyi uzaktan yapıyoruz. Cep telefonları ile dünyayı geziyor, her şeyi görebliyor, istediğimizi öğrenebiliyoruz bir süredir. Salgın hastalık nedeniyle buna uzaktan eğitim, uzaktan toplantılar vs de eklendi. Şimdi yapay zeka da katılıyor. Bütün bu gelişmeler mevcut interneti çok daha fazlasına ihtiyaç duyuyor. 5G ile 100 kata kadar hıza ulaşacağız. Artık çoğu şeyi  kolaylıkla "temassız" yapabileceğiz. Tam da salgın hastalıktan korunmak için bizlerden temastan kaçınmamız istendiği şekilde.

Kitaptaki bilgilere göre 5G teknolojisi ilk kez geçen yıl 18-27 Ekm tarihleri arasında Military World Games tatbikatı sırasında WUHAN'da kullanıldı. Aynı gün, 18 Ekim 2019'da Newyork Johns Hopkins Center'da Dünya Ekonomik Forumu  ile Bill ve Melinda Gates Vakfı ortaklaşa "Olay201- Küresel Bir Salgın Egzersizi" adlı salgın hastalıklar sümilasyonunu tanıttılar. Bu simülasyonda kullandıkları salgın hastalık Koronavirüstü! Haliyle bu toplantıya, herkese çip takmak isteyen Bill Gates dışında ünlü ilaç devleri de katılmıştı.

Kitap daha sonra The Economist derigisinin yıllık kapaklarında verilen mesajların gerçeğe dönüştüğü iddiasında bulunuyor.

İnsanlığın kökenlerinden bahsediyor, CERN'de gerçekleştirilen deneylerde bu kökenin ve evrenin yapı taşlarının araştırıldığını söylüyor. Ayrıca Kur'anı Kerim'den bazı ayetleri de bu konuları desteklemek için veriyor. Pek çok ayette kullanılan kelimelerin kökenlerine kadar inerek bazı kelimelerin yanlış anlamlarda kullanıldığını, kökenlerine göre doğru anlamda kullanılan kelimelerle anlaşılmayan ayetlerin nasıl anlam kazandıklarını da gösteriyor.

İlgnç ve bakış açınızı değiştirecek bir kitap.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #69 : 23 Kasım 2020, 12:09:12 »

Covid-19 karantinasının ilk günlerinde okuduğum kitap. Hastalık nedeniyle çektiğim acıya rağmen sık sık beni gülme krizine sokan güzel bir kişisel gelişim kitabı.  :)
Ahmet Şerif İzgören'i bilen zaten kitabı da bilir.