Gönderen Konu: TURAZ Şahini-2018  (Okunma sayısı 4869 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
TURAZ Şahini-2018
« : 03 Eylül 2018, 12:11:19 »
TURAZ Şahini-2018

TURAZ Şahini Konya'dan havalanacak

TURAZ Şahini-2018 Tatbikatı; Türkiye’nin ev sahipliğinde, Azerbaycan Hava Kuvvetleri unsurlarının katılımıyla bugün başlıyor. Tatbikat, 14 Eylül'e kadar Konya 3’üncü Ana Jet Üssünde gerçekleştirilecek.

Necdet GÜRSOY

Tatbikata katılmak için Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne ait Mig-29 ve Su-25 tipi savaş uçaklarıyla Mi-35 ile Mi-17 helikopterleri önceki gün Konya'ya geldi.

Azerbaycan Hava Kuvvetleri ile Türk Hava Kuvvetleri arasında başlatılan uçuş eğitimi konusunda birlikte çalışabilirliği geliştirerek, askerî iş birliğine katkı sağlamayı amaçlayan tatbikata; Türk Hava Kuvvetleri ve Azerbaycan Hava Kuvvetlerinden muharip hava unsurları katılacak.

2015'TEN BU YANA YAPILIYOR

İki kardeş ülke, ortak tatbikatlarını 2015'ten bu yana gerçekleştiriyor. Her yıl ortak tatbikatların biri Konya'da, diğeri de Azerbaycan'da yapılıyor.

Fotoğraf: Cem DOĞUT

http://www.kokpit.aero/turaz-sahini-2018
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: TURAZ Şahini-2018
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2018, 13:34:23 »
Acaba Azerbaycan uçaklarında aselpod ve milli mühimmat görebilecek miyiz...

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2018, 09:31:45 »
Acaba Azerbaycan uçaklarında aselpod ve milli mühimmat görebilecek miyiz...

Ve evet ;) ;) ;) Bu muhtemelen demek oluyor ki Azerbaycan Su-25'lerinde Aselpod olacak..

Alıntı
Standart bombaların vuruş hassasiyetini 10 metreye indiren ASELSAN’ın Lazer Güdüm Kiti’nin (LGK) yeni kullanıcısı Azerbaycan Hava Kuvvetleri oldu. 250 kilogram ağırlığındaki bombalara takılan LGK, Sukhoi Su-25 uçaklarına takılarak başarı ile denendi.

ASELSAN’ın desteği ile Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı (MSN) Bilimsel Araştırma Enstitüsü Su-25’lerde kullanılan genel maksat amaçlı 250 kilogram ağırlığındaki bombaya Lazer Güdüm Kiti (LGK) taktı.

AzeriDefence’in haberine göre bu bombaların testleri de Su-25 uçaklarında gerçekleştirildi. Entegre edilen bomba Azerbaycan Uluslararası Savunma Fuarı ADEX-2018’de sergilenecek.

MENZİLİ 12 KİLOMETRE

Menzil : 6,5 NM (12 km)

İrtifa : 0 - 40,000 ft MSL

Taşıma/Bırakma Hız Limiti : 600 KIAS / 1.2 Mach

VuruşHassasiyeti : < 30 ft (10 m)

GörüşAçısı : 15 derece

Harp Başlığı : 500 lb. MK-82, : 2,000 lb. MK-84

Fotoğraf: Cem DOĞUT

Kaynak: www.kokpit.aero

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2018, 09:46:34 »
Fotoğraflarda göremedim ama yine de olabilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2018, 10:10:28 »

Belki de gelen uçaklara uygulanmamıştır hocam,bilemiyorum.

Soydaşlarımıza bu imkanı sunabilmek çok güzel,muhtemelen teber ve hgk'nın da yolu açıktır.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 05 Eylül 2018, 11:26:47 »

Belki de gelen uçaklara uygulanmamıştır hocam,bilemiyorum.

Soydaşlarımıza bu imkanı sunabilmek çok güzel,muhtemelen teber ve hgk'nın da yolu açıktır.

Merakımdan soruyorum. Bir rus uçağına nasıl bu kadar tantanasız ve kolay nato sistemi entegre edilebiliyor ?

Halbuki bize anlatıldı ki hep Rus uçaklarını Türkiyenin kullanması çok zordur. Çünkü onlara nato altsistemlerini uygulamak çok uzun zor ve meşakatli ve para gerektiren bir merhaledir.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2018, 22:23:02 »