Gönderen Konu: Almanya Dornier Müzesi  (Okunma sayısı 431 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +4/-2
  • DefenceTurk.com
Almanya Dornier Müzesi
« : 19 Temmuz 2017, 18:31:30 »
Kısa bir Almanya seyahatim oldu, az bir vakit bulup Dornier müzesini ziyaret edebildim..

İşte meşhur milli uçağımız. 1993 de üretilip müzeye(çöp diyebiliriz) atılan uçak.24 yıl öncenin teknolojisi ve başarısız ticari girişim. Verilen paraya yazık.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +21/-9
Ynt: Almanya Dornier Müzesi
« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2017, 21:28:23 »
Hocam güzel resimler,elinize sağlık

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yönetici
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +22/-3
« Yanıtla #2 : 21 Temmuz 2017, 10:32:08 »
Harpy mi onlar ? İsrail üretimi silahların ne işi varmış orada sordunuz mu ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yönetici
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +40/-6
« Yanıtla #3 : 21 Temmuz 2017, 10:49:07 »
Para olsa, her ülkeden kullanım dışına çıkardıkları uçak, füze, tank vs toplayıp büyük bir müze açabilirdik!  ::)

Fotoğraflar için Teşekkürler Kugos.
Dünyanın silahı...DefenceTurk.com Türkiye'nin Savunma Sanayi Forum Sitesi... DefenceTurk.com Türk Savunma Sanayi, Uluslararası Savunma Sanayi, Silah Sistemleri, Askeri Konular ve Stratejik Değerlendirmeler, Dünya Orduları, Fotoğraf ve Video Galerisi... DefenceTurk.com

Çevrimdışı PARTİKÜL

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +40/-17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 21 Temmuz 2017, 11:45:31 »
Para olsa, her ülkeden kullanım dışına çıkardıkları uçak, füze, tank vs toplayıp büyük bir müze açabilirdik!  ::)

Fotoğraflar için Teşekkürler Kugos.

İstanbul da ki ''Havacılık Müzesi'' son derece güzel bir müzedir. Türk Hava Kuvvetleri' nin bugüne kadar kullanmış olduğu uçaklar sergileniyor. Bir tane de yolcu uçağı var. Yalnız müzenin alan olarak kapasitesi yetersiz gibi geldi. Ayrıca müzenin tanıtımları yeteri kadar yapılamıyor. Yurt dışından arkadaşlar falan geldiğinde gezdirmeye götürmüşüzdür.  Dediklerine göre, ''Avrupa' da böyle bir havacılık müzesi yok'' demişlerdi. Ben de şaşırmıştım... Şimdi arkadaşlar ''Dornier Müzesi'' falan diyorlar; acaba İstanbul/Yeşilköy' de ki Havacılık Müzesiyle karşılaştırma imkanları var mı? Acaba diyorum bizim arkadaşlar iltifat olsun diye mi, öyle söylediler?

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +21/-9
« Yanıtla #5 : 21 Temmuz 2017, 11:57:34 »
Birgün fırsatım olursa Çiğli anajet üssünün kapısının önündeki eski uçak ve helikopterleri fotoğraflayacağım.Çok yakınımda,hergün önünden geçiyorum ama güdüp bakmamak benim eksikliğim...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yönetici
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +40/-6
« Yanıtla #6 : 21 Temmuz 2017, 11:58:58 »

İstanbul da ki ''Havacılık Müzesi'' son derece güzel bir müzedir. Türk Hava Kuvvetleri' nin bugüne kadar kullanmış olduğu uçaklar sergileniyor. Bir tane de yolcu uçağı var. Yalnız müzenin alan olarak kapasitesi yetersiz gibi geldi. Ayrıca müzenin tanıtımları yeteri kadar yapılamıyor. Yurt dışından arkadaşlar falan geldiğinde gezdirmeye götürmüşüzdür.  Dediklerine göre, ''Avrupa' da böyle bir havacılık müzesi yok'' demişlerdi. Ben de şaşırmıştım... Şimdi arkadaşlar ''Dornier Müzesi'' falan diyorlar; acaba İstanbul/Yeşilköy' de ki Havacılık Müzesiyle karşılaştırma imkanları var mı? Acaba diyorum bizim arkadaşlar iltifat olsun diye mi, öyle söylediler?

Olmaz mı hiç!

Mesela Krakow'daki Polonya Havacılık Müzesi...

Ya da Çek Cumhuriyeti'nin Prag'daki müzesi...

Dünyanın en iyi 10 havacılık müzesi >> http://www.wonderslist.com/10-best-and-amazing-aviation-museums/
Dünyanın silahı...DefenceTurk.com Türkiye'nin Savunma Sanayi Forum Sitesi... DefenceTurk.com Türk Savunma Sanayi, Uluslararası Savunma Sanayi, Silah Sistemleri, Askeri Konular ve Stratejik Değerlendirmeler, Dünya Orduları, Fotoğraf ve Video Galerisi... DefenceTurk.com

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +4/-2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2017, 15:50:53 »
  Dornier müzesi, sınırlı sayıda uçak içeriyor.Aslını sorarsanız hayal kırıklığı yarattı. Münih civarında eski bir havaalanına esas müzeyi yapmışlar diye duydum, ama vakit bulup gidemedim. Londra'daki havacılık müzesi gördüklerimin en büyüğü. İstanbul'daki havacılık müzesi hiç de fena değil. Mutlaka görmeniz gerek.

Çevrimdışı serkan

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +22/-45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 23 Temmuz 2017, 17:18:01 »
Mukayese için Almanya da kaç tane havacılık müzesi olduğu daha önemli aslında.  Bizde tek bir tane var. Almanya da sergilenen toplam uçak sayısı ile bizdeki arasında uçurum vardır tahminimce.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yönetici
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +40/-6
« Yanıtla #9 : 23 Temmuz 2017, 18:32:53 »
Mukayese için Almanya da kaç tane havacılık müzesi olduğu daha önemli aslında.  Bizde tek bir tane var. Almanya da sergilenen toplam uçak sayısı ile bizdeki arasında uçurum vardır tahminimce.

Tek değil!
https://www.hvkk.tsk.tr/tr-tr/T%C3%BCrk_Hava_Kuvvetleri/Hava_Kuvvetleri_M%C3%BCzeleri/_Ankara_Hava_M%C3%BCzesi