Gönderen Konu: STRATEJİK HAZIRLIK , ÖNCELİKLER VE TÜRKİYE  (Okunma sayısı 25581 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
Ynt: STRATEJİK HAZIRLIK , ÖNCELİKLER VE TÜRKİYE
« Yanıtla #120 : 23 Şubat 2024, 14:16:35 »
Beyaz adam beyaz adamdır bizde en sonunda adamların petrolünü filan isteyeceğiz kesin bu kadar masrafın bir tahsilatı da olmalı sürdürülebilirlik açısından. Türklerde sonuçta emperyal beyaz adamdır mazisine bakınca

Çevrimdışı Ocak

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #121 : 23 Şubat 2024, 15:26:07 »

Bir an önce, cari açık için en büyük kalem olan Enerji sorununa bir çare bulmamız gerekiyor. yoksa bu yüksek enflasyon sarmalından hiç kurtulamayacağız.

Ancak, bölge ülkeleriyle anlaş, Doğal gaz veya Petrolü ara, bul, çıkart, bunlar uzun yıllar isteyen bir süreç. Maden konusunda ise zaten yatırım yapacak sermayesi olan şirketlerimiz çok az.

Ekonomi bozuk, sermayemiz az, dolayısıyla bizim yabancı sermaye ile ortak olarak, iş adamlarımızı, belirli bir politika içerisinde Afrika'ya yatırım için teşvik etmemiz gerekiyor.

Daha önce başka başlıklarda yazmıştım, şuanda iyi ilişkilerimiz olan ve yavaş yavaş Fransa boyunduruğundan kurtulan ülkeleri maalesef Rusya'ya kaptırıyoruz.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 65
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #122 : 23 Şubat 2024, 21:31:25 »
Beyaz adam beyaz adamdır bizde en sonunda adamların petrolünü filan isteyeceğiz kesin bu kadar masrafın bir tahsilatı da olmalı sürdürülebilirlik açısından. Türklerde sonuçta emperyal beyaz adamdır mazisine bakınca

+1

Çevrimdışı Prof. Dogu

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #123 : 23 Şubat 2024, 22:04:07 »
Bu ülkeye yeni sağcılar ve yeni solcular lazım. Benim partide de iş yok ben farkındayım ama zaman birilerini ehlileştirecek ise o zamanı benim parti ile geçiştirmek daha doğru yoksa Almanya'nın Merkel li sağcı Hiristiyan demokrat faşistleri bizim sosyal demokratları solculukta cebinden çıkarır bende biliyorum. Ama bu iş zaman alacak ise birileri medenileşecek ise ömrümüzden ömür gidecek ise bu zamanı benim parti ile atlatmak çok daha iyidir.

Türk halkı Cem Uzan a bile şans verdi pırıltılı adamlara şans verir bu halk öneride bulunursan ama bizimkilerde o pırıltı da yok gel sen bize oy ver solcuysan diyorlar. Türk halkı pekalada solcuya oy verir 70 lerde bile okuma yazma yarıya yakınken bile oy vermiş ama bir pırıltı sunmak lazım. Tamam ben veriyorum ama öbür adam vermiyor işte. Yazık bize. Bizim adam çok şahane ülke yönetir bize lazım olan akıllı kodum mu oturtan lider değil sadece çok ahlaklı kadrolara görev veren bir lider lazım oda bizde var ama ışıltısı yok hitabet sıfır Türk halkı sevemedi. Kadrolar derya deniz görev veren bir lider ile süper yürür işler yeterki ahlaklı olsun bu yüzden güven duyarım ama ışıltısı sıfır herkes benim gibi değilki karar verirken yoksa on numara idare eder ben eminim.

Koca ülke bula bula bu sağcıları bu solcuları bu milliyetçileri bu demokratları bulabilmiş bizim sistemde halbuki derya deniz bizimde insan havuzumuz. Meclisimizde ingilizce bilen lider yok yazık bize böyle fabrika bile yönetilemiyor bu çağda bırakın ülkeyi. Efendi adamlar gençlik kollarından o mücadeleden yükselemiyor bizde en gözü karalar en hırslılar en sisteme uyumlular en faydalılar yükseliyor oda her zaman en iyisi olmuyor. Tek çare var bu internet çağında Ukrayna lideri gibi Cem Uzan gibi pırıltılı enteresan birisi yırtık dondan çıkar gibi çıkıp bizi ikna edecek yoksa bu dinazor sistemden bize liderlik çıkmaz ben onu anladım

Komşu Yunanistan liderini seçiyor adam Harvard Üniversitesi  mezunu yüksek lisansıda Stanford Üniversitesi . Bizde çıkmıyor işte bunlar çünkü parti mekanizmaları izin vermiyor. Şu adama bakın Amarika yı yönetmek için eğitilmiş Yunanistan nedirki. Bizdede çıkar ama kim çıkar çıksa çıksa Tansu Çiller çıkabilir anca

Sayin putty, yunanlilar mitsotakis'i Harvard mezunu oldugu icin mi secti zannediyorsunuz? Kendisi elit bir ailenin uyesi, babasi da eski basbakan. Zaten harvard gibi universitelere parali bir ailedenseniz ve iki rakamli bir IQ'nuz yoksa pasa babanizin yeterince bagis yapmasi kosuluyla girmeniz hic zor degil. Cumhurbaskanimizin kizi da LSE (Harvard'in bir tik alti bir okul) mezunu, yarin bir gun ulke basina gecse sizden liyakat ovgusu duyacagimizi zannetmiyorum.

Dunyanin hic bir yerinde sinifin en uslusu ulkenin basina gecmiyor, bir kac istisna haric. Biden ve hillary clinton gibiler baskan veya adayi oldu dunyanin en buyuk liyakat ulkesinde.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Maldivler'e Tb2.
« Yanıtla #124 : 14 Mart 2024, 02:44:57 »
Alıntı
Maldivler'e Tb2.

Maldivler'in Tb 2 Siha Alımı Hindistanı rahatsız etti.

Maldivler hükümetinin Hint birliklerinden ülkeyi teketmelerini istemesinin ardından kendi Münhasır ekonomik bölgelerini [MEB] izlemek icin Tb2  Sihaları aldigini duyurdu.

https://www.instagram.com/p/C4aAam1AoBe/?igsh=MnBpemg1N2hqZjR0