Gönderen Konu: AH-1 COBRA (Israeli Air Force)  (Okunma sayısı 2045 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
AH-1 COBRA (Israeli Air Force)
« : 19 Ağustos 2018, 13:43:44 »
Bell Helicopter
AH-1 COBRA
Israeli Air Force
זרוע האוויר והחלל

« Son Düzenleme: 05 Kasım 2019, 21:13:10 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: AH-1 COBRA (Israeli Air Force)
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2018, 13:50:37 »
Burada kritik olan irtifa meselesi. Bu helikopterler tek motorlu eski modeller. Bizde yüksek dağlık alanlarda işe yaramıyorlar ama İsrail ve düşmanları nerede ise deniz seviyesinde oldukları için uçtuğu sürece her helikopter biraz modernizasyon ve bakım ile İsrail in işine yarar. Bizim maalesef sağına soluna roket koyupta basit helikopterleri de kullanma hakkımız biraz az. Yunanistan a karşı kullanabilirz ama mesela. Ancak ülkenin bir yarısına bu çeşit öbür yarısına öbür çeşit diye ordu donatılmazki. Bu yüzden bizim helikopter işimiz hep biraz ciddi ve masraflı olmaya mahkum. Başkenti bile denizden 1 km yukarda olan bir ülkeyiz biz.
beğen

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2018, 14:09:11 »
Yahudilerin bu helikopterlerle işi olmaz artik. Ellerindeki apacheleri kullansinlar!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2018, 14:42:46 »
Bildiğim kadarıyla artık kullanmıyorlar. Bir bölümünün (16 adet) İşidle mücadele kapsamında Ürdün'e verileceği söylentileri vardı bir ara...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2018, 14:45:09 »
Sanmam. Yahudiler, Urdun'e gunahlarini vermezler. Gizli sakli ticaret yapmayi severler. Boyle bir hibe gizli sakli yapilamaz zaten.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''