Gönderen Konu: İsviçre Alpleri'nde uçak düştü  (Okunma sayısı 1583 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İsviçre Alpleri'nde uçak düştü
« : 05 Ağustos 2018, 13:48:05 »
İsviçre Alpleri'nde uçak düştü

İsviçre’deki Alp Dağları'nda seyir gezisi yapan 20 kişilik bir uçak kaza yaptı.

Kaza yapan uçağın, eski model pervaneli bir uçak olduğunu belirten yetkililer, uçağın Piz Segnas dağına düştüğünü belitti. Uçağın JU-AIR havayollarına ait 20 kişi kapasiteli Ju-52 model uçak olduğu öğrenildi. Graubünden bölge polisi, dağın 2 bin 540’ıncı metresinde uçak parçalarını bulduklarını ve bölgede 5 helikopterle arama kurtarma çalışmalarına başladıklarını açıkladı. Resmi makamlar kazazedelerin sayısı ve durumuyla ilgili henüz açıklama yapmadı ancak yerel basın uçakta 17 yolcu ve 3 mürettebatın olduğunu iddia etti. İsviçre Havacılık Dairesi bölgeyi uçuşa kapattı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/isvicre-alplerinde-ucak-dustu-40918853
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İsviçre'de aynı gün iki uçak düştü: 24 ölü!
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2018, 02:02:16 »
İsviçre'de aynı gün iki uçak düştü: 24 ölü!

İçinde dört kişinin bulunduğu Socata TB-10 Tobago tipi bir uçak İsviçre’nin Hergiswil dağına düştü. Kazada aynı aileden oldukları belirtilen 4 kişiden kurtulan olmadı.

HB-EZW tescilli uçağın özel bir şirkete ait olduğu açıklandı.

TARİHİ JUNKER UÇAĞI DÜŞTÜ

Öte yandan yine İsviçre’nin Piz Segnas bölgesinde Ju-Air’e ait HB-HOT tescilli Junkers Ju-52/3mg4e tipi tarihi uçak düştü. İçinde 3 mürettabat, 17 yolcu toplam 20 kişinin bulunduğu uçağın Dübendorf Hava Üssü’nden havalandığı ve yine dönüş rotasının aynı havalimanı olduğu bildirildi. İsviçre basını kazadan kurtulan olmadığını yazdı.
http://www.kokpit.aero/isvicre-ucak-kazalari
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com