Gönderen Konu: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü  (Okunma sayısı 8444 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
« : 15 Temmuz 2018, 14:28:26 »
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

İki yıl önce gerçekleşen hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rehmet diliyorum.
Allah bu ülkeye bir daha böylesine büyük bir ihanet göstermesin!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2018, 15:00:05 »
Amin

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2018, 15:02:41 »
Amin.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2018, 15:30:10 »
15 temmuzda gölbaşında bombalanan polislerimizi , genelkurmayın önünde helikopterle taranan insanları , köprü üstünde öldürülen genç öğrenciyi ve kemerle dövülen erleri hatırlıyorum. Ben 15 temmuzun bu ülkeye mevcut hükümetin yanlış politikalasıyla geldiğini , yine en büyük primide kendisinin yaptıgını düşünmekteyim. 2009 yılında Kamer Genç bu fetö kimdir nedir diye sordugunda yuhlayanlar bugün 15 temmuz draması yapmasınlar.Bu ülke laik demokratik büyük Türkiye Cumhuriyetidir , tarikatlarla cemaatlerle mollarlarla ümmetcilikle izlenen siyasetin politikanın sonucları bunlardır. ders alınmalıdır lakin kıytırık barzaninin bile kandırabildiği insnaların ders alabileceklerini zannetmiyorum. Bu ülkeyi ileriye Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yol götürecektir.Tarikat-cemaat siyasetleri ilerideki 15 temmuzlara sadece zemin hazırlar. Ben bugünü hayatımdan çıkarıyorum. Kötü anılarım olsun istemiyorum hafızamda. Bugün benim için ne büyük birgün nede büyük bir başarıdır. İçinde bin türlü pis planın oldugu bir cemaat ile hükümetin kuvvet yarışının ülkeye maal olmasıdır. Büyük Türk milletinin başı sağsolun. Umarım tekrarı yaşanmaz. Saygılar.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2018, 16:38:40 »
15 temmuzda gölbaşında bombalanan polislerimizi , genelkurmayın önünde helikopterle taranan insanları , köprü üstünde öldürülen genç öğrenciyi ve kemerle dövülen erleri hatırlıyorum. Ben 15 temmuzun bu ülkeye mevcut hükümetin yanlış politikalasıyla geldiğini , yine en büyük primide kendisinin yaptıgını düşünmekteyim. 2009 yılında Kamer Genç bu fetö kimdir nedir diye sordugunda yuhlayanlar bugün 15 temmuz draması yapmasınlar.Bu ülke laik demokratik büyük Türkiye Cumhuriyetidir , tarikatlarla cemaatlerle mollarlarla ümmetcilikle izlenen siyasetin politikanın sonucları bunlardır. ders alınmalıdır lakin kıytırık barzaninin bile kandırabildiği insnaların ders alabileceklerini zannetmiyorum. Bu ülkeyi ileriye Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yol götürecektir.Tarikat-cemaat siyasetleri ilerideki 15 temmuzlara sadece zemin hazırlar. Ben bugünü hayatımdan çıkarıyorum. Kötü anılarım olsun istemiyorum hafızamda. Bugün benim için ne büyük birgün nede büyük bir başarıdır. İçinde bin türlü pis planın oldugu bir cemaat ile hükümetin kuvvet yarışının ülkeye maal olmasıdır. Büyük Türk milletinin başı sağsolun. Umarım tekrarı yaşanmaz. Saygılar.
Mevcut hükümete indirgemek fetoyu hafife almaktır ve hafife alındığı için kendisine alan bulmuştur bu örgüt.Ayrıca bu örgüt kendisini Laik olarak olarak gören kesimin aşırı uygulamaları NEDENİYLE DOĞMUŞTUR ,BÜYÜMÜŞTÜR ,GELISMISTIR  taraftar kazanmıştır.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2018, 17:27:06 »
Dostum bu benim kendi hür görüşümdür her görüşüme tezat görüş bildirmek zorunda değilsin. Kendini bir yerlerin zorunlu avukatı olarak görmene gerek yok. Bu ülkeyi yiyip bitirenleri savunmak senin ve benim gibi ağzı açlıktan kokanlara düştü ise dahada yazık. Lütfen bırak herkes görüşünü söylesin saygı duy. Birşeyleri ispat etmek zorunda hissetme kendini. relax
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 15 Temmuz 2018, 19:15:11 »
FETÖ, tarihin görmüş olduğu en büyük casusluk örgütüdür. Bir müttefik ülke, diğer bir müttefik ülkenin içerisine; kendi nam ve hesabına çalışacak bir casusluk şebekesi yerleştirmek suretiyle; Türkiye Cumhuriyeti Devletini ele geçirmek istemiştir. Bana göre meselenin en kestirme anlatım şekli budur. İyide bunu nasıl başardılar?

Bu macera, herkesin bildiği üzere 1950' li yıllara kadar gidiyor. Türkiye' nin NATO' ya dahil olmasıyla birlikte, NATO derin devleti Türk Devletinin kılcal damarlarına sızmaya başlamıştır. Bunu yaparken de Türk milletinin kendi içerisinde bir türlü bitiremediği iç hesaplaşmasını kullanmışlardır. Atatürk İlke ve Devrimlerini bir türlü içerisine hazmedemeyen eski düzen taraftarları; onlar için potansiyel casusluk elemanları olabilirdi. Çünkü onlar Yeni Türkiye Cumhuriyeti' ne sadakatle bağlı olmadıkları gibi eski düzeni özlemle geri getirmeye çalışıyorlardı. Zaten bu ve buna benzer dini cemaatler, Kurtuluş Savaşı mücadelesinde de düşman güçler tarafından kullanılmıştır. Geçmişten gelen işbu birikim; T. C. nin NATO' ya girmesiyle birlikte tekrar kullanılabilir hale getirilmiştir. Büyük Atatürk, durduk yere ''Tekke ve Zaviyeleri'' kapatmamıştır.

Yeni Türk Devleti' nin en büyük hedeflerinden birisi Türk Milletini; Bey' in yanaşması, ağanın marabası, cemaatin üyesi, Padişahın kulu olmaktan kurtarmaktı. Özgür bireyler yetiştirmek suretiyle Türklüğü yüceltmek istiyordu. Çünkü Türk milletinin karakterinde özgürlük vardır. Türk milleti hiç bir zaman, başka bir millete köle olamazdı. Fakat kendi padişahına kul olmuştur. Türk oğlu Türk, karakter itibariyle Allah' tan başkasına kul olamayacağı için; Büyük Atatürk Saltanatı kaldırarak Türk milletini özgürleştirmiştir. Kendisine padişahlık önerildiği halde onu da kabul etmemiştir. İşte padişahlığın kaldırılmasını hazmedemeyen eski düzen taraftarları; Kurtuluş savaşından itibaren bozgunculuk yapmaya devam ediyorlardı. Bunlardan birisi de FETÖ namıyla bilinen tarihin görmüş olduğu en büyük casusluk şebekesidir. Netice itibariye Türk milleti, büyük bir belayı savuşturmuştur.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 13 Temmuz 2019, 16:35:48 »
Alıntı
15 Temmuz gecesi 03.35 ABD
@FoxNews

# Türkiye #15Temmuz hakkında:

Albay Peters:  "Darbe başarılsaydı, İslamcılar kaybetmiş ve biz kazanmıştık"
Alıntı
Fox News
@FoxNews
 · 16. Juli 2016
Lt. Col. Peters on #Turkey: "If the coup succeeds, Islamists lose and we win." #OReillyFactor

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #8 : 14 Temmuz 2019, 13:42:09 »
Mevcut hükümete indirgemek fetoyu hafife almaktır ve hafife alındığı için kendisine alan bulmuştur bu örgüt.Ayrıca bu örgüt kendisini Laik olarak olarak gören kesimin aşırı uygulamaları NEDENİYLE DOĞMUŞTUR ,BÜYÜMÜŞTÜR ,GELISMISTIR  taraftar kazanmıştır.

Kendisini laik olarak gören değil; kendisini laik olarak gösteren diye düzeltilmelidir. Laik bir ülkede olmayacak şeyler hep oluyordu. Tansu Çiller-Erbakan döneminde tarikat önderlerini yemeğe davet ediyordu yine büyüklerimiz. Bu ülkede bizi Fetö’ye karşı defalarca uyaran Uğur Mumcu vb araştırmacılar öldürüldü Sivasta din eksenli linç oldu ve bunların suçluları bulunamadı ?! (Çok da aranmadı) “laik”lerin yaptığı baskı(üniversitede başörtü yasağı) ile sözde laik denilen ülkede dincilerin yaptıklarını kıyaslayın. Bu ülkede din simsarları her zaman prim yaptı. Algılarla çok güzel oynuyorlar ve mazlumiyeti şişirip insanları intikam duygusuyla nefretle yüklüyorlar. Laikliğin din düşmanlığı olduğunu göstermeye çalışıyorlardı çünkü onlara göre din, kişinin kendi içindeki duygularından çok daha ötede bir devlet yönetim şekli olmalıydı.

Şimdi de aynı şekilde sorsanız başımızdakiler tepki çekmemek için laik ülkeyiz der ama tarikat liderleriyle görüşürler hal hatır sorarlar vs. Bu şeyhler halen bir çok yerde imtiyaz  sahibidir. Fetö gidiyor menzil nakşibendi vs geliyor. Liyakat halen geri planda hala akıllanmamışlar.

Ben de o gün aklıma geldiğinde Yabgu gibi bir düşünceye giriyorum. Paralel devlet yapılanması diyorlar ya. İşte o paralelliğe kim izin verdiyse zamanında bu 15 temmuz gününün de müsebbiplerindendir. Hükümet çevresinde halen o yapıya hizmet etmiş insanlar da köşe başı tutabiliyor.  Uğur Mumcu sizi bu kadrolaşmayla ilgili 30 sene önce uyarmıştı kimse anlamadık, duymadık, kandırıldık demesin.

Kandırılan biri varsa o da sokaklarda ölenlerdir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 15 Temmuz 2020, 12:40:11 »
Dört yıl önce bugün vatanını ve milletini hain darbecilere karşı korumak için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum....

Cenab-ı Allah  milletime bir daha böyle bir felaket yüzü göstermesin....
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2020, 12:42:17 Gönderen: fırtına06 »