Gönderen Konu: Pentagon, anti 'intihar drones' sistemi geliştirdi  (Okunma sayısı 294 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneANKA

  • DefenceTurk
  • *
  • İleti: 557
  • Beğeni Puanı +8/-4
Pentagon, anti 'intihar drones' sistemi geliştirdi
« : 30 Nisan 2017, 10:34:44 »
Pentagon develops anti ‘suicide drones’ system
Pentagon, anti 'intihar drones' sistemi geliştirdi
! No longer available

SINIRLAMALAR: YOKTUR

ABD askeri birliği, Pentagon'un gelecekte savaş bölgelerinde birliklere tehlike oluşturacağına inandığı küçük, patlayıcı yüklü otonom uçaklarıgörebilecek bir sistem geliştiriyor.

Sistem Mobile Force Protection programı olarak bilinir ve Savunma Gelişmiş Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA) tarafından denetlenir. Elektronik olarak sıkışmanın ötesinde yöntemlerle önceden programlanmış dronları 200 pounda kadar algılayabilen entegre bir prototip sistemi.

Mevcut bir uçağı seyretme ve takip etme yöntemi, uçağı ve operatörü arasındaki radyo frekanslarını izlemektir. Bununla birlikte, intihar drones hedeflerin koordinatları ile önceden programlanmış olabilir, böylece radyo kontrolü yapılmadan gezinebilir ve mevcut yöntemleri kullanarak izini daha da zorlaştırabilir.

Sistem, önemli hedefleri taşıyan konvoylar gibi mobil varlıkları korumak için tasarlandı, çünkü sabit hedeflerden daha karmaşıktı. Aynı sistem, küçük deniz donanma el sanatları gibi denizcilik operasyonları üzerinde de uyarlanabilir.

Binbaşı Col Colour Dave Sousa Washington Post'a "Birkaç yüz metre dışında olduğunuzda, o şeyin taşıdığını anlayamazsınız" dedi. "GoPro fotoğraf makinesi olup olmadığını anlayamıyor ... Ne olduğunu bilmiyorsun. Dolayısıyla, tespit etmeniz, izlemeniz ve kimliği belirlemeniz gerekiyor ve o zaman bu tehditle nasıl başa çıkacağınız var "dedi.

Sousa, av tüfeği, keskin nişancı tüfeği, su topu, mini roket ve lazerleri düşman dronlarını ortadan kaldırmanın yolları olarak görüyor.

Projenin ilk aşaması Mayıs ayında başlayabilir ve yaklaşık 12 ay sürmesi bekleniyor. Projenin üçüncü ve son aşaması, büyük bir otonom dron baskınına karşı koymaya odaklanacak.

RUNDOWN SHOWS:
1. Radyon sinyallerine müdahale ederek bir dronun takibi
2. Önceden programlanmış drone izlenemez
3. Mobil Kuvvet Koruma programı önceden programlanmış drone tespit eder; Düşman uçağını ortadan kaldırmak için silah listesi kullanılabilir
4. Humvees konvoyuna doğru uçan bir intihar sürücüsü
5. Program drone'u algılar ve ortadan kaldırır
6. Küçük deniz donanımı el sanatlarında uyarlanan program

SESLİ (ingilizce):
"Mevcut uçağa binme ve takip etme yöntemi, uçağı ve operatörü arasındaki radyo frekanslarını izlemektir."

"İntihar dronları hedeflerin koordinatları ile önceden programlanmış olabilir, böylece radyo kontrolü yapılmadan gezinebilirler. Bu, mevcut yöntemleri kullanarak onları izlemeyi zorlaştırıyor "dedi.

"Mobil Kuvvet Koruma programı, önceden programlanmış uçakları 200 liraya kadar algılayabilen entegre bir prototip sistemdir. Silah, keskin nişancı tüfeği, su topu, mini roket ve lazerler düşman uçağını ortadan kaldırmanın yolları olarak görülüyor. "

"Sistem, mobil malları korumak için tasarlandı, bu konvoylar önemli kargo taşıyor. Bu varlıkların, sabit hedeflerden çok daha karmaşıktır. "

"Sistemin üç adımlı bir angajman dizisi var. 'Sahne' ve 'kararlı' aşamalardan sonra sistem daha sonra düşman dronunu alacaktı. "

"Aynı sistem, küçük deniz donanma el sanatları gibi denizcilik operasyonları için de uyarlanabilir."
--------------------------------------------------------------