Gönderen Konu: Türkiye Neden Çevrelenmek İsteniyor  (Okunma sayısı 553 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +8/-4
Türkiye Neden Çevrelenmek İsteniyor
« : 31 Mart 2017, 16:39:36 »
Büyük Oyun
! No longer available
--------------------------------------------------------------

Çevrimdışı serkan

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +17/-33
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye Neden Çevrelenmek İsteniyor
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2017, 17:30:05 »
Bütün dünya bir oldu bizim başımıza çorap örüyor güya. Kobaniye Kürtleri biz göndermedikmi daha geçen sene. Kuzey Irak ı biz beslemedikmi, İncirlik ile korumadıkmı, kürtlerin petrolünü pazarlamalarına izin vermedikmi. Kimse kürtlere hava sahasını hava alanlarını açmazsken kürt uçaklarının İstanbul a sefer düzenlemesine izin vermedikmi. Bunu dinleyende Türkiye yi sütten çıkmış ak kaşın sanır.
Ben gerçeği söyleyim size. Türkiye Irak öncelikli olmak üzre Kürtlere bir vatan kurmak için deli gibi uğraşıyor körfez savaşı çıktığından beri. Kürdistan ı kurmak için en çok uğraşan devletlerin başında Türkiye gelir. Suriye ye bu devletin yayılmasından da hiç rahatsız değiliz ne kadar büyük kürdistan olursa bizim için o kadar iyi demektir. Tabi Türkiye sınırları dışında kalmak koşulu ile kürdistan istediği kadarı büyüyebilir. Bir tane bize dokunan durum var oda Kürtlerin Akdenize kadar uzanip bizi ilelebet Arap coğrafyası ile kara bağımızı kopartmalarıdır. Bu stratejik bir kayıp olur ona mani olmak içinde Fırat kalkanı operasyonunu yaptık önünü aldık.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +16/-5
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2017, 17:57:32 »
Videoyu açıp izlemedim.Videoda gördüğüm tipe hiç saygım yok.Söylediklerinin de hiçbir değeri yok ama başlıkla ilgili yorum yapmak istiyorum.

Bugün bir görüntü izledim.Otobüste bir abla tartışma sırasında "Erdoğan dünya'ya nam saldı,hepiniz gebereceksiniz, öleceksiniz" falan diyordu. Yalnız ablanın farkında olmadığı birşey var.Muhtemelen yabancı dil bilmediği için veya google translate kullanamadığı için veyahut açıp bakma ihtiyacı hissetmediği için dünya basınından bihaber. Dünyaya bir nam salma durumu var ama o nam çok iyi bir nam değil.

ABD Suriye'ye araç yığıyor,geçtiğimiz günlerde gemiyle Yunanistan'a helikopterler sevkettiler. İşid'le mücadele adı altında Suriye'ye sürekli araç sevkediyorlar. Rusya'ya karşı olduğu söylenen(ama Türkiye'ye karşı da olabileceğini düşünüyorum) birçok aracı Romanya'ya sevkediyorlar.Ypg/pyd'ye sürekli silah sevkediyorlar ki Suriye'de olduğu gibi ypg'yi bize karşı da kullanacaklar(zaten pkk adıyla Türkiye'de kullanıyorlar), yarın birgün ypg'nin elinde tank top da göreceğiz muhtemelen.Irak hava kuvvetlerini güçlendiriyorlar ki bu ileride başımıza bela olacak. vs.. vs...

Sözün özü bir sarma durumu var gibi gözüküyor.İleride bunu demokrasi bahanesiyle kullanmalarından çekiniyorum...

« Son Düzenleme: 01 Nisan 2017, 19:19:19 Gönderen: Tuco »

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +8/-4
« Yanıtla #3 : 31 Mart 2017, 18:35:33 »
Bugün bir görüntü izledim.Otobüste bir abla tartışma sırasında "Erdoğan dünya'ya nam saldı,hepiniz gebereceksiniz, öleceksiniz" falan diyordu. Yalnız ablanın farkında olmadığı birşey var.Muhtemelen yabancı dil bilmediği için veya google translate kullanamadığı için veyahut açıp bakma ihtiyacı hissetmediği için dünya basınından bihaber. Dünyaya bir nam salma durumu var ama o nam çok iyi bir nam değil.

Benim dikkatimi çekende acayip bi Erdoğan fanatizmi aldı başını gidiyor.
Otobüste tehdit, Erdoğan, dünyaya nam saldı, Siz öleceksiniz, gebereceksiniz
! No longer available

! No longer available

« Son Düzenleme: 31 Mart 2017, 18:40:23 Gönderen: EfsaneANKA »
--------------------------------------------------------------

Çevrimdışı İstiklalFM

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +10/-4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 31 Mart 2017, 18:40:22 »
Sayın @Tuco'ya katılıyorum, ileride Türkiye'ye de demokrasi getirmeye(?) kalkışabilirler. Yunanistan'a  Arleigh Burke sınıfı destroyer vermenin anlamı belli. Biz onları yavaş yavaş silerken onlar bizi silmeyi hızlandırıyor.  Ancak biz daha buna karşı durabilecek halde değiliz Savunma Sanayimizde kullanılan bir çok komponent hala yurt dışı kaynaklı.
Normalde Yunan'ın bunları boyamaya parası yok bırakın idamesini. Gerçi bunlar daha önce de FREMM kiralayacaklardı bir şeyler olacaktı ama söndü o işte umarım buda söner.

Çevrimdışı İstiklalFM

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +10/-4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2017, 01:38:30 »
Yarın 1 Nisan Sayın @Tuco, tufaya geldik galiba. ;D
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2017, 01:44:19 Gönderen: İstiklalFM »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yönetici
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +33/-3
« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2017, 08:35:11 »
Bütün dünya bir oldu bizim başımıza çorap örüyor güya. Kobaniye Kürtleri biz göndermedikmi daha geçen sene. Kuzey Irak ı biz beslemedikmi, İncirlik ile korumadıkmı, kürtlerin petrolünü pazarlamalarına izin vermedikmi. Kimse kürtlere hava sahasını hava alanlarını açmazsken kürt uçaklarının İstanbul a sefer düzenlemesine izin vermedikmi. Bunu dinleyende Türkiye yi sütten çıkmış ak kaşın sanır.

Ben gerçeği söyleyim size. Türkiye Irak öncelikli olmak üzre Kürtlere bir vatan kurmak için deli gibi uğraşıyor körfez savaşı çıktığından beri. Kürdistan ı kurmak için en çok uğraşan devletlerin başında Türkiye gelir. Suriye ye bu devletin yayılmasından da hiç rahatsız değiliz ne kadar büyük kürdistan olursa bizim için o kadar iyi demektir. Tabi Türkiye sınırları dışında kalmak koşulu ile kürdistan istediği kadarı büyüyebilir. Bir tane bize dokunan durum var oda Kürtlerin Akdenize kadar uzanip bizi ilelebet Arap coğrafyası ile kara bağımızı kopartmalarıdır. Bu stratejik bir kayıp olur ona mani olmak içinde Fırat kalkanı operasyonunu yaptık önünü aldık.

İlk paragrafa katılıyorum. İkinci paragrafında katıldığım ve katılmadığım noktaları var. Sınırlarımız dışında kurulacak bir kürdistan bize faydalı değil zararlı olacak. Mutlaka sınırlarımız içerisinde kalan toprakları almak isteyecekler!

Bir zamanlar Türkmen şehirleri olarak bilinen pek çok kent artık kürtlerin devlet kurma merkezleri haline getirilmiş durumda. Askerimizin başına çuval geçirdiklerinde ABD askerleri tapu kayıtlarını da alıp gitmişti. ABD neden bunu yaptı! Bugün Türkmenler, sahip oldukları topraklarda zor durumdalar. Musul, Kerkük, Erbil ve Suriye'de pek çok yer artık Kürtlerin kontrolünde!

Fırat Kalkanı, adı gibi bir kalkan oldu! Ama bu çok öncesinden alınması ve yapılması gereken bir şeydi! Çok geç kalındı!Devletimizin uzun vadeli planları yok diye her zaman söylüyorum. A pşanı yok ki B ve C planları olsun. Hep akıntıya göre hareket ediyoruz. Bekleyelim görelim diyoruz! Işid konusunda bile en başından beri mücadele edilmesi gerektiğini, ışid bahane edilerek kürtlerin silahlandırılacağını ve ileride bu silahların bize doğrultulacağını söylemiştim. Işid ile büyük kürdistan epey yol aldı. Sonrasında o silahlar bize tekrar yönelecek! Kimse sanmasın sınırlarımız dışında kalacak diye. 30 seneden fazladır bir çatışma var o sınırlarda!
Dünyanın silahı...DefenceTurk.com Türkiye'nin Savunma Sanayi Forum Sitesi... DefenceTurk.com Türk Savunma Sanayi, Uluslararası Savunma Sanayi, Silah Sistemleri, Askeri Konular ve Stratejik Değerlendirmeler, Dünya Orduları, Fotoğraf ve Video Galerisi... DefenceTurk.com

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +12/-10
« Yanıtla #7 : 01 Nisan 2017, 11:20:03 »
Kuzey ıraktaki kürtleri bir arada tutan petroldür. 1990 lı yıllardaki gibi barzani - talibani çatışması tekrar edebilir. 
bağımsızlık ilan ederlerse kendi aralarında çatışma yaşanabilir. Ekonomik ve siyasi çıkarlar bunları yeniden karşı karşıya getirebilir... böyle bir duruma hazırlıklı olmalıyız. gerekirse çatışma ortamını biz yaratıp musul ve kergüğe inmemeliyiz.
 tabi bizim hükümetin böyle bir şeyi planlaması biraz hayal olur.  Iraktaki türkmen nüfusun korunması için musul ve kerküğe uzun vadede inmemiz gerekecektir.

kerkük ve musuldaki arap ve türkmenleri organize edebilirsek. barzani talibani  arasındaki olası çatışmadan faydalanabiliriz. Siyasi irade maalesef barzaniye göz yumuyor. buda Musul daki Kerkük teki, Süleymaniye deki Türkmen nüfusu için endişelerimizi arttırıyor.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +16/-5
« Yanıtla #8 : 01 Nisan 2017, 11:57:48 »

İnşallah öyledir sn.istikbalFM, Yunan'ın güçlenmesindense,tufaya düşmüş olmayı tercih ederim :) Ama hesap ciddi bir hesap, pek öyle seyler yapacak tarzda bi hesap degil ama belli olmaz,bakalım ne çıkacak.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +16/-5
« Yanıtla #9 : 01 Nisan 2017, 19:18:15 »

Sn.IstiklalFM dediginiz gibi 1 nisan sakasiymis,inandırıcı olsun diye 1 nisandan önce yayınlamış. bu konuyu ileride okuyacaklar icin yanlış bir referans olmaması açısından gonderimi yeniden düzenleyeceğim.

Iletinin Aerleigh burke ile iligili kısmı haricindeki bölümlerle birlikte yorumum geçerliliğini korumaktadır