Gönderen Konu: FNSS PARS 4x4 Zırhlı Araç  (Okunma sayısı 11433 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Kara Kuvvetleri, PARS İZCİ’yle engel tanımayacak
« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2018, 08:48:40 »
Kara Kuvvetleri, PARS İZCİ’yle engel tanımayacak

Savunma Sanayii Başkanlığı, Kara Kuvvetleri ile Jandarma Genel komutanlıklarının taktik seviyede keşif gözetleme ihtiyacını karşılamak üzere Özel Maksat Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç projesi başlatıyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında 10 Ekim’de toplanan SSİK, Kara Kuvvetleri Komutanlığı için 6x6 Komuta ve Radar Araçları, 8x8 Sensör ve KBRN Keşif Araçları ile Jandarma Genel Komutanlığı için 6x6 Zırhlı Muharebe Aracı tedariğine yönelik projenin FNSS ile yürütülmesini kararlaştırdı.

İLK KEZ YERLİ MOTOR KULLANILACAK

Düşük ve yüksek yoğunluklu muharebe alanlarında kullanılmak üzere PARS 8x8’i, keşif ve iç güvenlik harekatları için de PARS 6x6’yı üreten FNSS, proje kapsamında ilk kez yerli bir motoru, taktik tekerlekli zırhlı araca entegre edecek. Komuta ve Zırhlı Muharebe Araçlarına modern komuta kontrol ve haberleşme donanımı ile 25mm Uzaktan Komutalı Kule Sistemi, Radar Araçlarına ilgili görev donanımı entegre edilecek. 8x8 Sensör ve KBRN keşif araçlarında ise, ileri teknoloji görev donanımı ve 12.7mm Uzaktan Komutalı Silah Sistemi bulunacak.

2 METRELİK HENDEĞİ AŞIYOR

PARS 8x8, 100 kilometre hıza ulaşabiliyor, yüzde 60 dik, yüzde 30+ yan eğimde hareket edebiliyor. 70 santim yüksekliğinde engel ve 2 metre derinliğinde hendek geçebilen PARS 8x8, patlamaya ve delinmeye karşı özel önlemler alınmış yakıt tanklarına sahip.PARS 6x6 da, 8x8’de olduğu gibi özel yakıt tanklarına sahip. Amfibi bir araç olan PARS 6x6, suda saatte 8 kilometre hıza çıkabiliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/kara-kuvvetleri-pars-izciyle-engel-tanimayacak-40986794
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Tümosan'dan savunma sanayi atağı
« Yanıtla #12 : 19 Ekim 2018, 17:55:36 »
Tümosan'dan savunma sanayi atağı

18 Ekim 2018 - 19:38 www.borsagundem.com

Tümosan, Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar'ın motor alt sisteminin tedariki için FNSS Savunma Sistemleri ile görüşmelere başladı
Tümosan (TMSN) savunma sanayiinde önemli bir hamle yaptı. Şirket, Savunma Sanayii Başkanlığı ile FNSS Savunma Sistemleri arasında sözleşme görüşmeleri başlayan ve yurtiçinde geliştirilmesi planlanan Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar'ın (ÖMTTZA) yerli motor alt sistemi için FNSS ile sözleşme imzalamak için masaya oturdu.

Konu ile ilgili Tümosan'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı ihtiyacına binaen yürütülmekte olan Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar (ÖMTTZA) Projesi kapsamında, Savunma Sanayii İcra Komitesi Kararı doğrultusunda FNSS Savunma Sistemleri A.Ş.(FNSS) firmasının Savunma Sanayii Başkanlık'ı ile sözleşme görüşmelerine başlayacağı tarafımıza iletilmiştir.

Bu maksatla ÖMTTZA Projesi kapsamında tedarik edilecek 6x6 ve 8x8 araçlara yönelik yurtiçinde geliştirilmesi hedeflenen yerli ve milli motor alt sistemi için firmamız ile FNSS arasında alt yüklenicilik sözleşmesi imzalanmasına yönelik görüşmeler başlatılmıştır.

http://www.borsagundem.com/haber/tumosandan-savunma-sanayi-atagi/1353034
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2018, 17:57:47 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: FNSS PARS 4x4 Zırhlı Araç
« Yanıtla #13 : 19 Ekim 2018, 18:31:55 »
Güzel haber TÜMOSAN la yaptığım röportaj da da belirtmişlerdi motor konusunda diger yerli araçlara uygun hale getiriceklerinide söylemişlerdi bunu duymak gerçekten mutlu etti
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 19 Ekim 2018, 19:27:29 »
"motor alt sistemi"nden kasıt tam olarak ne oluyor ? 6x6 ve 8x8in motorunu tümosan mı yapacak yani ?  Burayı açarsak forumu takip eden ziyaretcilerin kafasında soru işareti kalmaz. (özellikle bende:D)
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #15 : 19 Ekim 2018, 19:30:08 »
Tumosan traktor satmaya devam etsin bence. Savunma sanayi akreditasyonu da elinden alinmali.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 19 Ekim 2018, 19:45:13 »
Tumosan traktor satmaya devam etsin bence. Savunma sanayi akreditasyonu da elinden alinmali.
Neden ?
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #17 : 19 Ekim 2018, 19:50:07 »
Canim oyle istedi. 8) Şaka şaka

Bunlar bir tank motoru gelistiriyorlardi. Avusturya teknik destek veriyordu. Sonra ortaklari cekildi, iş de patladi tabi.

Hah iste ben orda bi sogudum.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 19 Ekim 2018, 20:18:14 »
Canim oyle istedi. 8) Şaka şaka

Bunlar bir tank motoru gelistiriyorlardi. Avusturya teknik destek veriyordu. Sonra ortaklari cekildi, iş de patladi tabi.

Hah iste ben orda bi sogudum.
Tümosan'ın tek suçu bu ülkedeki siyasi istikrarsızlıgı hesaba katmamış olmasıdır. Bunda da bir kabahat bulamıyorum. Malesef bugün iyi olduklarımızla yarın düşman , bugün düşman olduklarımızla yarın can ciğer kuzu sarması olma gibi alışkanlık edindik. Bu saçma siyasi atışmaların faturası malesef tümosana kesildi.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #19 : 19 Ekim 2018, 20:36:57 »
Haksizlik ediyorsun. Sadece tumosana kesilmedi. Bmc'ye de kesildi, ssm'ye de, tsk'ya da, otokara da...

Nisantasinda butik cafe tadinda ulke olduk iste fena mi?