Gönderen Konu: Kurt Filo Eurofighter'ları kuş gibi avladı  (Okunma sayısı 7107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SÜVARİ

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Kurt Filo Eurofighter'ları kuş gibi avladı
« : 16 Haziran 2009, 09:55:21 »

ABD'de yapılan Red Flag eğitimleri sırasında, 'Kartal' olarak bilinen
F-15 savaş uçaklarını, bilgisayarla tespit edilen lazer atışlarıyla kuş gibi düşerek, dünyanın en tehlikeli Kırmızı Filosu unvanını alan Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 141. Kurt Filo, şimdi de Avrupa'nın en modern savaş uçağı olan Eurofighter'ı avladı.

Anadolu Kartalı Eğitimi'nin seçkin gözlemci günü, dün Konya'daki 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda gerçekleştirildi. Üs Komutanı Tuğgeneral Bertan Nogaylaroğlu, tatbikat kapsamında verdiği brifingde, Türkiye'nin aldığı insansız hava aracı Heronlar ile Havadan Erken İhbar ve Kontrol uçakları ve (Awacs) Geleceğin Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) filolarının 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'na konuşlandırılacağını söyledi.
Türkiye'nin 60 uçak ve bir helikopter ile katıldığı tatbikata, ABD 5 F-16, İngiltere 6 Eurofighter, Ürdün 3 F-16, Birleşik Arap Emirlikleri 6 Mirrage - 2000 ve NATO'ya ait iki Awacs uçağı ile yer aldı.

KAPLAN PENÇESİ SELAMI
UçaklarIn pist başı yapması ve kalkışlarını gerçekleştirmelerinin ardından tatbikat, harekat merkezinden izlendi. Uçakların kalkışı sırasında Panter Filo pilotları elleriyle kabinden basın mensuplarını 'Kaplan pençesi' yaparak selamladı.
Gerçek mühimmat kullanılmayan ancak gerçek manevra ve angajmanların uygulandığı tatbikatta, 141. Kurt Filo farkını yine farkını ortaya koydu. 141. Filo, bu tatbikatta da İngilizlerin Eurofighter'lar uçaklarını vurdu. Kırmızı Filo'nun, bilgisayar ortamında tespit edilen lazer atışlarında tam isabet kaydedildi.

Barkın ŞIK / KONYA

Kaynak/Devamı: http://www.aksam.com.tr/2009/06/16/haber/guncel/4277/kurt_filo_kus_gibi_avladi.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Kurt Filo Eurofighter'ları kuş gibi avladı
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2009, 10:02:47 »
Pilotlarımızı bir kere daha tebrik ederiz. Gerçekten dünyanın en iyileri arasındalar. Bunda da gerçekleştirdikleri yoğun eğitimin payı yüksek olsa gerek. Yanılmıyorsam Panter Filonun sloganıydı: Barışta ter dökmeyen, savaşta kan döker...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2009, 19:05:32 »
Savaşçı ırk+yoğun eğitim+aktif ordu=Türk pilotları
Tebrik ederek,zaten çokta iyi bildiğimiz,geceleri rahat uyumamızı sağlayan bir şeyi;dünyanın en iyi savaş pilotlarına sahip olduğumuz gerçeğini tazeledikleri için teşekkürler.

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2009, 22:01:13 »

F-16 gibi tek jet motorlu bir uçakla EF-2000leri haklamak her baba yiğidin harcı değildir...

Bir de bu muazzam pilotların F-15 ya da Su-30 gibi bir uçağı kullandığını düşünün... :o :o :o

;D ;D ;D

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2009, 22:52:55 »

F-16 gibi tek jet motorlu bir uçakla EF-2000leri haklamak her baba yiğidin harcı değildir...

Bir de bu muazzam pilotların F-15 ya da Su-30 gibi bir uçağı kullandığını düşünün... :o :o :o

;D ;D ;D

Çok değil 3-5 sene sonra F 35 kullanacaklar. :D :D ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2009, 23:57:40 »

;D ;D ;D

Ama F-35 hava üstünlüğü uçağı değil.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #6 : 18 Haziran 2009, 14:48:53 »

;D ;D ;D

Ama F-35 hava üstünlüğü uçağı değil.

Çok doğru...

Zaten burada bir sorun ortaya çıkıyor...

F-16 ve F-35 hava üstünlüğü uçağı değil...

F-4 ve F-5leri saymazsak hava üstünlüğü uçağımız kalmayacak...

Fakat önümezde(eğer alırsak)çok seçenek var --- F15,EF2000 ve belki de KFX gibi...

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
« Yanıtla #7 : 19 Haziran 2009, 12:15:24 »
Bizim pilotlar Shadedle bile M1 abraams avlar yahu!..
 ;D ;D

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #8 : 30 Haziran 2009, 16:26:41 »
Alıntı
Çok doğru...

Fakat önümezde(eğer alırsak)çok seçenek var --- F15,EF2000 ve belki de KFX gibi...

Sayın T-129 G.Kore abd'nin baskısı nedeniyle F-35 karar verdi KFX projesinden vazgeçti diye biliyorum.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2009, 16:29:26 Gönderen: Şahinbey »

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #9 : 30 Haziran 2009, 17:58:11 »
Alıntı
Çok doğru...

Sayın T-129 G.Kore abd'nin baskısı nedeniyle F-35 karar verdi KFX projesinden vazgeçti diye biliyorum.

Böyle haberler çıkmıştı ama inşallah doğru değildir çünkü bizim için iyi bir alternatif olabilirdi...