Gönderen Konu: Mühimmat İthalatı  (Okunma sayısı 5970 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Mühimmat İthalatı
« : 04 Haziran 2018, 15:25:35 »
Türkiye de üretilmekte olan mühimmatı dıştan niye ithal yaptığımızı merak ettim .

''Mühhimmat dan kastım top mermisi falan değil''
Bildiğiniz silah ,tabanca mermisi .Ör Bosnadan  10M USD tutarında ithalat ve benzerleri.  Ülkemizin savunma sanayisinin gün aşırı sofistike silahlar üretimini medyada gün aşırı izlerken niye kıt kaynaklarımızı bu tür alımlar için kullanıyoruz? 
MKE ve benzer kuruluşlarda hemen hemen her çapta silah ve tabanca mermisi vs üretilmekte , şayet sorun kalite kaynaklı ise, her yere yatırım yaptığımız üzere buraya da rahatlıkle yatırım vs yapmak sureti ile açığı kapatabiliriz kanısındayım . Yok da sorun kalite kapasite ile ilgili değil ise o zaman niye alım yapıyoruz?
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2018, 01:44:17 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: Dıştan mühimmat ithalatı
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2018, 16:03:08 »
O Öyle düşündüğün gibi değil metin62 bir ülkeye silah sattığın zaman o ülkenin savunma sanayisinden de bir şeyler almak zorunda kalıyorsun belkide ikili anlaşmalar olabilir yada dost ve kardeş ülkelerin savunma sanayisini desteklemek babında ufak alımlar yapılabilir.Bu bizim o mühimmatları üretemediğimiz yada kalitesiz üretiyoruzda başka ülkeden temin ediyoruz anlamını taşımaz.Mesela biz ABD ye silah ihracatı yapıyoruz değilmi? neden ?ABD bunları üretemiyormu?Kısacası dost ve müttefikler birbirlerine silah satarken birbirlerinden silah alarak ülkelerindeki sanayinin devamlılığını sağlarlar...

Çevrimiçi metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2018, 16:14:47 »
Açıkçası belirtmiş olduğunuz yanıt aklımdan geçmedi asderedas. Alımlar bu yönde ise sıkıntı yok tabii ki.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2018, 21:00:46 »
Afrin de ki bu araçlar bizimkilerin. Bu Rusya standardı silahların mermeilerini nereden alıyoruz mesela. Cayır cayır mermi yakıyor adamlar sürekli. Yada bir sürü AK 47 var elimizde mermileri nereden geliyor bilmiyorum 7.62x 39 keleş mermisi üretiyormuyuz biz. Onu ürettik diyelim kannas ın mermisi yada BTR deki topun mermisi ....

« Son Düzenleme: 04 Haziran 2018, 21:01:27 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2018, 22:56:04 »
Afrin de ki bu araçlar bizimkilerin. Bu Rusya standardı silahların mermeilerini nereden alıyoruz mesela. Cayır cayır mermi yakıyor adamlar sürekli. Yada bir sürü AK 47 var elimizde mermileri nereden geliyor bilmiyorum 7.62x 39 keleş mermisi üretiyormuyuz biz. Onu ürettik diyelim kannas ın mermisi yada BTR deki topun mermisi ....

Eski doğu bloku ülkelerden temin ediliyor olabilir. Veyahut devlet bu işlere hiç tenezzül etmeden, ihaleyi Kurtlar Vadisinde ki Laz Ziya' ya ihale eder... Silah kaçakçılığı işi Laz Ziya' nın uzmanlık alanı!

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2018, 23:49:05 »

Eski doğu bloku ülkelerden temin ediliyor olabilir. Veyahut devlet bu işlere hiç tenezzül etmeden, ihaleyi Kurtlar Vadisinde ki Laz Ziya' ya ihale eder... Silah kaçakçılığı işi Laz Ziya' nın uzmanlık alanı!
:))))) 

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #6 : 05 Haziran 2018, 01:27:36 »

Laz Ziya toprak olalı seneler olmadı mı? :o :o

http://www.mkek.gov.tr/tr/product.aspx?id=52&source=Products&pid=1004

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 05 Haziran 2018, 22:12:23 »

Laz Ziya toprak olalı seneler olmadı mı? :o :o

http://www.mkek.gov.tr/tr/product.aspx?id=52&source=Products&pid=1004

Doğru, öleli çok oldu lakin onun gibilerenden her zaman bulunur:) Bu arada, MKEK' nin 7.62x39 mm mermi ürettiğini bilmiyordum. İyi oldu, öğrenmiş olduk.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 05 Haziran 2018, 22:17:43 »
Başlığı mühimmat ithalatı olarak değiştirirsek uygun olur çok net bir anlatım bozukluğu var.
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2018, 22:30:49 Gönderen: Canik »