Gönderen Konu: Milli Yüksek Hızlı Tren Projesi  (Okunma sayısı 21093 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Milli Yüksek Hızlı Tren Projesi
« : 31 Mayıs 2018, 01:46:46 »
https://www.trenhaber.com/hizli-tren/milli-yht-projesinde-tulomsas-devre-disi-h3419.html

Nanananaaaay, BMC trenci de oluyor!

Soylemedi demeyin bak Erdogan eninde sonunda savunma fonlarini BMC araciligi ile puff edecek ve ucacak devletin milyarlari ile

Bu is artik cigrindan cikti super tesvikler BMC'ye (tank projesi, tank motoru projesi,

Şimdi İsviçre ile görüşüyoruz. Bu senenin sonuna kadar orada bir fabrika kuracağız.
http://www.istekobi.com.tr/kobi-bilgi-merkezi/haberler/bmc-savunma-sanayiinde-dunyada-ilk-3-e-talip-h47035.aspx

Ohh tezgahta hazir, Isvicre'de fabrika kuruyoruz ayagina paralar gore gore yurtdisina
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2020, 23:01:07 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Yüksek Hızlı Tren Projesi
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2018, 01:56:25 »
Seçimden sonra hepsi toz olacak araki bulasın ne treni ne motoru
beğen

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2018, 02:50:01 »
TFXte bile var adamlar. Ne oluyor yav.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2018, 07:32:04 »
Nükleer santrallerin inşaasınıda versinler bari. Kafamı nereye çevirsem sakallı çıkıyor karşımıza.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2018, 08:20:37 »
https://www.trenhaber.com/hizli-tren/milli-yht-projesinde-tulomsas-devre-disi-h3419.html

Nanananaaaay, BMC trenci de oluyor!

Soylemedi demeyin bak Erdogan eninde sonunda savunma fonlarini BMC araciligi ile puff edecek ve ucacak devletin milyarlari ile

Bu is artik cigrindan cikti super tesvikler BMC'ye (tank projesi, tank motoru projesi,

Şimdi İsviçre ile görüşüyoruz. Bu senenin sonuna kadar orada bir fabrika kuracağız.
http://www.istekobi.com.tr/kobi-bilgi-merkezi/haberler/bmc-savunma-sanayiinde-dunyada-ilk-3-e-talip-h47035.aspx

Ohh tezgahta hazir, Isvicre'de fabrika kuruyoruz ayagina paralar gore gore yurtdisina

İsviçre'yi bilemem de Türkiye'de epey yatırım yapılıyor. Paralar boşa gidiyor gibi görünmüyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2018, 09:50:12 »
Tek bir askeri zirhlinin dizaynini bile yapamayan BMC (iste goruyoruz hepsi Israili firmalarin dizayni), tank motoru ve milli hizli trenini dizayn edecek.

Sifir birikim ile birden harikalar yaratacak oyle mi, ben muhendisligi birakiyorum arkadaslar demek ben hicbirsey bilmiyormusum

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2018, 10:07:26 »
Tek bir askeri zirhlinin dizaynini bile yapamayan BMC (iste goruyoruz hepsi Israili firmalarin dizayni), tank motoru ve milli hizli trenini dizayn edecek.

Sifir birikim ile birden harikalar yaratacak oyle mi, ben muhendisligi birakiyorum arkadaslar demek ben hicbirsey bilmiyormusum

Harikalar yaratır mı yaratamaz mı bilemem ama gerçekten ciddi yatırım yapılıyor. Birileri devletin paraları ile uçacak olsaydı bu kadar yatırımı yapmazdı diye düşünüyorum! Ayrıca yatırımın büyüklüğüne göre karşılığının da olacağı düşüncesindeyim.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 31 Mayıs 2018, 10:07:56 »
Bmc vergisi getirsinler ödeyip ihya edelimde şu kritik projelere bulaşmasın şunlar...
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2018, 10:37:40 Gönderen: BATTLESTAR »
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 31 Mayıs 2018, 10:09:38 »
Biz ağzımızı açınca Otokar lobisi diyenler vardı. BMC kamyon yapmaktan aciz hızlı tren yapacak. komik.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #9 : 31 Mayıs 2018, 10:34:04 »
Her işin BMC'ye verilmesi hoş değil tabi. Liyakat önemli. Ancak vurgulamak istediğim NUTUK'un iddiasının mantıksız olması. Bir  şeyler yapabilmek için yatırım gerekiyor. BMC şu an yeni bir yapılanma içerisinde görünüyor. Yapamaz edemez vs demeden önce ne gibi yatırımlar yaptıklarına bakmak gerek. Rasyonel düşünmek lazım, duygusal değil!

Benzer şeyler geçmişte Baykar için de deniliyordu mesela!

SKYWOLF,  1/5' i yazacağıma ters yazmışım ama sonuçta rakam doğru. 1 heron 20 milyon dolar ise 1 çaldıran da şirket sahibinin açıklamasına göre 4 milyon dolar yani 6 milyon lira. Maliyeti de benim yukarda yazdığımı geçmez.
Ayrıca bu ihaları keşif uçaklarıyla karşılaştırma mantığın yanlış, gerçi bunu sende biliyosun da gönlün çaldıran dan yana o yüzden bahane arıyon heralde.
Eğer baykar gerçekten bişeyler yapacaksa tai ye felan taşeron olsun, parça felan üretsin. Motoru, kameraları, veri aktarıcısını vs'i dışardan alarak Türkiye'nin önünü kesmesin, işi uzmanlarına bıraksın,şehit kanları üzerinden tv lerde demogoji yapıp Türk halkını gaza getirip malını satmaya çalışmasın.

Bide şunu söyliyim arkadaşlar; diğer arkadaşların yazdıklarına göre baykar sürekli mühendis değiştiriyomuş ve bi arkadaş da galiba bunu, yazılımla yada başka kritik teknolojilerle ilgili bilgi sızmasını engellemek için yapıyolarmış demiş. Malesef o iş öyle değil, sürekli personel değiştirmeyi vur-kaçcı müteahitler yapar. Böylece sürekli olarak personel çalıştırmaz sadece iş aldığı zaman ihtiyaç duyduğu personeli iş bitene kadar çalıştırır. Niye yaptıkları da açık! daha çok kar elde etmek için. İşte baykar da bu yüzden ürün bitince personelin bi kısmını çıkarıyordur, sipariş alınca ihtiyacı olan personeli üretim bitinceye kadar tekrar işe alıyordur. Bu da benim daha önceki yazımda yazdığım iddaaları güçlendiriyor.