Gönderen Konu: Milli Yüksek Hızlı Tren Projesi  (Okunma sayısı 21086 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: Milli Yüksek Hızlı Tren Projesi
« Yanıtla #20 : 31 Mayıs 2018, 22:40:44 »
Isin ilginci ortada daha fabrika yok, ekip yok ama projeler mucizevi sekilde BMC'ye ucuyor. Allah sonumuzu hayretsin diyecegim de Nasretin hoca aklima geliyor: esegini saglam kaziga bagla .....

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #21 : 01 Haziran 2018, 08:42:39 »

Hocam çok iyi niyetlisin. NUTUK' un iddiası yabana atılır iddialar değildir. Gayet mantıklı ve yerinde tespitlerdir. Dini imanı para olmuş insanlardan bahsediyoruz.

Bence hiç mantıklı değil! Parayı alıp kaçacak olan o para ile yatırım yapmaz!

Isin ilginci ortada daha fabrika yok, ekip yok ama projeler mucizevi sekilde BMC'ye ucuyor. Allah sonumuzu hayretsin diyecegim de Nasretin hoca aklima geliyor: esegini saglam kaziga bagla .....

Kısmen haklısın. Her ikinize birden cevap sayın; BMC'nin avukatı falan değilim, sadece bildiğimi söyleyeyim, ciddi bir yatırım var. Çok ciddi bir hazırlık var! Bunu çalıştığım sektör sayesinde şahit olabiliyorum. Uçup gidecek olan bu yatırımı yapmaz. Uçup giderlerse de o yatırım burada kalır!

Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki, her işin yandaşa değil, ehline verilmesi taraftarıyım. Görünen o ki, işin ehilleri varken, yeni bir ehil daha oluşturulmaya çalışılıyor. Yani eşeği bağlayacakları bir yığın sağlam kazık varken yeni bir sağlam kazık yapıyorlar. Malesef buna karar veren ben veya bizler değiliz. Karar verenlerin yerinde olsam bu benim tercihim olamaz! Çünkü benim için bu bir israf!

Ancak Yabgu'nun da belirttiği şekilde artık yapılması gerekenler yapılsın düşüncesindeyim. Ne BMC ne de diğerleri benim babamın oğlunun firmaları değil! Benim için öncelik, ülkemin çıkarları için talip oldukları görevleri istenilen şekilde yerine getirmeleri. Aldıklarının karşılığını fazlasıyla vermeleri...

Tabi, kesin olarak da, verdikleri taahhütleri yerine getiremediklerinde, bunun hesabının da layıkıyla sorulmasının zorunlu olması gerekir!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 01 Haziran 2018, 11:54:58 »
Peki Tulomsas'dan alinip BMC'ye verilen hizli tren projesine ne diyorsun. Hicbir aciklama, hicbir seffaflik hatta neden bile bildirilmeden.

Tulomsas ile ilgim yok, ama kafamda soru isaretleri cok. BMC bu iste Tulomsas'tan daha mi ehil de BMC'ye peskes cekiliyor?

Hatta Tulomsas 2400HP diesel motoru bile uretiyor.

Gel velakin tren projesi BMC'ye veriliyor, tuhafligi sorgulayan da cikmiyor
Otokar ve Fnss den büyük kapasiteli ve çok daha iddialı yatırım yapıyorsa ve tumosan ve tulomsasdan daha buyuk motor yaptırımları yapacaksa ki yapacak ben bir çok yerde okudum ayrıca yatırımların ciddiyetini Skywolf hocam sektörden birisi olarak bizzat duymuş ihalelerle tabiki devlet tarafından desteklenmelidir.

Çevrimdışı göktürk77

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #23 : 01 Haziran 2018, 21:16:29 »
Şimdi bu mevzuda şaşırdıgımı iddia etmiyecegim !! ben bu ihalelerin apar topar sakallıya verilmesini ben gider ayak ne kadar ihale kaldırırsam o kadar kardır mantıgını görüyorum tüm çiğliğiyle!!! yatırım yapıyormuş e bi zahmet yapıversin yapmadan nasıl  kalkacak bu işin içinden !? ama görünen odurki bu seçimden sonra tayyip ve yandaşları gidici bunu görmemek için kör yada agır zeka sorunu olması lazım yada canhıraş bir samptatizanı !!

Diyecegim şudur ki o ihaleleri o sakkallıının bogazına dizerler mi yada teker teker onun boğazından kanırttıra kanırtıra cıkartırlarmı görecegiz ben hiç sanmıyorumki tayyibin yerine gelecek olan X kişisi o sakkallıya yedirsin o aldığı ihaleleri alın bu da bir başka Türkiye gerçegi !!!!

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 02 Haziran 2018, 06:05:18 »
Şu yapının yarısı Katar lı olmasa ben hiç sorun etmem. Sonuçta olmasa ne olur firmalar ülkenin değeridir sahibi değişir firma yoluna devam eder. Sakallı gider makallı gelir. Ama Katar lı ortak benim bu iyimser bakışımı alaşağı ediyor. Niye biz Türkiye nin Hundai si GM si BAE si gibi bir firmayı yarısı Katar lı olacak şekilde start veriyoruz. Bizim pazarımızı KAtar lı niye emsin bunun yüz yıl sonrası da var bu firma bu ortaklık yapısı ile Türkiye nin geleceğinin en birinci endüstriyel gücümü olacak yani. Hundai tanktan gemiye motora silaha her şeyi üretiyor. Bu firmayı ilk gün yarısını komşu ülkeye satsalar hemde bir kaç yüz milyon dolara kazığın büyüklüğüne bakarmısınız. Nasıl BMC hayali kuralım biz şimdi mesela 2050 de ne olacak BMC Simens mi olacak trenden enerji sistemlerine motora ona buna her alanda üretim yapacak öylemi biz bu firmayı ellerimizle büyüteceğiz bir bakacağız yarısı Katar lı o gün geldiğinde. Nasıl bir aptallık bu. Doğan gazetesini almaya bir milyar doları olan ülke bir BMC yi yerli yapamadımı yani. Bari % 10 ortak yapsalardı yarı yarıya nedir yahu
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2018, 06:07:07 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #25 : 02 Haziran 2018, 08:20:18 »
Şu yapının yarısı Katar lı olmasa ben hiç sorun etmem. Sonuçta olmasa ne olur firmalar ülkenin değeridir sahibi değişir firma yoluna devam eder. Sakallı gider makallı gelir. Ama Katar lı ortak benim bu iyimser bakışımı alaşağı ediyor. Niye biz Türkiye nin Hundai si GM si BAE si gibi bir firmayı yarısı Katar lı olacak şekilde start veriyoruz. Bizim pazarımızı KAtar lı niye emsin bunun yüz yıl sonrası da var bu firma bu ortaklık yapısı ile Türkiye nin geleceğinin en birinci endüstriyel gücümü olacak yani. Hundai tanktan gemiye motora silaha her şeyi üretiyor. Bu firmayı ilk gün yarısını komşu ülkeye satsalar hemde bir kaç yüz milyon dolara kazığın büyüklüğüne bakarmısınız. Nasıl BMC hayali kuralım biz şimdi mesela 2050 de ne olacak BMC Simens mi olacak trenden enerji sistemlerine motora ona buna her alanda üretim yapacak öylemi biz bu firmayı ellerimizle büyüteceğiz bir bakacağız yarısı Katar lı o gün geldiğinde. Nasıl bir aptallık bu. Doğan gazetesini almaya bir milyar doları olan ülke bir BMC yi yerli yapamadımı yani. Bari % 10 ortak yapsalardı yarı yarıya nedir yahu

+1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ