Gönderen Konu: Ankara'da barut fabrikasında patlama! Ölü ve yaralılar var...  (Okunma sayısı 3622 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ankara'da barut fabrikasında patlama! Ölü ve yaralılar var...

Ankara’nın Elmadağ ilçesinde bulunan Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda patlama meydana geldi. Patlamada bir işçinin hayatını kaybettiği 4 işçinin yaralandığı belirtildi.

Milli Savunma Bakanımız Nurettin Canikli, kazanın meydana geldiği Elmadağ Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikasında incelemelerde bulundu. Kazanın nedeni ile ilgili adli ve idari çalışma başlatıldığını açıklayan Bakan Canikli, "Mutlaka bir ihmal var, neden, tespit etmek gerekiyor" ifadelerine yer verdi.

Ankara’nın Elmadağ ilçesinde bulunan Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda meydana gelen patlamada bir kişi hayatını kaybetti 4 kişi yaralandı.

ÖLEN İŞÇİNİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Patlama sonucu fabrikada işçi olarak görev yapan Emre Özcan (33) ile 4 çalışan yaralandı. Özcan, sağlık ekiplerinin müdahalelerine rağmen olay yerinde  hayatını kaybetti. Diğer yaralılar, Ankara'daki hastanelere kaldırılarak tedavi  altına alındı.

PATLAMANIN SEBEBİ 'YAKIT SIKIŞMASI'

Patlamanın, fabrikanın yakıt işleme merkezindeki varillerde bulunan yakıtın sıkışması sonucu meydana geldiği öne sürüldü.

VALİ TOPACA'DAN AÇIKLAMA

Ankara Valisi Ercan Topaca da kazayla ilgili açıklama yaparak "Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’na bağlı Elmadağ Barut Fabrikasında meydana gelen iş kazasında, 1 işçimiz vefat etmiş ve 4 işçimiz de yaralanmıştır. Yaralılar hastanelere sevk edilmiştır.Kazanın nedeni ile ilgili adli ve idari çalışma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verdi.

BAKANLIKTAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu'muza bağlı Elmadağ Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikasının roket yakıtlarının üretildiği atölye binasında saat 14:30 civarında üretim esnasında A 32 kırma karıştırma roket yakıtı hazırlama atölyesinde patlama meydana gelmiştir. Patlama sonucunda; bir personelimiz hayatını kaybetmiş, dört personelimizde yaralanmıştır. Yaralı personelimizin tedavileri sevk edildikleri hastanelerde devam etmektedir. Patlama sonucu bölge kontrol altına alınmıştır. Kazanın nedeni ile ilgili adli ve idari çalışma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi. 

http://www.milliyet.com.tr/mkek-fabrikasinda-patlama-gundem-2675586/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: Ankara'da barut fabrikasında patlama! Ölü ve yaralılar var...
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2018, 11:47:49 »
Bende sinirimden patlayacağım. Bu kaçıncı?
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2018, 11:49:33 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2018, 12:25:44 »
Bu son çiviydi. Özelleştirmede ilk sirayi almali.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2018, 13:00:55 »
Geleneksel olarak her yıl kutlanan barut fabrikasını patlatma şenliğimize hoşgeldiniz! MKEK ailesi olarak bu yılki şenliğimizde iyi eğlenceler diliyoruz...

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2018, 17:33:31 »
İşçiler öldü yaralandı biraz saygı lütfen.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 25 Mayıs 2018, 17:58:25 »
İşçiler öldü yaralandı biraz saygı lütfen.

+1
Adam haklı!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 25 Mayıs 2018, 22:25:58 »
Ben dahil pek çok arkadaşımız MKE nin verimsiz çalışmakta olan bir devlet kuruluşu olduğunu yönünde . MKE yönetim kaynaklı bozukluklardan dolayı da
bünyesinde barındırmakta olduğu fabrikalarında bir türlü önlenemeyen ölümcul veya yaranlanma içeren  kazalar olmakta.

Bence sorunu iyi analiz etmekte yarar olduğu  kanısındayım.  Verimsiz ve kötü yönetim şekli elbette bir sorun ama bu sıklıkta kazaların olmasının temelinde işletimde olması gereken iş ve işci güvenlik tedbirlerinin düzgün uygulanmamasından kaynakladıği kanısındayım . MKE nin özelleştirilmesi ile bu kazaların azalacağını pek sanmıyorum ,her gün gazetelerde haberlerde okuyup izlemekteyiz özel söterdeki iş ve işci kazalarını yani özel sektörün sicili de pek temiz değil. Yapılması gereken gelişmiş ülkelerde bulunan devlete ait silah ve mühimmat işletmelerinde ne tür iş ve işçi güvenlik önlemleri mevcut ve bunlar nasıl kimler tarafından denetlenmekte.  Elin dünya ülkeleri bu işi az patlama ile halledebiliyorsa biz de istedikten sonra yapabileceğimize inanmaktayım.