Gönderen Konu: ŞAHİ209 Elektromanyetik Fırlatma Sistemi  (Okunma sayısı 11479 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: ŞAHİ209 Elektromanyetik Fırlatma Sistemi
« Yanıtla #10 : 13 Aralık 2018, 16:52:54 »
İkinci 100 günlük icraat programı kapsamında;

SSB-02 Elektromanyetik Fırlatma Sistemi geliştirilmesine yönelik mevcut kabiliyetlerin tespiti ve yetkinlik analizi yapılması, tespit edilen kabiliyetlere göre iş paylaşımı ve program modelinin belirlenmesi
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 02 Nisan 2019, 20:11:31 »
Dünyada sayılı ülkenin geliştirme çalışmalarını yürüttüğü ve geleceğin silahı olarak nitelendirilen elektromanyetik fırlatma sistemleri alanında Türkiye önemli bir aşamayı daha başarıyla geride bıraktı.

Yeteknoloji firması tarafından geliştirilen elektromanyetik top ŞAHİ209’un Blok 1’in ardından 10 kat daha güçlü olması hedeflenen Blok 2 versiyonu ile ilk saha testleri gerçekleştirildi.

7 metre namlu uzunluğuna sahip azami 10 megajul darbeli güç kaynağı ile ŞAHİ209 Blok 2 tamamlandığında 1000 gr. ağırlığındaki 35 mm mühimmatı 50 kilometre menzile fırlatabilecek.

Barut dönemini bitirecek teknoloji

Elektromanyetik Fırlatma (EMF), silah sistemleri başta olmak üzere pek çok alanda kullanım potansiyeli taşıyan ve üzerinde dünyada (ABD, Almanya, Çin, Fransa ve Türkiye) sayılı ülkenin yoğun araştırma-geliştirme çalışmaları yürüttüğü bir teknolojidir.

EMF teknolojileri sayesinde teknik olarak limitlerine ulaşılmış konvansiyonel barutlu silahlara nazaran çok daha yüksek namlu çıkış hızları sağlayan ve dolayısıyla çok daha uzun menzillerde yüksek tahrip etkinliği sağlayabilecek silah sistemleri geliştirilmesi mümkün hale gelebiliyor.

EMF aynı zamanda, hâlihazırda sıvı ya da katı roket yakıtı kullanılan fırlatma uygulamaları ile hidrolik ya da pnömatik itki sağlayan uygulamalara da teknolojik bir alternatif oluşturmaktadır. Bu özellikleri ile EMF teknolojisi, uydu fırlatmadan başlayarak torpido fırlatma, hava savunma ve uçak gemilerinden uçakların kalkış için hızlandırılması (katapult) gibi alanlarda da uygulama potansiyeline sahiptir.

http://defenceandtechnology.com/2019/03/30/sahi209-10-kat-daha-guclu-olacak/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #12 : 18 Nisan 2019, 23:43:44 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #13 : 19 Nisan 2019, 08:06:07 »
Muratcığım bunlar elektromanyetik fırlatma sistemleri.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #14 : 19 Nisan 2019, 08:45:03 »
Muratcığım bunlar elektromanyetik fırlatma sistemleri.

"Biliyorum. Konusu vardı ve bulamadım. Bulana kadar buraya koydum" derken buldum ve ekledim...
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2019, 08:52:15 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #15 : 19 Nisan 2019, 09:12:49 »
 ;D
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2019, 09:14:00 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 19 Nisan 2019, 11:59:52 »
Magnetic Rail Gun konusunda Türkiyemizin de dünyada bu konu üzerinde araştırmalar yapan ülkeler arasında olması gurur verici.
Ancak Rail Gun konusunda diğer araştırma yapan ülkelerle birlikte bizlerin de konu üzerinde kat etmesi gereken uzun bir yol olduğu kanısındayım.
Rail Gun Teoride ve pratikte de çalışmakta ancak comercial olabilmesi bir takım sıkıntılara öncelikle çözüm getirilmesi gerekir kanısındayım, Ör enerji ihtiayacını karşılamak için depolama ,Akülerin ebatlarının küçültülmesi, açığa cıkan ısı sorunu .....

Teknoloji her geçen gün süratle yenilenmekte elbette bu ve benzeri sorunlara da  çözüm bulunacaktır.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 01 Haziran 2019, 17:51:57 »
Bu silahlar için mühimmata takılacak güdüm kitleri için basınca dayanamaz deniyor ama bu güdümlü 155 mm topçu mühimmatları nasıl dayanıyor acaba belki o teknoloji geliştirilebilir.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 16 Ağustos 2019, 17:51:07 »
YETEKNOLOJİ Genel Müdürü Fazıl Hızal ve ŞAHİ 209 elektromanyetik top projelerinde gelinen son aşamayı ve bundan sonra sürecin nasıl devam edeceği hakkında video.

https://www.youtube.com/watch?v=ijmAYl6Qhiw

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
ŞAHİ209 Blok2 seri atışa geçti.
« Yanıtla #19 : 08 Ekim 2019, 17:24:57 »
Alıntı
10 megajul, 50 kilometreye erişebilecek  Şahi-209 Blok 2'nin yoğun test süreci devam ediyor.
Elektromanyetik top, talep halinde 1 yıl içinde kara platformunda operasyonel hale getirilebilecek.

https://mobile.twitter.com/YETEKNOLOJI/status/1181491481439326209