Gönderen Konu: TUFAN Elektromanyetik Top  (Okunma sayısı 7541 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
Ynt: TUFAN Elektromanyetik Top
« Yanıtla #20 : 10 Mayıs 2023, 18:28:56 »
ABD bu elektromanyetik top işinden vazgeçmişti galiba hatırladığım kadarıyla...

200 km menzil, mermiyi güdümleyebiliyorsan anlamlıdır. Aselsan'ın şimdiye kadar yaptığı en başarısız iletişim girişimidir bu, benim gözümde. "Murad AESA radarını hizmete aldık" de, gerisi önemli değildir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 10 Mayıs 2023, 19:02:49 »

200 km menzil, mermiyi güdümleyebiliyorsan anlamlıdır. Aselsan'ın şimdiye kadar yaptığı en başarısız iletişim girişimidir bu, benim gözümde. "Murad AESA radarını hizmete aldık" de, gerisi önemli değildir.

Yosemite-Sam" border="0

Demek ki güdümleme işini gerekli görmemişler...200 km gitti mi gitti , tamam...  :D :D :D

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 10 Mayıs 2023, 19:07:16 »

Buldum ....

https://www.defenceturk.net/abd-donanmasi-elektromanyetik-top-projesinden-vazgecti

Hipersonik füzelere daha çok yatırım yapmaya başlayan ABD son bütçe teklifinde elektromanyetik top araştırmaları için ayrılan fonu kesti. Avascent Group savunma analisti Matthew Caris “elektromanyetik top şu an için öldü” dedi. Finansmanın kesilmesi ile ilgili teknolojinin uygulanmasındaki zorluklar ve hipersonik füzelere kıyasla elektromanyetik topların menzilinin kısa olması mesnet olarak sunuluyor.

Donanma sözcüsü araştırmaların bu yıl sonunda durdurulması kararı ile hipersonik füzeler, yönlendirilmiş enerji silahları ve elektronik harp sistemlerine daha fazla kaynak ayrılacağını açıkladı. Sözcü, elektromanyetik top testlerinde toplanan bilgilerin Deniz Araştırmaları Ofisi’nin gelecekte programı devam ettirmek istemesi durumuna karşın saklanacağını belirtti.

Çevrimiçi Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #23 : 10 Mayıs 2023, 21:50:44 »

+1