Gönderen Konu: Türkiye’nin en büyük uçak gemisi için hazırlık yapılıyor  (Okunma sayısı 25500 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
Olmaz bence o ski-jump kalkacak da oooo net 3 sene sürer hepsi hürjet zaten yok. Planlama yapamıyoruz
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ski-jump ile de kalkar HÜRJET...

Mesele iniş
« Son Düzenleme: 29 Mart 2021, 10:19:40 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
Ski-jump ile de kalkar HÜRJET...

Mesele iniş
İniş için kanca sistemi monte edilmesi lazım. Ancak bu gemiye en az 10 tonluk bir uçağı indirmek için kullanacağınız kanca/kablo sisteminizin hidrolik ayarı ile Siha indirmeye kalkarsanız, Siha parçalanır. Elektromanyetik ayarlı kanca/kablo sistemi uygulamak gerekir, herikisine de uysun diye.
Ski jump ile kalkması için motor gücünün ve kanat alanının artması gerekir. 12+ ton tam yüklü bir Hürjet belki zor ama bunun için benim düşüncem GE414 ya da %30 daha güçlü EJ200 TVC versiyonu motor. Tabi navalize hale getirilmesi de ayrı bir konu.
TCG Anadolu’da inişte bir problem daha var o da; tam pistin başındaki asansör. Üzerinde uçak falan olmaması lazım. Tabii ki o alanı da iniş mesafesinden düşmek gerekir.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2021, 14:05:18 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Sn Yaşar , denemek lazım , Tusaş bunu düşündüyse demek ki olabilirliği var. 4 tane hava savunma füzesi ile önleme yapsın yeter...

Tcg Anadolu olmasa bile yerli olarak yapılacak bir gemide HÜRJET mutlaka olacaktır...
« Son Düzenleme: 29 Mart 2021, 15:47:29 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
Sn serkan1976,
Verdiğiniz haber beni sevindirdi. Aklın yolu birdir. Burada birçok defa Hürjet/TCG Anadolu işini dile getirmiştim. Her işin zorluğu vardır. Ama istek varsa bir yolu bulunur!

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Walla hürjet o gemiden kalkarda nasıl iner Allah bilir

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
Sn mavi1991,
İnmesi daha kolay. TCG Anadolu’ya tam pistin başına en az 3 yada 4 sıra kablo döşenmesi lazım. Bunlar ya hidrolik ya da elektromanyetik olarak çalışan sistemler. Uçak, inerken kanca ile bu kabloyu yakalayıp duracaktır. Aynı ağırlıktaki Hint uçağı 87 metrede duruyor. Hürjet’te durur.
Ancak bunun için okadar para harcayıp F35’in yüksek motor ısısına dayanıklı hale getirilen pist yüzeyinin bir bölümünü bozmak gerekecek.
Asıl önemli olan konu, Sn Demir’in Hürjet’in dikine iniş yapacağını ima etmiş olması. Bunun için İngilizlerden bahsetmiş.
EJ200 motorunun TVC kabiliyetli 27000lbf lik bir versiyonu aşağı itki nozülleri ile Hürjet’i Anadolu’ya dikey iniş yaptırır.
59.00 dakikada kesin diyor: dikine inen Hürjet olarak.
https://youtu.be/VUhTtw0hOwI
« Son Düzenleme: 30 Mart 2021, 01:18:31 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Sn mavi1991,
İnmesi daha kolay. TCG Anadolu’ya tam pistin başına en az 3 yada 4 sıra kablo döşenmesi lazım. Bunlar ya hidrolik ya da elektromanyetik olarak çalışan sistemler. Uçak, inerken kanca ile bu kabloyu yakalayıp duracaktır. Aynı ağırlıktaki Hint uçağı 87 metrede duruyor. Hürjet’te durur.
Ancak bunun için okadar para harcayıp F35’in yüksek motor ısısına dayanıklı hale getirilen pist yüzeyinin bir bölümünü bozmak gerekecek.
Asıl önemli olan konu, Sn Demir’in Hürjet’in dikine iniş yapacağını ima etmiş olması. Bunun için İngilizlerden bahsetmiş.
EJ200 motorunun TVC kabiliyetli 27000lbf lik bir versiyonu aşağı itki nozülleri ile Hürjet’i Anadolu’ya dikey iniş yaptırır.
59.00 dakikada kesin diyor: dikine inen Hürjet olarak.
https://youtu.be/VUhTtw0hOwI

Eğer V/Stol bir uçak yapabilirsek ve bu F-35'ten daha ucuz olursa, müşterisi de bol olacaktır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
Türkiye'yi idare edenlerin zerre aklı varsa, VTOL uçak işine hiç girilmez. O kadar diyorum.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2021, 08:14:44 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Türkiye'yi idare edenlerin zerre aklı varsa, VTOL uçak işine hiç girilmez. O kadar diyorum.

+1