Gönderen Konu: Efes 2018 Tatbikatı  (Okunma sayısı 5259 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı The.Turk

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
Ynt: Efes 2018 Tatbikatı
« Yanıtla #10 : 06 Mayıs 2018, 13:17:06 »
M-48A5T2 amfibi kuvvetlerin kullandığı ve diğer envanterdeki tanklardan daha gelişmiş atış kontrol ve temal kameralara sahip çıkarma destek araçlarıdır. Hepten öldürmeyin.
Gelismis atis kontrol ve termal kamerasi olmasi tankin artik cag disi oldugu gercegini degistirmez ki. Deniz Piyade'ye elimizde ki en uygun tanklar su an Leopard 1 ler olmasina ragmen goz ardi ediliyor ve  tum dunyanin katildigi/takip ettigi,sov yaptigimiz su tatbikatta M 48'e yer veriyoruz. Prestij meselesi birazda.
Yaşam ne kadar güzel olsa da, ''Ölüm'' yaşamdan daha güzeldir; Layıkıyla öldükten sonra...

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 06 Mayıs 2018, 20:18:14 »
Fnss'nin endonezya'ya sattığı hafif tanklar aslında ambifi çıkarma için birebir...hem modern hem şu m48lerden daha iyi
mantıklı bir öneri
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #12 : 07 Mayıs 2018, 22:16:56 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 08 Mayıs 2018, 12:08:59 »
ABD'liler kendi üretimi sandı, ATAK ile övündü!

ABD ordusuna yakın @USAmilitaryUSA isimli Twitter hesabı ATAK'ın videosunu paylaştı! Takipçileri övgü yağdırdı.

ABD ordusuna yakın @USAmilitaryUSA isimli Twitter hesabı, 4 ATAK helikopterinin yan yana dizilip hedefi başarıyla vurduğu anı “Ne düşünüyorsunuz?” mesajıyla paylaştı. Takipçileri, ATAK’ı ABD helikopteri sanıp övgü dolu ifadeler kullanınca, Türkiye’den kullanıcılar kaydın Efes 2018 provası olduğunu yazıp dalga geçti.

Efes 2018 tatbikatına hazırlık provalarında, yerli savunma sanayiinin göz bebebeği 4 tane T129 ATAK helikopterinin yan yana dizilerek belirlenen hedefi başarıyla ateş altına aldığı görüntüler, ABD ordusuna yakın bir twitter hesabında hayranlık uyandırdı.

296 bin takipçili @USAMilitaryUSA adlı hesap, ATAK helikopterlerinin tatbikat provasına ait görüntüleri, ABD ordusunun sahip olduğu saldırı helikopterleriyle karıştırarak, "Ne düşünüyorsunuz?" yorumuyla takipçilerine sundu.

Hesabı takip eden Amerikalı kullanıcılar da aynı yanılgıya düşerek, "Görün işte bizim çocukları, bizim tarafımızda oldukları için şanslıyız" değerlendirmesiyle görüntüler karşısında övgü içeren yorumlar yaptı.

Türkiye'den kullanıcılar ise, ABD merkezli hesabın düştüğü hatayı çeşitli esprilerle değerlendirirken, helikopterlerin Türkiye üretimi ATAK'lar olduğu gerçeğini vurgulayan yorumlara imza attı.

http://video.haber7.com/video-galeri/119132-abdliler-kendi-uretimi-sandi-atak-ile-ovundu

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614