Gönderen Konu: Efes 2018 Tatbikatı  (Okunma sayısı 5274 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Efes 2018 Tatbikatı
« : 04 Mayıs 2018, 22:45:04 »

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) planlı tatbikatlarından olan Efes 2018 Tatbikatı, Türkiye'nin ev sahipliğinde, Ege Ordusu Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde, dost ve müttefik ülke unsurlarının da katılımıyla yapılıyor.

TSK'nın internet sitesinden ise EFES 2018 tatbikatının görüntüleri paylaşıldı, Efes - 2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'na ilişkin bilgi verildi.

Bilgiye göre, 11 Nisan'da başlayan tatbikatın dost ve müttefik ülkelerin katılımıyla icra edildiği belirtildi. Tatbikatta ayrıca 7 - 11 Mayıs tarihlerinde fiili safhaya geçileceği de ifade edildi.

Tatbikat, Ege Ordusu Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde, dost ve müttefik ülke unsurlarının da katılımıyla Batı Anadolu, Orta Ege, İzmir Körfezi ve Doğanbey Atışlı Tatbikat Bölgesi'nde icra edilecek. Birleşik ve müşterek harekatla, davet edilen ülke unsurlarıyla oluşturulan müşterek karargah ve birliklerin askeri imkan ve kabiliyetlerinin verilebilecek vazifelerin tamamını kapsayacak şekilde geliştirilmesi ve harbe hazırlık seviyesinin idame ettirilmesi amaçlanıyor.

Tatbikata, Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, sivil kamu kurum ve kuruluşları ile ABD, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Bosna Hersek, Gürcistan, İngiltere, İtalya, Katar, Kazakistan, Kosova, Macaristan, Makedonya, Moğolistan, Özbekistan, Pakistan, Romanya, Slovakya ve Suudi Arabistan'dan birlik ve unsurlar katılacak.

http://www.milliyet.com.tr/tsk-paylasti-efes-2018-gundem-galeri-2661470/?PAGE=1

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Efes 2018 Tatbikatı
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2018, 22:59:41 »
Suudilerin F-15 uçakları katılıyormuş galiba.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimiçi fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2018, 23:09:18 »
Efes 2018 Tatbikatı'nda 8 ülke havadan hücum etti.

İzmir'de, Efes-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı öncesi hava hücum harekatı eğitimi yapıldı.

Kentte 7-11 Mayıs'ta icra edilecek tatbikat öncesi eğitim çalışmaları devam ediyor.

Efes-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı öncesi 8 ülkeden 155'i Türk 318 askeri personelin katılımıyla hava hücum harekatı icra edildi.
Bu kapsamda hava hücum harekatı başarıyla gerçekleştirildi.

Urla ilçesi Menteş bölgesindeki askeri eğitim bölgesinden kalkan 4'ü çift motorlu 19 nakliye helikopteri, Seferihisar'daki tatbikat alanına iniş yaptı.

Helikopterlerden inen askerler, senaryo gereği hızlıca mevzi aldı. Askerleri nakleden helikopterler de bölgeden ayrıldı.

Mevzilerinden kalkarak ilerleyen askerler, verilen görevi başarıyla tamamladı.

https://www.ahaber.com.tr/gundem/2018/05/04/efes-2018-tatbikatinda-8-ulke-havadan-hucum-etti

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2018, 08:33:13 »

Alıntı
Baykar
@BaykarMakina
 Mobil haberleşme ağları için optimize edilmiş, uçtan uca şifreleme özelliğine sahip tablet tabanlı canlı görüntü aktarma sistemi olan Kuzgun ve PiriReis Bilişim firması ile geliştirilen milli Coğrafi Analiz Sistemi (CAS) İHA Modülü ilk kez Efes 2018’de sergilenmekte.

21:30 - 3 May 2018
1.470
383 kişi bunun hakkında konuşuyor
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4 : 05 Mayıs 2018, 08:36:49 »

« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2018, 08:39:37 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5 : 05 Mayıs 2018, 08:40:14 »

Çevrimdışı The.Turk

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 05 Mayıs 2018, 11:00:30 »
Iha,helikopter,ucak,gemi vs vs yeni ve bizim olan herseyi ozellikle bu tatbikatta gozlere soka soka sov yaparken gorunce gururlaniyoruz ama su M48 ler kapak atiyor ya kiyiya, kan beynime bungee jumping ediyor! Deniz Piyade cok geri kalmis cok kohne bir yapida yav. Acilen birseyler yapilmasi lazim. LHD uzerinde M48 olacak is degil,umarim bunu goruyorlardir.
Yaşam ne kadar güzel olsa da, ''Ölüm'' yaşamdan daha güzeldir; Layıkıyla öldükten sonra...

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 05 Mayıs 2018, 15:03:14 »
M48 çoktandır artık bitmeli. Gemi ile çıkarma için daha hafif tanklar kullanılmalı.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #8 : 06 Mayıs 2018, 11:39:46 »
M-48A5T2 amfibi kuvvetlerin kullandığı ve diğer envanterdeki tanklardan daha gelişmiş atış kontrol ve temal kameralara sahip çıkarma destek araçlarıdır. Hepten öldürmeyin.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 06 Mayıs 2018, 12:10:03 »
Fnss'nin endonezya'ya sattığı hafif tanklar aslında ambifi çıkarma için birebir...hem modern hem şu m48lerden daha iyi